Vánoční hvězda – PoinsécieVánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Lisy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé.

Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy:

  • Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a má uprostřed listů barevné kvítky.
  • Vánoční hvězda nemá ráda chlad, proto ji ihned po nákupu přeneseme co nejrychleji domů.
  • Vánoční hvězdu umístíme na světlé a teplé stanoviště bez přímého slunečního světla, teplota v místnosti by měla být 15 až 20 °C.
  • Zaléváme odstátou vodou, která má pokojovou teplotu. Voda nesmí stát v květináči ani v misce. Přebytečnou vodu slijeme, aby neuvadaly listy a nezačaly opadávat.
  • Vánoční hvězdu nestavíme do blízkosti ovoce nebo zeleniny, listy pak rychleji blednou.
  • Vhodně vybraný květináč dá vánoční hvězdě vyniknout. Volíme takový, aby barevně ladil s listy.

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

Vánoční hvězda, tipy na pěstování  • Begonie okrasné listem Begonie byly dříve označovány jako kysaly. Jsou to tradiční pokojové rostliny, které pěstovaly již naše prababičky. Jsou to poměrné odolné a vděčné rostliny. Pokojové begonie jsou okrasné zejména listem, květy od nich neočekáváme. Pokud begonie vykvetou, je to známka toho, že je rostlina v dobré kondici. Listové begonie pěstujeme především pro..
  • Lopatkovec (Spathiphyllum) Lopatkovec neboli toulcovka pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Nejznámějším druhem je Spathiphyllum wallisii, která je vysoká asi 30 cm. Je výjimečná tím, že dokáže absorbovat formaldehyd, aceton a benzol. Lopatkovec má bílou až žlutou palici květu, který je kryt bílým toulcem. Listy jsou lesklé tmavozelené s dlouhými řapíky. Květ..
  • Filodendron (Philodendron) Pěstování filodendronu Filodendron je další velmi oblíbenou áronovitou rostlinou, která v našich bytech zdomácněla. Filodendron tvoří poměrně mohutnou listovou růžici. Z listů musíme, stejně jako u všech velkolistých pokojovek, utírat prach. Filodendrony zaléváme vodou, která má pokojovou teplotu, občas přihnojíme.   Podobné články: Pokojové květiny v zimě Pěstování pokojových květin v zimě..
  • Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Právě toto uspořádání kořenů u bramboříků je důležitým rozlišovacím znamením. Doma pěstovaný brambořík má rád teplotu kolem 15 °C a snáší rozptýlené světlo. Odkvétající..