Jak pěstovat azalku v květináčiJak pečovat o koupenou azalku, aby nám vydržela do dalšího roku?

Rady jak pečovat o azalku v květináči

Koupená azalka musí mít stále dost vody. Zaléváme ji zásadně měkkou vodou, nejlépe dešťovou. Kořenový bal musí být stále vlhký, nadbytečnou vodu z misek nevyléváme.

Nejvhodnější teplota pro azalku je kolem 10 °C. Takový chlad ji zajistíme na nevytápěné chodbě, v hale, na verandě nebo alespoň mezi okny.

Po odkvětu rostlinu přesadíme do většího květináče.

Od května azalku umístíme na vzdušné, světlé stanoviště, vhodné je zapustit ji i s květináčem do země na zahradě nebo balkonu. Potřebuje mírné zastínění a stálé zalévání měkkou vodou, ve slunečných dnech i rosení.

Každý týden azalku přihnojujeme vícesložkovým hnojivem, které však nesmí obsahovat vápno. V září přeneseme azalku i s květináčem do chladné místnosti, a teprve když nasadí poupata, můžeme ji dopřát teplotu kolem 18 °C.

Azalka

Azalka  • Zahrada pro ptáky Keře na zahradě pro ptáky Je spousta keřů, které jsou nejen dekorativní během roku, ale v zimě nabídnou také potravu ptákům. Při plánování zahrady si vypíšeme všechny rostliny a jejich vlastnosti – šířku, výšky, dobu kvetení, barvu květů, plody. Takto můžeme sestavit skupiny keřů podle výšky, barevnosti nebo plodů. Ptáci zůstávají..
  • Kupujeme ovocné stromky Jak poznáme kvalitní sazenice Sazenice nakupujeme přímo v ovocných školkách. Tam mají vyorané sazenice založené v zemi, takže kořeny nevysychají, jak tomu bývá na tržištích nebo v některých zahrádkářských prodejnách. Kořeny by měly být přikryté alespoň rašelinou, pilinami nebo vlhkým hadrem. Každá sazenice má být opatřena visačkou, na které je uvedena odrůda, podnož..
  • Ořechy – choroby a škůdci, sklizeň a uskladnění Choroby a škůdci ořechů Bakteriální a houbovou skvrnitostí listů trpí ořešák za vlhkého a teplého počasí. Pro lísku je vážným škůdcem nosatec lískový, jehož larvy vyžírají oříšky. Sklizeň a uskladnění ořechů Vlašské ořechy dozrávají v září, kdy zelený obal plodů puká a ořechy samovolně vypadávají na zem. Ručně je sbíráme a sušíme,..
  • Mandloň nízká – Amygdalus nana Pěstování mandloně Mandloň nízká je keř vysoký cca 1 metr s tenkými větvičkami, které jsou v dubnu bohatě obaleny růžově červenými květy. Pro svůj nízký vzrůst se hodí i do malých zahrádek a velkých skalek. Při výběru stanoviště přihlížíme k tomu, že keř se postupně rozrůstá do šířky, protože vytváří četné výhony z kořenových..