Jak pěstovat azalku v květináčiJak pečovat o koupenou azalku, aby nám vydržela do dalšího roku?

Rady jak pečovat o azalku v květináči

Koupená azalka musí mít stále dost vody. Zaléváme ji zásadně měkkou vodou, nejlépe dešťovou. Kořenový bal musí být stále vlhký, nadbytečnou vodu z misek nevyléváme.

Nejvhodnější teplota pro azalku je kolem 10 °C. Takový chlad ji zajistíme na nevytápěné chodbě, v hale, na verandě nebo alespoň mezi okny.

Po odkvětu rostlinu přesadíme do většího květináče.

Od května azalku umístíme na vzdušné, světlé stanoviště, vhodné je zapustit ji i s květináčem do země na zahradě nebo balkonu. Potřebuje mírné zastínění a stálé zalévání měkkou vodou, ve slunečných dnech i rosení.

Každý týden azalku přihnojujeme vícesložkovým hnojivem, které však nesmí obsahovat vápno. V září přeneseme azalku i s květináčem do chladné místnosti, a teprve když nasadí poupata, můžeme ji dopřát teplotu kolem 18 °C.

Azalka

Azalka  • Rekonstrukce starých ovocných výsadeb Modernizace staré zahrady Hlavním problémem při modernizaci zahrad jsou jejich přestárlé a přehoustlé ovocné výsadby. Při jejich částečné rekonstrukci vykácíme nejprve suché, nemocné a přestárlé stromy, následně pak i stromy zdravé, které však ovocnou výsadbu příliš zahušťují. Tím se pro ponechané stromy vytvoří dostatek prostoru a světla. Jejich koruny bude..
  • Květy, které provoní jarní zahradu Šácholan hvězdovitý Šácholan hvězdovitý má nádherné voňavé květy. Jde o mrazuvzdorný stromek, kvetoucí koncem jara a počátkem léta. Sázíme jej do neutrální až kyselé půdy, na plné slunce nebo do polostínu. Má úzké, sytě zelené, opadavé listy. Pro svůj růst potřebuje široký prostor, protože dosahuje rozměrů až čtyř metrů na..
  • Zahrada pro ptáky Keře na zahradě pro ptáky Je spousta keřů, které jsou nejen dekorativní během roku, ale v zimě nabídnou také potravu ptákům. Při plánování zahrady si vypíšeme všechny rostliny a jejich vlastnosti – šířku, výšky, dobu kvetení, barvu květů, plody. Takto můžeme sestavit skupiny keřů podle výšky, barevnosti nebo plodů. Ptáci zůstávají..
  • Pěstování fíkovníků v našich podmínkách Kde pěstovat fíkovníky Fíkovníky rostou zejména ve Středomoří. V našich podmínkách je možné fíkovníky také pěstovat. Vyžadují hlubší úrodnou propustnou a vlhkou půdu. V místech, kde během zimy bývají mrazy pod -10 °C je nutná přikrývka pytlovinou. Jak sázet fíkovníky Sazenice fíkovníků se sázejí na vzdálenost 3 až 5 metrů..