Nevadlec – pěstování na zahradě



Nevadlec – Celosia

Nevadlec patří k laskavcovitým rostlinám. Existují v mnoha barvách a velikostech – od 20 do 80 cm. Pěstujeme je jak na záhonech, tak v truhlících a květináčích. Nevadlec je vhodný do suchých květinových vazeb.

Nevadlec klasnatý – Celosia spicata

Nevadlec klasnatý dorůstá do výšky až 1 metr. Klasnaté květenství je husté, světle růžové barvy. Nevadlec klasnatý vysazujeme do květinových záhonů. Hodí se také k řezu a k vázání suchých vazeb.

Nevadlec, pěstování

Nevadlec, pěstování







  • Růže – řez, hnojení, zalévání, přezimování Kdy řežeme růže Základní řez růží se provádí na jaře, ještě než růže začnou rašit. V létě se jen odstřihují odkvetlé části opakovaně kvetoucích růží, což podporuje druhé kvetení. Pouze u sadových a botanických růží provádíme průklest jednou za dva až tři roky. Existují rozdíly v řezu velkokvětých a mnohokvětých růží a..
  • Třapatky neboli rudbekie Třapatky jsou vytrvalé, ojediněle dvouleté nebo jednoleté rostliny. Jsou středně vysoké až vysoké. Většinou mají zářivě žluté květy. Jejich květy vynikají zejména v pozdním létě a na podzim. Dobře se uplatňují v trvalkových záhonech vedle modrých a červených květin. Druhy třapatek Třapatka dřípatá patří svým vzrůstem mezi nejvyšší, dorůstá až do 2..
  • Pnoucí růže Pnoucí růže jsou oblíbené k popnutí pergol, loubí nebo zahradních oblouků. Nejčastěji se pěstují kultivary kvetoucí červeně, bíle, růžově, žlutě. Květy mají většinou plné, ale i jednoduché. Při větších mrazech výhony pnoucích růží namrzají, proto pro ně vybíráme stanoviště v teplejší chráněné poloze. Řezání pnoucích růží Pnoucí růže vyžadují při jarním řezu..
  • Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..