Ozdobnice na zahraděOzdobnice patří k nejoblíbenějším okrasným trávám v našich zahradách. Pochází z východní Asie. Je mrazuvzdorná a díky tomu i dlouhověká tráva.

Jak pěstovat ozdobnici

Podle druhu dorůstá ozdobnice do výšky 100 až 300 cm. Největší okrasou této trávy je její zbarvení, květenství, ale také celkový vzhled. Květenství na ozdobnici zůstávají dlouho do zimy a zajišťují tak atraktivní zahradu i v tomto nevlídném období.

Ozdobnic existuje celá řada, liší se barvou a tvarem listů. Některé druhy mění na podzim svoji barvu do žluto-červena. Ozdobnice mají rády slunné nebo polostinné stanoviště a živnou nevysychavou půdu. V době sucha je vhodné zalévat.

Ozdobnice

Ozdobnice

Péče o ozdobnici

Ozdobnice své konečné velikosti dosáhne až v polovině léta. Na zimu se trsy trávy svazují. Na jaře, nejlépe koncem března celý svazek u země sestřihneme.

  • Okrasné trávy v květináčích a nádobách Různorodou a pestrou skupinu rostlin představují okrasné trávy. Jsou velmi oblíbené pro svoji nenáročnost. Navíc mají všestranné zahradní použití: lze je pěstovat v květinových záhonech, v nádobách na terase nebo jako solitéru. Okrasné trávy jsou široká skupina rostlin. Lze je pěstovat jak na slunci, tak ve stínu a vlhku. Jak pěstovat okrasné..
  • Pěstování a péče o okrasné trávy Pěstování okrasných trav Vysazujeme nejlépe hrnkované sazenice, které je možné vysazovat v průběhu celé vegetace. Staré trsy okrasných trav můžeme na jaře, v době rašení rozdělit a rozsazovat. Kořeny okrasným trávám nezkracujeme. Ujmutí sazenic podpoříme pravidelnou zálivkou a přistíněním. Jednoleté druhy trav vyséváme přímo na stanoviště, nebo si je můžeme předpěstovat ze..
  • Okrasné trávy a jejich pěstování Okrasné trávy patří k výrazným dekorativním prvkům zahrady. Působí v ní zjemňujícím dojmem a to jak tvarem stébel, tak svojí barevností. Listy trav mívají většinou různý odstín zelené barvy, ale jsou také druhy zbarvené do modra, stříbřitě šeda, žluta nebo bronzově hněda. Některé druhy trav se výrazně vybarvují na podzim a přispívají..
  • Pampas stříbřitý Travina pampas Pampas stříbřitý je právem označovaný za jednu z nejkrásnějších okrasných travin. Z trsu tuhých šedozelených listů vyrůstají koncem léta až přes 2 metry vysoká stébla zakončená stříbřitě bílým, u některých kultivarů i růžovým květenstvím, které zdobí zahradu až do jara. Pěstování a péče o pampas Pampas je velmi náročný na..