Letnička laskavecPěstování laskavce

Laskavce mají rády teplé a slunné stanoviště. Na záhony je vysazujeme ve druhé polovině květny, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Půda by měla být lehká, humózní, vápenatá. Laskavce kvetou od konce června až do října. Laskavec je vhodný také k řezu do vázy nebo k sušení do květinových vazeb.

Laskavec ocasatý – Amaranthus caudatus

Laskavec ocasatý má dlouhé převislé hrozny drobných květů. Dorůstá do výšky cca 1 metr. Květy mají barvu červenou, červenofialovou nebo zelenou a žlutozelenou. Laskavec ocasatý vysazujeme mezi ostatní květiny jako vysoká dominanta nebo samostatně jako solitérní květina.

Laskavec krvavý – Amaranthus paniculatus

Laskavec krvavý má dvě varianty – červeně kvetoucí s černočernými listy a zeleně kvetoucí se zelenými listy. Listy jsou velmi dekorativní. Hodí se k pěstování v přenosných nádobách na terasách a balkonech.

Laskavec trojbarevný – Amaranthus tricolor

Laskavec trojbarevný je velmi efektní pro svoje pestré listy. Pěstujeme jej ve smíšených květinových záhonech nebo v samostatných skupinách.

Pěstování laskavce

Pěstování laskavce  • Pěstujeme čínskou astru Čínská astra – Callistephus Čínská astra je letnička, která je velmi oblíbená. Používá se k osázení do záhonů květin, do balkonových truhlíků nebo k řezu. Podle druhu je dělíme na nízké astry, polovysoké nebo vysoké. Květy jsou jednoduché, jehlicovité nebo chryzantémové. Čínské astry nikdy nevysazujeme na stejné místo, jako v minulém roce. Podobné..
  • Nevadlec – pěstování na zahradě Nevadlec – Celosia Nevadlec patří k laskavcovitým rostlinám. Existují v mnoha barvách a velikostech – od 20 do 80 cm. Pěstujeme je jak na záhonech, tak v truhlících a květináčích. Nevadlec je vhodný do suchých květinových vazeb. Nevadlec klasnatý – Celosia spicata Nevadlec klasnatý dorůstá do výšky až 1 metr. Klasnaté květenství je..
  • Mnohokvět – Kniphofia Pěstování mnohokvětu Mnohokvět je trvalka, která má přízemní růžici tuhých stálezelených listů. Dorůstá do výšky 70 až 100 cm, na dlouhých stoncích je husté hroznovité květenství. Květenství je zespodu žluté, směrem nahoru se mění na oranžově-červenou barvu. Vysazování mnohokvětu Mnohokvět se vysazuje jako solitéra, případně do menších skupin spolu s jukou..
  • Krásnoočko velkokvěté Jak pěstovat krásnoočko Velmi oblíbenou trvalkou do zahrad je krásnoočko velkokvěté, které dorůstá do výšky 70 až 90 cm a květy mají v průměru až 9 cm. Jiným druhem je krásnoočko přeslenité, které je vysoké asi 30 cm a kvete po celé léto množstvím drobných květů. Krásnoočko je nutné po několika..