Áronovité pokojové květinySyngónium (Syngonium podophyllum)

Syngónium je rostlina blízce příbuzná filodendronu. Má šípovité zelenožluté listy. Tuto rostlinu stačí umístit na polostinné místo. Někdy je nutné vyvázání k tyčím, případně ji můžeme nechat jako převislou formu v zavěšené nádobě. V době vegetace pravidelně přihnojujeme.

Syngonium

Syngonium

Spatifylum (Spathiphyllum)

Spatifylum je moderní rostlina, která se stala v minulých letech hitem našich bytů. Pochází z tropických lesů, kde je vysoká vzdušná vlhkost. Proto častěji tuto rostlinu rosíme, což ji pomůže ochránit před některými škůdci, např. sviluškami. Stanoviště pro spatifylum by mělo být chráněné před přímým slunečním zářením, ale musí být dostatečně osvětlené, aby rostlina mohla kvést. Spatifylum nikdy nezaléváme studenou vodou.

Spatifylum

Spatifylum

Anturia (Anthurium)

Anturia je další moderní rostlinou v našich bytech. Má nápadně vybarvené toulce. Vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkost, proto patří k méně pěstovaným rostlinám.

Anturia

Anturia

Aglaonema (Aglaonema commutatum)

Aglaonema pochází z tropických lesů a patří mezi velmi odolné rostliny. Vyhovuje ji stálá pokojová teplota a polostín. Tuto rostlinu občas rosíme, během vegetace přidáváme plné hnojivo. Zaléváme odstátou vodou. Na trhu je mnoho vyšlechtěných kultivarů, které se liší kresbou na listech.

Aglaonema

Aglaonema  • Hypoestes fyllostachia – barevná ozdoba bytu Tato pokojová květina patří mezi ozdoby interiéru, i když nekvete. Je krásná svými listy. Hypoestes fyllostachia je drobná pokojová rostlina, která pochází z Madagaskaru. Má tmavozelené listy, které jsou ještě jakoby postříkané jinou barvou. Původní druh má také skvrnité listy, ale pečlivým výběrem byly získány zvlášť pěkně vybarvené kultivary se skvrnami..
  • Monstera (Monstera deliciosa) Pěstování monstery Monstera patří k oblíbeným pokojovým evergreenům. Jedná se o liánovitou rostlinu, kterou zpravidla tvoří starší, hluboce vykrajované listy nebo listy s oválnými otvory. Monstera velmi dobře snáší polostín a suchý vzduch. V našich bytech vykvétá zřídka, ale ve své domovině tvoří chutné plody.   Podobné články: Pokojové květiny s modrými květy..
  • Áronovité rostliny a květiny Pěstování áronovitých rostlin Áronovité rostliny pocházejí z exotických končin. Společným znakem těchto rostlin je shluk drobných kvítků do tzv. palice, která je chráněná zvláštním listem, tzv. toulcem. Toulec bývá nápadně zbarvený. Mnoho áronovitých rostlin má rovněž velmi pěkně zbarvené a tvarované listy. Právě druhy pěstované pro ozdobný list mají podobné požadavky..
  • Prach na pokojových květinách Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto..