Áronovité pokojové květinySyngónium (Syngonium podophyllum)

Syngónium je rostlina blízce příbuzná filodendronu. Má šípovité zelenožluté listy. Tuto rostlinu stačí umístit na polostinné místo. Někdy je nutné vyvázání k tyčím, případně ji můžeme nechat jako převislou formu v zavěšené nádobě. V době vegetace pravidelně přihnojujeme.

Syngonium

Syngonium

Spatifylum (Spathiphyllum)

Spatifylum je moderní rostlina, která se stala v minulých letech hitem našich bytů. Pochází z tropických lesů, kde je vysoká vzdušná vlhkost. Proto častěji tuto rostlinu rosíme, což ji pomůže ochránit před některými škůdci, např. sviluškami. Stanoviště pro spatifylum by mělo být chráněné před přímým slunečním zářením, ale musí být dostatečně osvětlené, aby rostlina mohla kvést. Spatifylum nikdy nezaléváme studenou vodou.

Spatifylum

Spatifylum

Anturia (Anthurium)

Anturia je další moderní rostlinou v našich bytech. Má nápadně vybarvené toulce. Vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost, proto patří k méně pěstovaným rostlinám.

Anturia

Anturia

Aglaonema (Aglaonema commutatum)

Aglaonema pochází z tropických lesů a patří mezi velmi odolné rostliny. Vyhovuje ji stálá pokojová teplota a polostín. Tuto rostlinu občas rosíme, během vegetace přidáváme plné hnojivo. Zaléváme odstátou vodou. Na trhu je mnoho vyšlechtěných kultivarů, které se liší kresbou na listech.

Aglaonema

Aglaonema  • Vánoční hvězda – Poinsécie Vánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Lisy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé. Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy: Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a..
  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..
  • Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Právě toto uspořádání kořenů u bramboříků je důležitým rozlišovacím znamením. Doma pěstovaný brambořík má rád teplotu kolem 15 °C a snáší rozptýlené světlo. Odkvétající..
  • Prach na pokojových květinách Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto..