Áronovité pokojové květinySyngónium (Syngonium podophyllum)

Syngónium je rostlina blízce příbuzná filodendronu. Má šípovité zelenožluté listy. Tuto rostlinu stačí umístit na polostinné místo. Někdy je nutné vyvázání k tyčím, případně ji můžeme nechat jako převislou formu v zavěšené nádobě. V době vegetace pravidelně přihnojujeme.

Syngonium

Syngonium

Spatifylum (Spathiphyllum)

Spatifylum je moderní rostlina, která se stala v minulých letech hitem našich bytů. Pochází z tropických lesů, kde je vysoká vzdušná vlhkost. Proto častěji tuto rostlinu rosíme, což ji pomůže ochránit před některými škůdci, např. sviluškami. Stanoviště pro spatifylum by mělo být chráněné před přímým slunečním zářením, ale musí být dostatečně osvětlené, aby rostlina mohla kvést. Spatifylum nikdy nezaléváme studenou vodou.

Spatifylum

Spatifylum

Anturia (Anthurium)

Anturia je další moderní rostlinou v našich bytech. Má nápadně vybarvené toulce. Vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost, proto patří k méně pěstovaným rostlinám.

Anturia

Anturia

Aglaonema (Aglaonema commutatum)

Aglaonema pochází z tropických lesů a patří mezi velmi odolné rostliny. Vyhovuje ji stálá pokojová teplota a polostín. Tuto rostlinu občas rosíme, během vegetace přidáváme plné hnojivo. Zaléváme odstátou vodou. Na trhu je mnoho vyšlechtěných kultivarů, které se liší kresbou na listech.

Aglaonema

Aglaonema  • Opěrné konstrukce do květináčů Všechny rostliny, které mají slabé stonky, vysoké odrůdy nebo rostliny s těžkými květy, případně mladé keře pěstované v nádobách u zdí, potřebují nějakou oporu. Musíme myslet na to, že by opora neměla esteticky poškodit rostlinu a že květina zakryje opěrný systém dobře jen tehdy, jestliže ho zasadíme ještě k docela malé rostlině. Je..
  • Monstera (Monstera deliciosa) Pěstování monstery Monstera patří k oblíbeným pokojovým evergreenům. Jedná se o liánovitou rostlinu, kterou zpravidla tvoří starší, hluboce vykrajované listy nebo listy s oválnými otvory. Monstera velmi dobře snáší polostín a suchý vzduch. V našich bytech vykvétá zřídka, ale ve své domovině tvoří chutné plody.   Podobné články: Pokojové květiny s modrými květy..
  • Difenbachie (Diffenbachia) Pěstování difenbachie Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde..
  • Begónie v bytě Begóniím se dříve říkalo kysaly. Jsou to jak balkónové, tak i pokojové květiny. Na balkonech a za okny většinou pěstujeme begónie hlíznaté. Vyskytují se jak kultivary keříčkovité, tak převislé. Všechny tyto begónie mají zpravidla výrazné, velké, plné květy. V interiérech se většinou pěstují begónie ozdobné listem. Zejména se jedná o begónii..