Letnička laskavecPěstování laskavce

Laskavce mají rády teplé a slunné stanoviště. Na záhony je vysazujeme ve druhé polovině květny, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Půda by měla být lehká, humózní, vápenatá. Laskavce kvetou od konce června až do října. Laskavec je vhodný také k řezu do vázy nebo k sušení do květinových vazeb.

Laskavec ocasatý – Amaranthus caudatus

Laskavec ocasatý má dlouhé převislé hrozny drobných květů. Dorůstá do výšky cca 1 metr. Květy mají barvu červenou, červenofialovou nebo zelenou a žlutozelenou. Laskavec ocasatý vysazujeme mezi ostatní květiny jako vysoká dominanta nebo samostatně jako solitérní květina.

Laskavec krvavý – Amaranthus paniculatus

Laskavec krvavý má dvě varianty – červeně kvetoucí s černočernými listy a zeleně kvetoucí se zelenými listy. Listy jsou velmi dekorativní. Hodí se k pěstování v přenosných nádobách na terasách a balkonech.

Laskavec trojbarevný – Amaranthus tricolor

Laskavec trojbarevný je velmi efektní pro svoje pestré listy. Pěstujeme jej ve smíšených květinových záhonech nebo v samostatných skupinách.

Pěstování laskavce

Pěstování laskavce  • Druhy dračíků Dračík bělavý (Penstemon albidus) je vysoký 20 až 30 cm, květy jsou velké 2 cm. Barva květů je bílá s fialovým nádechem. Kvete v červnu. Snadno se pěstuje ze semen, kvete již prvním rokem, ale na zahradě dlouho nevytrvává. Dračík trsnatý (Penstemon caespitosus) je nízký druh s plazivými lodyhami. Modré květy jsou 1..
  • Zvonek prostřední (Campanula medium) Pěstování zvonku prostředního Zvonek prostřední je 70 až 90 cm vysoká dvouletka s velkými bílými, růžovými nebo tmavofialovými zvonkovitými květy. Sazenice se vysazují na záhony počátkem září na vzdálenost 40 až 50 cm. Uplatní se jednotlivě nebo ve skupinách na smíšených květinových záhonech, jako solitéra v trávníku nebo vysazený před keři. Květy..
  • Tygřice – Tigridia pavonia Pěstování tygřice Tygřice má velmi atraktivní, různě zbarvené květy – bílé, žluté, červené, růžové, atd. Původní druhy tygřice pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. V půdě vytváří tato květina vejcové hlízy, ze kterých vyrůstají zpravidla tři listy. Tygřice je vysoká cca 30 až 60 cm. Květy jsou ve svém středu nápadně..
  • Léto na zahradě – červenec Začínáme sušit rozkvetlé květiny do zimních vazeb. Květy sušíme zavěšené stonky nahoru ve stínu a mírném průvanu. Mezi vhodné květiny na sušení patří: okrasné bodláky, slaměnky, šatery. Ovoce a zelenina v červenci V červenci začínáme sklízet drobné ovoce a peckoviny. Dbáme na to, abychom při sklizni stromy a keře nepoškodili. Rybíz..