Žluté trvalky v zahraděZahradu můžeme promyšleně osadit květinami v barvě jednoho tónu tak, aby postupně kvetly od jara do podzimu. Ve žluté barvě kvetou na jaře narcisy a žluté tulipány. Léto prozáří žluté lilie nebo různé kultivary růží. Na podzim kvetou chryzantémy.

Další žluté trvalky:

Rudbeckia Herbstonne – vysoká trvalka, která dorůstá do výšky 1,5 až 2,3 metru. Rozkvétá v létě a kvete dlouho do podzimu.

Verbascum Gainsborough neboli divizna – středně vysoká trvalka, dorůstá do výšky 60 až 120 cm. Kvete v létě.

Artemis tinctoria neboli rmen – dorůstá do výšky 1 metr, kvete celé léto. Po odkvětu se rostlina seřezává.

Liguralia przewalskii – dorůstá do výšky cca 1,2 až 2 metry. Je to velká trvalka, kvetoucí v druhé půli léta.

Inula magnifica – velká trvalka, dorůstá do výšky 1,8 metru a šířky cca 1 metr. Kvete koncem léta. Potřebuje vyvázat k opoře.

Hemerocallis Golden Chines neboli denivka – dorůstá do výšky cca 75 cm a šířky cca 60 cm. Rozkvétá uprostřed léta. Květy kvetou jen jeden den.

Žluté květiny

Žluté květiny  • Pěstování jiřin na zahradě Jiřiny jsou květiny, které oplývají velmi širokou škálou barev, velikostí a tvarů svých květin. Pochází z hornatých částí Mexika a okolních států Ameriky. Do Evropy se dostaly až koncem 18. století. Začátkem 19. století byly již vystavovány na nejrůznějších květinových výstavách a byly středem pozornosti. Kde pěstujeme jiřiny Jiřiny se původně..
  • Pěstování sasanek Kdy sázíme sasanky? Hlízky ušlechtilých kultivarů sasanek sázíme od března do června. Než je vysadíme, je třeba hlízky namočit na dvacet čtyři hodin do vlažné vody. Hloubka výsadby je přibližně 5 cm. Naše původní druhy sasanek odolávají zimě velmi dobře. Horší je to s jejich exotickými sestřičkami. Ty pocházejí z oblastí teplejších..
  • Hvězdnice virginská Hvězdnice virginská je podzimní trvalka dorůstající do výšky až 150 cm. Kvete v září až říjnu četnými bílými, modrými, růžovými nebo červenými květy. Na stanoviště není náročná a vydrží na něm mnoho let. Podobné články: Jarní práce na zahradě – březen Brambořík – Cyclamen Mák východní Řebříček tužebníkovitý – Achillea filipendulina..
  • Vděčná trvalka turan Jak kvete turan? Vděčnou trvalkou je také turan. Květy jsou podobné hvězdnicím a jsou umístěny na lodyhách vysokých cca 60 cm. Turan kvete bíle, v odstínech modré, fialové, růžové a červené. Střed květu je žlutý. Některé kultivary turanu po seříznutí vykvetou ještě jednou. Turany mají rády slunné stanoviště s úrodnou vlhkou půdou..