Žluté trvalky v zahraděZahradu můžeme promyšleně osadit květinami v barvě jednoho tónu tak, aby postupně kvetly od jara do podzimu. Ve žluté barvě kvetou na jaře narcisy a žluté tulipány. Léto prozáří žluté lilie nebo různé kultivary růží. Na podzim kvetou chryzantémy.

Další žluté trvalky:

Rudbeckia Herbstonne – vysoká trvalka, která dorůstá do výšky 1,5 až 2,3 metru. Rozkvétá v létě a kvete dlouho do podzimu.

Verbascum Gainsborough neboli divizna – středně vysoká trvalka, dorůstá do výšky 60 až 120 cm. Kvete v létě.

Artemis tinctoria neboli rmen – dorůstá do výšky 1 metr, kvete celé léto. Po odkvětu se rostlina seřezává.

Liguralia przewalskii – dorůstá do výšky cca 1,2 až 2 metry. Je to velká trvalka, kvetoucí v druhé půli léta.

Inula magnifica – velká trvalka, dorůstá do výšky 1,8 metru a šířky cca 1 metr. Kvete koncem léta. Potřebuje vyvázat k opoře.

Hemerocallis Golden Chines neboli denivka – dorůstá do výšky cca 75 cm a šířky cca 60 cm. Rozkvétá uprostřed léta. Květy kvetou jen jeden den.

Žluté květiny

Žluté květiny  • Kana – exotická květina Kana neboli také dosna je exotická květina, které u nás s úspěchem zdomácněla. Pochází ze subtropické Ameriky. U nás kana dorůstá do výšky 60 až 120 cm a má různé barevné varianty. Podle barvy listů je rozdělujeme na zelenolisté a červenolisté. Jak pěstovat kanu? Kana vyžaduje teplé, slunné stanoviště a bohatou..
  • Tygřice – Tigridia pavonia Pěstování tygřice Tygřice má velmi atraktivní, různě zbarvené květy – bílé, žluté, červené, růžové, atd. Původní druhy tygřice pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. V půdě vytváří tato květina vejcové hlízy, ze kterých vyrůstají zpravidla tři listy. Tygřice je vysoká cca 30 až 60 cm. Květy jsou ve svém středu nápadně..
  • Ladonička bělomodrá – Chionodoxa luciliae Pěstování ladoničky bělomodré Ladonička bělomodrá je nenáročná drobná cibulovina pocházející z malé Asie. Z podzemní cibulky vyrůstají dva čárovité listy a v březnu až dubnu 10 až 15 cm vysoký stvol s několika modrými hvězdičkovitými květy, které mají bílý střed. Nejlépe se jí daří v lehčí humózní půdě na mírně zastíněném stanovišti ve společnosti jiných..
  • Kosatce Pěstování kosatců K další oblíbené trvalce na zahradě patří kosatec bradatý, který kvete koncem jara v mnoha barvách. Nejvíce se pěstují kultivary vysoké 75 až 100 cm, méně často pak 40 až 75 cm nebo nízké kosatce 20 až 40 cm. Nejdůležitější při pěstování kosatců je výběr stanoviště, které by..