Hyacinty v květináčiHyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.

 

Jak pěstovat hyacinty v květináči?

Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je stěhujeme, až kdy se začnou vybarvovat poupata. Od této chvíle hyacinty přihnojujeme hnojivem pro cibuloviny.

Aby hyacinty v květináči kvetly co nejdéle, přeneseme je do chladnější místnosti. V teple se doba kvetení zkrátí.

Co s hyacintem po odkvětu?

Po odkvětu odřízněte květenství, ale nechte rostlinu v květináči, dokud nezaschnou listy. Pokud cibuli zasadíme na zahradu, příští rok nám opět vykvete.

 

Přesazování hyacintů

Hyacinty se nemusí přesazovat každý rok. Pokud cibulky po odkvětu vysadíme na slunné stanoviště, dočkáme se květů i v dalších letech. Nebude to ale jako u rychlených rostlin v lednu nebo v únoru, ale až během dubna a května.

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů  • Sázení a přesazování lilií Kdy přesazovat lilie Lilii bělostnou musíme přesazovat již v sprnu. Ostatní lilie sázíme nebo přesazujeme v září. Kdy je ta nejsprávnější dobu pro tuto činnost. Jaká půda je vhodná pro lilie Téměř všechny lilie milují teplé, slunné stanoviště a především potřebují půdu, která dostatečně odvádí vodu. Máte-li jílovitou, těžkou půdu. Musíte její..
  • Pěstování lilie bělostné a lilie zlatohlavé V našich zahradách zdomácněla lilie zlatohlavá, která spolu s lilií bělostnou roste v půdách neutrálních i mírně zásaditých a vyžaduje přítomnost vápníku v půdě. Jak pěstovat lilie Výškou patří tyto dvě lilie mezi dominantní rostliny, dorůstají do výšky 1 až 1,5 m. Lilie bělostná výrazně voní. Některým lidem tato silná vůně natolik vadí, že..
  • Ladonička bělomodrá – Chionodoxa luciliae Pěstování ladoničky bělomodré Ladonička bělomodrá je nenáročná drobná cibulovina pocházející z malé Asie. Z podzemní cibulky vyrůstají dva čárovité listy a v březnu až dubnu 10 až 15 cm vysoký stvol s několika modrými hvězdičkovitými květy, které mají bílý střed. Nejlépe se jí daří v lehčí humózní půdě na mírně zastíněném stanovišti ve společnosti jiných..
  • Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..