Floxy – Plamenky



Pěstování floxů na zahradě

Floxy, lidově též známé jako plamenky mají květy v barvách bílé, růžové, červené nebo fialové. Floxy můžou být podle druhu jak letničky, tak trvalky. Mají velké množství barevných květů, a proto jsou v našich zahradách velmi oblíbené. Nejpopulárnější jsou polštářové floxy, které jsou umisťovány zejména do skalek. Kvetou brzy na jaře.

Floxy jsou na půdu nenáročné, nevadí jim ani mírné sucho. Jsou citlivé na déletrvající přemokření. Floxy kvetou od června do září. Když jim odstřihneme odkvetlé květy, vytvoří nové. Jednoleté plamenky mají různou výšku podle druhu. Nízké odrůdy jsou vhodné do truhlíků nebo do skalek. Vysoké odrůdy se hodí k řezu do vázy.

Rady a tipy pro pěstování floxů

Floxy neboli plamenky vyséváme v březnu až dubnu do výsevních truhlíků, které umístíme do světlé místnosti při max. 20°C. Rostlinky po vzejití přepichujeme, aby zesílily a rovnoměrně se větvily. V polovině května můžeme sazenice vysadit na záhon ve vzdálenosti cca 25 cm. Vysazujeme na teplé, slunné stanoviště. Pravidelně zaléváme tak, aby rostliny nestály ve vodě.

Floxy - plamenky, pěstování

Floxy – plamenky, pěstování







  • Jak pěstovat minirůže v bytě Zde je několik rad, jak úspěšně pěstovat malé růže v bytě: Během růstového období musíme miniaturní růže držet v místnosti, v níž se teplota bude pohybovat od 10 do 22 °C. Pamatujeme na to, že rostlinky potřebují co nejvíce světla, umístíme je tedy u slunného okna. V měsících s krátkými dny je možné zajistit kvetení..
  • Ošetřování popínavých růží Jak se starat o popínavé růže? Během vegetace popínavé růže podle potřeby zavlažujeme, přihnojujeme a chráníme proti chorobám a škůdcům. Při jarním řezu odstraňujeme ve starších keřích výhony starší než 4 roky, u ponechaných výhonů odstřihneme jejich namrzlé a zaschlé konce a zakrátíme jejich příliš dlouhý obrost. Silné jednoleté výhony..
  • Chrpinec bělavý Pěstování chrpince bělavého Chrpinec bělavý je 60 až 80 cm vysoká trvalka. Má velké růžově červené květní úbory s bělavými vnitřními kvítky. Rostlinám nejlépe vyhovuje slunné stanoviště se sušší půdou. Svými kořenovými odnožemi se postupně rozrůstá do větší plochy. Podobné články: Třemdava – Dictamnus albus Hvězdnice alpská – Aster Alpinus Jaké..
  • Hledík (Antirrhinum) – vysévání a pěstování Hledík patří k letničkám, které nesmí chybět na žádné zahrádce, terase nebo balkóně. Pochází ze Středomoří a Severní Ameriky. Hledíky najdou uplatnění jako obruby záhonů nebo je můžeme vysazovat do nádob. Vysévání hledíků Hledíky vyséváme každý rok v únoru nebo březnu. Drobná černá semena nezasypáváme substrátem, necháme volně několik dní pod mikrotenovou..