Dlužicha – ozdoba zahrad



Pěstování dlužichy

Pěknou ozdobou zahrad je nízká trvalka dlužicha. V době květu dlužicha vytváří 30 až 60 cm vysoké bezlisté stvoly s jemnými květy zvonkovitého tvaru v barvě růžové nebo bílé. Květy vydrží kvést 2 až 3 měsíce. Květy dlužichy jsou vhodné i k řezu do kytic, ke zjemnění.

Kam umístit dlužichu

Dlužicha má ráda teplé a vlhčí stanoviště s humózní a mírně vápenitou půdou. Umisťujeme ji jako obrubu záhonů, do smíšených trvalkových skupina do skalek. V předjaří přikryjeme dlužichu chvojím, abychom ji ochránili před pozdními mrazíky a sluncem. Květinu přesazujeme po třech letech na nové stanoviště.

Dlužicha - ozdoba zahrady

Dlužicha – ozdoba zahrady






  • Kvetoucí rostliny do vlhkých a podmáčených zahrad Které rostliny zasadit na vlhká místa v zahradě? Upolín – kvete brzy na jaře většími žlutými nebo oranžovými květy, které mají kulovitý tvar. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která roste v trsech. Vrbina tečkovaná – žlutě kvetoucí trvalka, která rozkvétá na začátku léta. Květy jsou uloženy zvonkovitě. Tato trvalka se velmi rychle..
  • Kopretina velkokvětá (Leucanthemum maximum) Kopretina velkokvětá je rozvětveně trsnatá trvalka, která dorůstá do výšky 50 až 100 cm. Má velké bílé, u některých kultivarů jemně třepenité květy se žlutými středy. Na zahradě se kopretina velkokvětá uplatní ve smíšených trvalkových skupinách jako neutrální doplněk barevně kvetoucích květin. Pěstování kopretiny velkokvěté na zahradě Kopretina velkokvětá vyžaduje..
  • Aksamitníky neboli Afrikány – letničky naší zahrady Pěstování aksamitníků Aksamitníky patří k jedněm z nejznámějších a nejpěstovanějším letničkám v našich zahradách. Jsou nenáročné a jejich pěstování je jednoduché. Umisťujeme je na světlé, slunné stanoviště nebo do polostínu. Rostou dobře v každé půdě. Dobře snášejí sucho i krátkodobé přemokření. Sazenice aksamitníku můžeme zakoupit, nebo si je snadno vypěstovat ze semen. Ze semen..
  • Koniklec trvalka do skalky Koniklec – Pulsatilla je trvalka, která se hodí především do skalek. Má vzpřímené nebo převislé zvonkovité květy. Po odkvětu se listy nápadně zvětší. Koniklec potřebuje ke svému růstu plné slunce a úrodnou půdu, dobře propustnou a bohatou na humus. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Koniklec množíme v zimě kořenovými..