Popínavé rostliny do stínuI v zastíněných místech lze vytvořit pěknou okrasnou zahradu.

Břečťan

K popnutí zastíněných, ne příliš pěkných zdí, je nejvhodnější břečťan. Břečťan se sám v omítce přidržuje svými přísavnými kořínky a postupně se dokáže vyšplhat až do výšky 30 metrů. Břečťan lze využít i k ozelenění vysokých holých kmenů nebo jako náhradu trávníku v zastíněném místě.

Podražec velkolistý

Do polostínu se hodí použít podražec velkolistý, který dorůstá do výšky 10 metrů. Je to ovíjivá rostlina s opadavými srdčitými listy velkými až 30 cm. Působí dekorativně jen během vegetace. K ovíjení potřebuje pevnější opěrnou konstrukci.

Podražec velkolistý

Podražec velkolistý  • Popínavé rostliny pro pergoly Pergola nebo loubí ovinuté popínavými rostlinami vytvářejí příjemnou, barevně rozmanitou atmosféru na každé okrasné zahradě. Loubinec Mezi oblíbené pnoucí venkovní rostliny patří loubinec, který připomíná vinnou révu. Loubinec je opadavý, kvete v červnu zelenými květy, které mají kovově modré plody. Ty se v říjnu mění na žlutooranžovou barvu. Podražec Další popínavou ovíjivou..
  • Opletka Aubertova (Fallopia aubertii) Pěstování opletky Opletka Aubertova je ovíjivá dřevina, známá spíše pod starým názvem rdesno baldšuánské. Kvete koncem léta a na podzim spoustou bílých kvítků. Nejlépe se hodí k pokrytí zdí, kmenů starých stromů a pevných pergol. Při tuhé zimě opletka namrzá, po seříznutí na jaře však snadno regeneruje. Podobné články: Velkokvětý plamének..
  • Rostliny pro treláže Hlohyně Hlohyně má ostré pichlavé trny, je stálezelená. V létě kvete bílými květy, které se do podzimu změní v oranžové plody. Dokáže pokrýt velkou plochu. Je nutná každoroční prořezávka. Vysazujeme ji do propustné půdy na slunné nebo polostinné stanoviště. Latnatec Latnatci se daří na přímém slunci, vyžaduje ochranu proti silnému větru. Je..
  • Treláže a jejich využití Treláže jsou jednoduché mříže, většinou dřevěné, které slouží k popínání rostlin v zahradě, na dvoře nebo terase. Dokáží zpestřit vzhled domu a zahrady. Treláže jsou velmi populární ve Francii. Tyto podpůrné konstrukce můžou být umístěny i u zdí domů nebo jako optické zvýšení kamenné zídky tak, aby bránily pohledům zvenčí. Dřevěné treláže..