Žluté trvalky v zahradě



Zahradu můžeme promyšleně osadit květinami v barvě jednoho tónu tak, aby postupně kvetly od jara do podzimu. Ve žluté barvě kvetou na jaře narcisy a žluté tulipány. Léto prozáří žluté lilie nebo různé kultivary růží. Na podzim kvetou chryzantémy.

Další žluté trvalky:

Rudbeckia Herbstonne – vysoká trvalka, která dorůstá do výšky 1,5 až 2,3 metru. Rozkvétá v létě a kvete dlouho do podzimu.

Verbascum Gainsborough neboli divizna – středně vysoká trvalka, dorůstá do výšky 60 až 120 cm. Kvete v létě.

Artemis tinctoria neboli rmen – dorůstá do výšky 1 metr, kvete celé léto. Po odkvětu se rostlina seřezává.

Liguralia przewalskii – dorůstá do výšky cca 1,2 až 2 metry. Je to velká trvalka, kvetoucí v druhé půli léta.

Inula magnifica – velká trvalka, dorůstá do výšky 1,8 metru a šířky cca 1 metr. Kvete koncem léta. Potřebuje vyvázat k opoře.

Hemerocallis Golden Chines neboli denivka – dorůstá do výšky cca 75 cm a šířky cca 60 cm. Rozkvétá uprostřed léta. Květy kvetou jen jeden den.

Žluté květiny

Žluté květiny







  • Plamenky – trvalky našich zahrad Plamenky neboli floxy jsou krásné trvalky, které zaujmou svojí širokou škálou barev. Jsou medonosné, tzn. že vytváří velké množství nektaru. Plamenky vynikají rozmanitostí barev, výšek, habitů a doby kvetení. Barva květů je od bílé přes růžovou, lila, fialovou až po modravou. Kvete od června do září a dorůstá do výšky..
  • Jak přezimovat balkonové květiny Přezimování balkonových květin U rostlin, které chceme přezimovat, pravidelně kontrolujeme, zda nejsou napadeny mšicemi, sviluškami nebo molicemi. Také dáváme pozor na některé choroby, např. plísně nebo padlí. Pelargonie přestaneme koncem srpna přihnojovat dusíkatými hnojivy. Během září omezíme zálivku. Tím docílíme dozrání rostlin, které pak lépe přezimují. Pokud nemáme vhodné prostory..
  • Třapatka Sullivantova – Rudbeckia Sullivantii Pěstování třapatky v zahradě Třapatka Sullivantova je trvalka vysoká 50 až 60 cm, pochází ze severní Ameriky. Kvete dlouho a bohatě žlutými květy s hnědým středem. Květy jsou velké cca 10 až 12 cm. Třapatku vysazujeme do květinových záhonů mezi ostatní trvalky. Můžeme ji použít i k řezu do vázy. Podobné články:..
  • Hořec v zahradě Hořec – Gentiana – patří mezi letničky, dvouletky nebo i trvalky. Některé druhy jsou poloopadavé, jiné stálezelené. Hořec se pěstuje pro modré květy. Vysazujeme jej do skalek. Jsou plně mrazuvzdorné. Prospívá jim slunce nebo polostín a humózní, dobře propustná, vlhká, kyselá půda. V přírodě některé druhy rostou i na vápenci. Množení..