Hyacinty v květináčiHyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.

 

Jak pěstovat hyacinty v květináči?

Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je stěhujeme, až kdy se začnou vybarvovat poupata. Od této chvíle hyacinty přihnojujeme hnojivem pro cibuloviny.

Aby hyacinty v květináči kvetly co nejdéle, přeneseme je do chladnější místnosti. V teple se doba kvetení zkrátí.

Co s hyacintem po odkvětu?

Po odkvětu odřízněte květenství, ale nechte rostlinu v květináči, dokud nezaschnou listy. Pokud cibuli zasadíme na zahradu, příští rok nám opět vykvete.

 

Přesazování hyacintů

Hyacinty se nemusí přesazovat každý rok. Pokud cibulky po odkvětu vysadíme na slunné stanoviště, dočkáme se květů i v dalších letech. Nebude to ale jako u rychlených rostlin v lednu nebo v únoru, ale až během dubna a května.

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů  • Jak pěstovat jiřinky Jiřinky patří mezi nejoblíbenější květiny našich zahrad, které kvetou ve druhé polovině léta a na podzim. Aby nám jiřinky zahradu rozzářily, musíme myslet již na jaře na jejich výsadbu. Sázení jiřinek Hlízy jiřinek sázíme v teplých polohách již koncem dubna, jinde až koncem dubna. Dáváme pozor hlavně na pozdní jarní mrazíky,..
  • Montbrécie – Crocosmia Monbrécie – květiny léta Montbrécie se pěstuje podobně jako jiné hlíznaté květiny – mečíky. Mají výrazné červené, oranžové nebo žluté květy, které rozkvétají po celé léto. Jsou uspořádány do úzkých hroznovitých klasů po třiceti i více kusech. Tvoří husté trsy přímých, mečovitých listů. Celková výška montbrécie je 60 až 100..
  • Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..
  • Konvalinky ohlašují příchod jara Rozkvetlé konvalinky můžeme vidět v lese, na zahradě nebo také na balkoně. Pokud kvetou, znamená to, že je zima nenávratně pryč. Kde pěstovat konvalinky V zahradě se konvalinky obvykle vysazují na mírně zastíněné místo kryté korunami stromů. Může se jim však dařit i na slunném stanovišti – potřebují ale kvalitní půdu bohatou..