Co lze přikrývat netkanou textiliíZima a předjaří – přikrýváme zelené rostliny ve skalce (textilie nahrazuje chvojí) a přezimující zeleninu jako je špenát, polníček, pór, růžičková kapusta nebo kadeřávek.

Předjaří a jaro – obalujeme přesazené jehličnany, u kterých textilie podpoří lepší ujmutí. Přikrýváme čerstvě vysazenou sazečku, textilie ji ochrání před larvami mouchy houbomilky česnekové. Okraje textilie dobře přihrneme zeminou. Sundáme ji, až jsou natě cibule vysoké asi 20 cm.

Přikrývání kořenové zeleniny netkanou textilií

Na záhonech s výsevy kořenové zeleniny podpoří textilie dřívější vzejití rostlin. Sundáme ji až při jednocení. U mrkve je vhodné textilii po jednocení znovu rozprostřít, protože slouží jako ochrana proti mouše pochroumatce mrkvové, jejíž larvy znehodnocují kořeny. Larvy se vyskytují ve druhé polovině května a druhá generace pak koncem léta a na začátku podzimu.

Přikrývání košťálovin netkanou textilií

Rané košťáloviny chrání textilie na jaře před nočními mrazíky do -5 až -7°C. Můžeme je tedy vysadit dříve než na nechráněné záhony a docílíme ranější sklizeň. Současně jsou rostliny v počátečním období chráněny proti květilkám a dřepčíkům.

Netkaná textilie – přikrývání ovoce a zeleniny

Také vývoj a sklizeň raných brambor urychlíme rozprostřenou textilií hned po výsadbě. Sundáme ji až při prvním přikopčení. Textilie chrání brambory i proti pozdním jarním mrazíkům.

Textilii používáme i při ochraně póru v srpnu a září, kdy jej napadá muška vrtalka pórová, jejíž larvy rozežírají listy.

Bílou netkanou textilii můžeme použít také k ochraně zrajícího rybízu, velkoplodých borůvek, aronií a hroznů před ptactvem.

Netkaná textilie

Netkaná textilie  • Pěstování slivoní – plody Zralé plody slivoní mají ojíněnou slupku. Patří k nim švestky, pološvestky, slívy, mirabelky a renklódy. Některé druhy slivoní je možné pěstovat i ve vyšší nadmořské výšce a nahrazují tak jiné peckové ovoce, např. meruňky a broskve. Plody slivoní Plody jednotlivých druhů slivoní se liší tvarem velikostí, barvou, chutí a také možností..
  • Špenát zelný Špenát zelný patří mezi listovou zeleninu. Má vysoký obsah karotenu a také kyseliny šťavelové, kvůli které je nutné do pokrmu přidání mléka pro neutralizaci. Špenát není vhodný pro osoby trpící tvorbou oxalátových kamenů. Pěstování špenátu Špenát sejeme do řádků 15 až 20 cm vzdálených od sebe. Pro podzimní sklizeň sejeme..
  • Jak pěstovat lilek jedlý Lilek jedlý je náročný na teplo jako jiná teplomilná zelenina – např. zelenina. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu vrcholek, aby se rostlina rozvětvila. Vyšší odrůdy vyvazujeme ke kolíku. Zalévání lilku Pravidelně zaléváme. Lilek vyžaduje dostatek vláhy, aby..
  • Pěstování ve skleníku Pěstování ve skleníku vyžaduje zajištění pravidelné zálivky, větrání, temperování ale i topení. Skleník nám umožní dosáhnout lepších pěstebních výsledků než ve volné přírodě. Při plánování skleníku myslíme na to, že zelenina potřebuje co nejvíce světla. Proto by měly být nosné profily mezi skly úzké. Vstupní dveře do skleníku volíme široké..