Žluté trvalky v zahraděZahradu můžeme promyšleně osadit květinami v barvě jednoho tónu tak, aby postupně kvetly od jara do podzimu. Ve žluté barvě kvetou na jaře narcisy a žluté tulipány. Léto prozáří žluté lilie nebo různé kultivary růží. Na podzim kvetou chryzantémy.

Další žluté trvalky:

Rudbeckia Herbstonne – vysoká trvalka, která dorůstá do výšky 1,5 až 2,3 metru. Rozkvétá v létě a kvete dlouho do podzimu.

Verbascum Gainsborough neboli divizna – středně vysoká trvalka, dorůstá do výšky 60 až 120 cm. Kvete v létě.

Artemis tinctoria neboli rmen – dorůstá do výšky 1 metr, kvete celé léto. Po odkvětu se rostlina seřezává.

Liguralia przewalskii – dorůstá do výšky cca 1,2 až 2 metry. Je to velká trvalka, kvetoucí v druhé půli léta.

Inula magnifica – velká trvalka, dorůstá do výšky 1,8 metru a šířky cca 1 metr. Kvete koncem léta. Potřebuje vyvázat k opoře.

Hemerocallis Golden Chines neboli denivka – dorůstá do výšky cca 75 cm a šířky cca 60 cm. Rozkvétá uprostřed léta. Květy kvetou jen jeden den.

Žluté květiny

Žluté květiny  • Rostliny pro treláže Hlohyně Hlohyně má ostré pichlavé trny, je stálezelená. V létě kvete bílými květy, které se do podzimu změní v oranžové plody. Dokáže pokrýt velkou plochu. Je nutná každoroční prořezávka. Vysazujeme ji do propustné půdy na slunné nebo polostinné stanoviště. Latnatec Latnatci se daří na přímém slunci, vyžaduje ochranu proti silnému větru. Je..
  • Ostálka úzkolistá – Zinnia Angustifolia Oblíbená letnička Ostálka úzkolistá je oblíbené letnička, která pochází z Mexika. Vyrůstá do výšky 30 až 40 cm, má rozvětvené trsy. Květy jsou velké cca 4 až 5 cm. Ostálka kvete od července do podzimních mrazů. Sazenice vyséváme v pařeništi od začátku března, na záhon je vysazujeme v polovině května. Ostálka sličná je..
  • Hlaváček jarní – Adonis vernalis Pěstování hlaváčku jarního Hlaváček jarní patří mezi posly jara na našich zahradách. Má žlutozelené kvítky, které rozkvétají hlavně v dubnu. Hlaváček jarní je plně mrazuvzdorný, nejlépe se mu daří v polostínu a ve vlhké půdě. Rozmnožuje se semeny koncem léta nebo po odkvětu dělením trsů. Podobné články: Jarní práce na zahradě –..
  • Kokarda – žlutočervená květina Kdy kvete kokarda? Žlutočervenými květy zdobí zahradu kokarda. Kvete od poloviny jara do podzimu. Podmínkou dlouhého kvetení je odstraňování odkvetlých květů. Vyšší kultivary se uplatní ve smíšených trvalkových záhonech, nižší odrůdy můžou být umístěny ve skalkách. Květy kokardy jsou vhodné k řezu, protože ve váze vydrží dlouho. Nevýhodou kokardy je,..