Co lze přikrývat netkanou textiliíZima a předjaří – přikrýváme zelené rostliny ve skalce (textilie nahrazuje chvojí) a přezimující zeleninu jako je špenát, polníček, pór, růžičková kapusta nebo kadeřávek.

Předjaří a jaro – obalujeme přesazené jehličnany, u kterých textilie podpoří lepší ujmutí. Přikrýváme čerstvě vysazenou sazečku, textilie ji ochrání před larvami mouchy houbomilky česnekové. Okraje textilie dobře přihrneme zeminou. Sundáme ji, až jsou natě cibule vysoké asi 20 cm.

Přikrývání kořenové zeleniny netkanou textilií

Na záhonech s výsevy kořenové zeleniny podpoří textilie dřívější vzejití rostlin. Sundáme ji až při jednocení. U mrkve je vhodné textilii po jednocení znovu rozprostřít, protože slouží jako ochrana proti mouše pochroumatce mrkvové, jejíž larvy znehodnocují kořeny. Larvy se vyskytují ve druhé polovině května a druhá generace pak koncem léta a na začátku podzimu.

Přikrývání košťálovin netkanou textilií

Rané košťáloviny chrání textilie na jaře před nočními mrazíky do -5 až -7°C. Můžeme je tedy vysadit dříve než na nechráněné záhony a docílíme ranější sklizeň. Současně jsou rostliny v počátečním období chráněny proti květilkám a dřepčíkům.

Netkaná textilie – přikrývání ovoce a zeleniny

Také vývoj a sklizeň raných brambor urychlíme rozprostřenou textilií hned po výsadbě. Sundáme ji až při prvním přikopčení. Textilie chrání brambory i proti pozdním jarním mrazíkům.

Textilii používáme i při ochraně póru v srpnu a září, kdy jej napadá muška vrtalka pórová, jejíž larvy rozežírají listy.

Bílou netkanou textilii můžeme použít také k ochraně zrajícího rybízu, velkoplodých borůvek, aronií a hroznů před ptactvem.

Netkaná textilie

Netkaná textilie  • Jak pěstovat zeleninu na zahradě Triky na zeleninu Jen pečlivě ošetřovaná zelenina přinese vynikající sklizeň. Vždy vybíráme jen takové odrůdy, které se hodí na náš pozemek, vždy dáváme přednost odolným druhům. Existuje mnoho způsobů, jak si dobou úrodu ohlídat. Pro zelinářskou zahrádku platí základní pravidlo – půda nesmí nikdy vyschnout, za sucha musíme zajistit pravidelnou..
  • Obloukové skleníky z polykarbonátu Konstrukce obloukového skleníku a jeho výhody Jde o samonosnou robustní konstrukci Materiál je pozinkovaný plechový profil, o minimální tloušťce 1 mm. Menší tloušťka vypovídá o nekvalitní konstrukci. Výhoda – nehrozí prolomení zasklení pod tíhou sněhu oproti klasickým skleníkům se sedlovou střechou. Zasklení dutinkovým polykarbonátem – jedná se o výborný izolant,..
  • Netkaná textilie Netkaná textilie je moderní materiál, který se používá při pěstování zeleniny. Nahrazuje fólii a přispívá k urychlení sklizně. Rozdíl mezi fólií a netkanou textilií Netkaná textilie se vyrábí z polypropylénu, zatímco fólie pro zahradnické účely je vyrobena z polyetylénu. Netkané textilie jsou zdravotně nezávadné. Mají lepší mechanické vlastnosti než fólie a také déle..
  • Jak pěstovat lilek jedlý Lilek jedlý je náročný na teplo jako jiná teplomilná zelenina – např. zelenina. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu vrcholek, aby se rostlina rozvětvila. Vyšší odrůdy vyvazujeme ke kolíku. Zalévání lilku Pravidelně zaléváme. Lilek vyžaduje dostatek vláhy, aby..