Vánoční hvězda – PoinsécieVánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Lisy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé.

Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy:

  • Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a má uprostřed listů barevné kvítky.
  • Vánoční hvězda nemá ráda chlad, proto ji ihned po nákupu přeneseme co nejrychleji domů.
  • Vánoční hvězdu umístíme na světlé a teplé stanoviště bez přímého slunečního světla, teplota v místnosti by měla být 15 až 20 °C.
  • Zaléváme odstátou vodou, která má pokojovou teplotu. Voda nesmí stát v květináči ani v misce. Přebytečnou vodu slijeme, aby neuvadaly listy a nezačaly opadávat.
  • Vánoční hvězdu nestavíme do blízkosti ovoce nebo zeleniny, listy pak rychleji blednou.
  • Vhodně vybraný květináč dá vánoční hvězdě vyniknout. Volíme takový, aby barevně ladil s listy.

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

Vánoční hvězda, tipy na pěstování  • Chyby při pěstování begónií Choroby a škůdci begónií Hnědé skvrny na listech jsou způsobenu tepelným poškozením. Rostlina zřejmě stála na přímém slunci. Má-li navíc kapičky vody na listech, ty mohou působit jako zvětšovací sklo a způsobit popálení listů. Žloutnoucí listy u begónií signalizují uhnívání kořenů v důsledku nadbytečné zálivky. Necháme substrát mírně vyschnout, nejlépe v místnosti,..
  • Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Právě toto uspořádání kořenů u bramboříků je důležitým rozlišovacím znamením. Doma pěstovaný brambořík má rád teplotu kolem 15 °C a snáší rozptýlené světlo. Odkvétající..
  • Okrasné ibišky Ibišek má nadýchaný květ na dlouhé stopce. Kvete jen jeden den. Květ ibišku může být jednoduchý nebo plný, bílý, žlutý, oranžový, růžový, červený nebo fialový. Jak pěstovat ibišek Ibišky mají rády hodně světla a v létě vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování. Starší rostliny se přesazují a seřezávají časně zjara. Ibišek kvete..
  • Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..