Vodní rostlinyBažinaté a pobřežní rostliny

Puškvorec obecný je trvalka rostoucí na okrajích vod, na otevřeném plném slunci s hloubkou vody do 25 cm, výška 75 cm, šířka 60 cm.

Šípatka střelolistá je trvalka rostoucí u okrajů vod. Pěstuje se pro listy a květy, je mrazuvzdorná. Roste na otevřených slunných stanovištích, ve vodě s hloubkou do 23 cm, výška 45 cm, šířka 30 cm.

Sítina rozkladitá je stálezelená vytrvalá. Pěstuje se pro spirálovitě stočené lodyhy, roste na otevřených slunných stanovištích. Výška 1 metr, šířka 60 cm.

Plovoucí vodní rostliny

Azola karolinská je vytrvalá, plovoucí vodní kapradina, která se pěstuje pro ozdobné listy, které zastiňují vodu a tím omezují růst řas. Roste na slunci i ve stínu, rozrůstá se do různé šířky.

Tokozelka „vodní hyacint“ je plovoucí vodní rostlina pro otevřené a slunné stanoviště v teplé vodě.

Leknín je vytrvalá vodní rostlina pěstovaná v mnoha odrůdách pro plovoucí listy a v létě se rozvíjející květy. Roste na otevřených slunných stanovištích ve stojaté vodě.

Lekníny

Lekníny

Ponořené vodní rostliny

Stolístek vodní je vytrvalá rostlina pěstovaná pro listy. Listy jsou vhodným útočištěm ryb, roste na slunném místě, rozrůstá se do šířky.

Rdest kadeřavý je vytrvalá ponořená rostlina pěstovaná pro listy. Roste na plném slunci a dává přednost chladné vodě. Rozrůstá se do šířky.

Žebratka bahenní je trvalka rostoucí pod hladinou vody. Pěstuje se pro pěkné listy a květy. Daří se jí v prosluněné čisté chladné vodě. Rozrůstá se různě do šířky.


  • Blatouchy na zahradách Blatouchy jsou rostliny pěstované na vlhčích místech, kvetou od dubna do června žlutými kvítky, které jsou velké asi 4 cm. Blatouchy jsou jedovaté. V teplých oblastech blatouchy zatahují na léto listy, v chladnějších vydrží olistěné až do podzimu. Daří se jim u potoků nebo jezírek, případně v mělké vodě u břehů. Mají rády..
  • Ryby v jezírku Jaké ryby jsou vhodné do jezírka Pokud je vodní plocha dostatečně velká, můžeme si jezírko ozvláštnit rybami. Hodně prostoru potřebuje koi kapr. Dobře přizpůsobivý karas zlatý a shubunkin se spokojí s menšími rozměry nádrže. Blízko vodní hladiny se drží jesen zlatý a karas zlatý. Při vysazování ryb do jezírka je položíme..
  • Malé nádrže pro terasy Malé nádrže se hodí do omezených prostor, např. terasa, dvorek. Minimum by mělo být 25 litrů vody. Nádrž umístíme na slunné místo a osadíme ji několika pobřežními rostlinami a jedním zakrslým leknínem. Malé nádrže nejsou vhodné pro ryby. K zakoupení jsou minifontánky s dopadající vodou na oblázky. Podobné články: Jezírka v zahradě..
  • Jaké čerpadlo pro fontánu a vodopád? Čerpadlo do jezírka Pro běžnou zahradní nádrž pořídíme ponorné čerpadlo, které se snadno instaluje. Z bezpečnostních důvodů je nejvhodnější ponorné čerpadlo o výkonu 24 V. Čerpadlo nepokládáme přímo na dno, ale podložíme je několika cihlami. Pracuje tak, že nasává vodu přes čistič a vytlačuje ji hlavicí fontány nebo hadicí k vrcholu vodopádu...