Vánoční hvězda – PoinsécieVánoční hvězda je velmi populární rostlina. Nejzajímavější nejsou její květy, ale barevné horní listy. Listy jsou nejčastěji sytě červené, ale můžou být i růžové, krémové nebo bílé.

Několik tipů pro správné pěstování vánoční hvězdy:

  • Než vánoční hvězdu koupíte, je dobré ji pořádně prohlédnout a zjistit, zda je hustě olistěná a má uprostřed listů barevné kvítky.
  • Vánoční hvězda nemá ráda chlad, proto ji ihned po nákupu přeneseme co nejrychleji domů.
  • Vánoční hvězdu umístíme na světlé a teplé stanoviště bez přímého slunečního světla, teplota v místnosti by měla být 15 až 20 °C.
  • Zaléváme odstátou vodou, která má pokojovou teplotu. Voda nesmí stát v květináči ani v misce. Přebytečnou vodu slijeme, aby neuvadaly listy a nezačaly opadávat.
  • Vánoční hvězdu nestavíme do blízkosti ovoce nebo zeleniny, listy pak rychleji blednou.
  • Vhodně vybraný květináč dá vánoční hvězdě vyniknout. Volíme takový, aby barevně ladil s listy.

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

Vánoční hvězda, tipy na pěstování

   • Hvězdník není amarylis V posledních letech se u nás často pěstuje cibulová pokojová rostlina s úzkými řemenovitými listy a obrovskými květy. Obecně lidé říkají, že pěstují amarylis. Ve skutečnosti ale nejde o amarylis neboli zornici, ale o hvězdník. Jak vypadá pravá amarilis Pravá amarylis pochází z Jižní Afriky. Řemenovité listy vyrůstají současně s květním stvolem. Tím se..
  • Pěstování kaktusů Kaktusy Kaktusy jsou velice zajímavé rostliny, jejichž životní podmínky lze při troše šikovnosti snadno napodobit v každé domácnosti. Svému pěstiteli se pak odmění roztodivnými květy a tvary. Pro pokojové pěstování mají kaktusy tři základní požadavky: světlo, vodu a správnou teplotu. Světlo Kaktusy by měly být umístěny na nejsvětlejším místě v bytě –..
  • Pokojové květiny s modrými květy Většina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě. Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek..
  • Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..