Letničky a jejich doba kvetení
Kdy kvetou letničky
Při sázení letniček na zahradní záhony přemýšlíme již dopředu nejen o barvách, ale i o době a délce kvetení jednotlivých druhů. Zde je seznam nejpoužívanějších letniček a jejich doby kvetení:
Letničky, které kvetou od května do října: tařicovka, šalvěj.
Letničky, které kvetou od června do září: hledík, letní plamenka, měsíček lékařský, netýkavka, ostálka, petúnie, povíjník, sporýš, šrucha.
Letničky, které kvetou od června do října: aksamitník, begónie, gazánie, nestařec, lichořeřišnice, hůlek.
Letničky, které kvetou od července do října: dvoutvárka, hlaváč, chrpa, karafiát, kokarda, kopretina, kosmos, krásnoočko, lupina, slaměnka, slunečnice, sporýš, statice.
- Drobnokvěté chryzantémy Drobnokvěté chryzantémy patří mezi nejpozději a také nejkrásněji kvetoucí trvalky. Mají květy jednoduché, poloplné i plné ve všech barvách kromě modré. Jsou velmi vhodné do kytic, které dlouho vydrží ve váze. Pěstování drobnokvětých chryzantém Jsou poměrně otužilé a na stanovišti vydrží několik let. Zimu lépe přečkají, když jim stonky ponecháme..
- Krásné květy hortenzií Hortenzie pocházejí z východní Asie a Ameriky, dnes je známo přes 80 druhů. U nás se jim velmi daří, přitom žádný druh zde přirozeně nevyrostl. Jako první k nám byla dovezena hortenzie stromečkovitá, která dorůstá do výšky až tří metrů. Dnes s pěstuje především její kultivar Grandiflora, který má květy v ploše kulovitých květenství..
- Kohoutek Jovišův – Lychnis flos-jovis Kohoutek Jovišův je nenáročná trvalka vysoká asi 20 až 40 cm. Vysazujeme ji do skalek nebo na trvalkové záhony, kde upoutá barvou svých květů. Na půdu není příliš náročný. Kohoutek je možné snadno množit semenem. Podobné články: Hledík – Antirrhinum Slézovec tříměsíční na zahradě Lichořeřišnice – Tropaeolum Hrachor vonný (Lathyrus..
- Kamzičník východní – Doronicum orientale Pěstování kamzičníku východního Kamzičník východní je trvalka vysoká cca 40 až 50 cm. Má zlatožluté květy, které tvarem připomínají kopretiny. Jsou pěkné mezi jinými jarními květinami, pěkně se doplňují např. s tulipány nebo prvosenkami. O měsíc později kvete kamzičník srdcolistý, který je vyššího vzrůstu. Květy kamzičníku jsou vhodné k řezu. Podobné články:..






