Zahrada pro ptákyKeře na zahradě pro ptáky

Je spousta keřů, které jsou nejen dekorativní během roku, ale v zimě nabídnou také potravu ptákům.

Při plánování zahrady si vypíšeme všechny rostliny a jejich vlastnosti – šířku, výšky, dobu kvetení, barvu květů, plody. Takto můžeme sestavit skupiny keřů podle výšky, barevnosti nebo plodů. Ptáci zůstávají věrni zahradě po celý rok, protože zde mají dostatek úkrytů k hnízdění na jaře a potravy v zimě.

Potrava pro ptáky v zimě

Arónie – černé bobule vydrží celou zimu.

Šípková růže – oblíbený keř do živých plotů, šípky mají ptáci velmi rádi.

Růže svraskalá – šípky.

Hlohyně ohnivá – oranžové plody nepřehlédne žádný pták.

Dřišťál obecný – rozrůstá se hlavně do šířky. V zimě jej zdobí červené plody.

Pámelník bílý a ptačí zob – ptáci jej ozobávají koncem léta a na podzim.

Skalník přitisklý – červené bobule.

Skalník, okrasná dřevina

Skalník, okrasná dřevina  • Květy, které provoní jarní zahradu Šácholan hvězdovitý Šácholan hvězdovitý má nádherné voňavé květy. Jde o mrazuvzdorný stromek, kvetoucí koncem jara a počátkem léta. Sázíme jej do neutrální až kyselé půdy, na plné slunce nebo do polostínu. Má úzké, sytě zelené, opadavé listy. Pro svůj růst potřebuje široký prostor, protože dosahuje rozměrů až čtyř metrů na..
  • Kdy a jak sázet révu vinnou Réva vinná se sází většinou na jaře, když se půda dostatečně prohřeje, a to v dubnu až květnu. V teplých oblastech je možné sázet révu i na podzim od konce října až do listopadu, pokud nemrzne. Kam vysadit révu vinnou Réva vinná je teplomilná dřevina, které se dobře daří v nadmořské výšce 200..
  • Stálezelené listnaté dřeviny do stínu Pěnišníky neboli rododendrony Na zastíněných stanovištích se dobře uplatní stálezelené listnaté dřeviny. K nejkrásnějším patří neopadavé pěnišníky neboli rododendrony. Existuje velký výběr druhů a kultivarů – odlišují se velikostí, barvou a tvarem květů a také odolností vůči zimním mrazům. Podmínkou pro úspěšný růst a bohaté kvetení je kyselá půda, bohatá na..
  • Pěstování fíkovníků v našich podmínkách Kde pěstovat fíkovníky Fíkovníky rostou zejména ve Středomoří. V našich podmínkách je možné fíkovníky také pěstovat. Vyžadují hlubší úrodnou propustnou a vlhkou půdu. V místech, kde během zimy bývají mrazy pod -10 °C je nutná přikrývka pytlovinou. Jak sázet fíkovníky Sazenice fíkovníků se sázejí na vzdálenost 3 až 5 metrů..