Áronovité pokojové květinySyngónium (Syngonium podophyllum)

Syngónium je rostlina blízce příbuzná filodendronu. Má šípovité zelenožluté listy. Tuto rostlinu stačí umístit na polostinné místo. Někdy je nutné vyvázání k tyčím, případně ji můžeme nechat jako převislou formu v zavěšené nádobě. V době vegetace pravidelně přihnojujeme.

Syngonium

Syngonium

Spatifylum (Spathiphyllum)

Spatifylum je moderní rostlina, která se stala v minulých letech hitem našich bytů. Pochází z tropických lesů, kde je vysoká vzdušná vlhkost. Proto častěji tuto rostlinu rosíme, což ji pomůže ochránit před některými škůdci, např. sviluškami. Stanoviště pro spatifylum by mělo být chráněné před přímým slunečním zářením, ale musí být dostatečně osvětlené, aby rostlina mohla kvést. Spatifylum nikdy nezaléváme studenou vodou.

Spatifylum

Spatifylum

Anturia (Anthurium)

Anturia je další moderní rostlinou v našich bytech. Má nápadně vybarvené toulce. Vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost, proto patří k méně pěstovaným rostlinám.

Anturia

Anturia

Aglaonema (Aglaonema commutatum)

Aglaonema pochází z tropických lesů a patří mezi velmi odolné rostliny. Vyhovuje ji stálá pokojová teplota a polostín. Tuto rostlinu občas rosíme, během vegetace přidáváme plné hnojivo. Zaléváme odstátou vodou. Na trhu je mnoho vyšlechtěných kultivarů, které se liší kresbou na listech.

Aglaonema

Aglaonema  • Množení begonií okrasných listem Begonie okrasné listem můžeme množit v průběhu celého roku. Množení pomocí listových řízků Nejlépe begonie koření v březnu a dubnu, potom v srpnu a v prosinci. Nejčastěji používáme listové řízky. Můžeme použít celé listy nebo jen jejich části. V omezené míře používáme vrcholové řízky. Zakoření při pokojové teplotě. Je však vhodné zvýšit vlhkost vzduchu. Použijeme..
  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..
  • Pěstování pokojových květin v zimě Základním pravidlem při pěstování pokojových květin v bytě, vyhovět jejich potřebám. Pokud květinám podmínky v našem bytě nevyhovují, je lepší se poohlédnout po takových rostlinách, které budou u nás doma prospívat. Ne všechny pokojové květiny dobře snášejí ústřední topení – např. fuchsie, myrta, kaktusy nebo většina sukulentů. Naopak tyto podmínky vyhovují většině..
  • Pokojové květiny s modrými květy Většina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě. Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek..