Co lze přikrývat netkanou textiliíZima a předjaří – přikrýváme zelené rostliny ve skalce (textilie nahrazuje chvojí) a přezimující zeleninu jako je špenát, polníček, pór, růžičková kapusta nebo kadeřávek.

Předjaří a jaro – obalujeme přesazené jehličnany, u kterých textilie podpoří lepší ujmutí. Přikrýváme čerstvě vysazenou sazečku, textilie ji ochrání před larvami mouchy houbomilky česnekové. Okraje textilie dobře přihrneme zeminou. Sundáme ji, až jsou natě cibule vysoké asi 20 cm.

Přikrývání kořenové zeleniny netkanou textilií

Na záhonech s výsevy kořenové zeleniny podpoří textilie dřívější vzejití rostlin. Sundáme ji až při jednocení. U mrkve je vhodné textilii po jednocení znovu rozprostřít, protože slouží jako ochrana proti mouše pochroumatce mrkvové, jejíž larvy znehodnocují kořeny. Larvy se vyskytují ve druhé polovině května a druhá generace pak koncem léta a na začátku podzimu.

Přikrývání košťálovin netkanou textilií

Rané košťáloviny chrání textilie na jaře před nočními mrazíky do -5 až -7°C. Můžeme je tedy vysadit dříve než na nechráněné záhony a docílíme ranější sklizeň. Současně jsou rostliny v počátečním období chráněny proti květilkám a dřepčíkům.

Netkaná textilie – přikrývání ovoce a zeleniny

Také vývoj a sklizeň raných brambor urychlíme rozprostřenou textilií hned po výsadbě. Sundáme ji až při prvním přikopčení. Textilie chrání brambory i proti pozdním jarním mrazíkům.

Textilii používáme i při ochraně póru v srpnu a září, kdy jej napadá muška vrtalka pórová, jejíž larvy rozežírají listy.

Bílou netkanou textilii můžeme použít také k ochraně zrajícího rybízu, velkoplodých borůvek, aronií a hroznů před ptactvem.

Netkaná textilie

Netkaná textilie  • Nářadí a vybavení do zahrady Aby zahrada vypadala pěkně, je potřeba ji jednou za čas dát do pořádku – ostříhat nebo odřezat přebytečné větve, zrýt záhony nebo vyhrabat trávník. K tomu nám pomáhá nářadí. Ve specializovaných obchodech je nabídka široká. Rýče lehký rýč z tvrzeného hliníku použijeme na zpracování lehkých půd ergonomický rýč s kalenou ostrou čepelí pro..
  • Jeřáb moravský Jeřáb moravský patří k netradičnímu ovoci pěstovanému v našich zahradách. Lze jej pěstovat až do nadmořské výšky 1200 metrů. Jeho plody mají sladkou chuť, jsou červené barvy a zrají od konce srpna do poloviny září. Plody obsahují množství vitamínu C a proto se někdy označují jako citron severu. Podobné články:..
  • Kamčatská borůvka Pěstování kamčatské borůvky Kamčatská borůvka je keř vysoký 1,2 až 1,5 metrů, v dobrých podmínkách můžou dorůstat až do dvou metrů. Je nenáročná na kyselou půdu. Na rozdíl od kanadské borůvky roste všude. Plody kamčatské borůvky dozrávají již v květnu, zrají postupně celý měsíc. Je to první ovoce ze zahrady, minimálně 14..
  • Květopas jabloňový – škůdce Škůdce květopas jabloňový Květopas jabloňový je dalším nepříjemný nájemník našich zahrad. Začíná se objevovat v době květu jabloní. Že květopas na jabloních bydlí, poznáme tak, že se některá poupata nerozvinou, zůstanou uzavřená a získají rezavě hnědou barvu. Larvy se kuklí uprostřed těchto zaschlých květů, teprve potom z nich vylétnou dospělí..