Hledík – Antirrhinum



Hledík má svůj původ ve středomoří. K nám se dostal již v 16. století.

Pěstování hledíků

Hledíky můžeme sázet na venkovní záhon od konce dubna, snese jarní mrazík. Kvete od června do srpna. Hledíky dorůstají do výšky od 20 do 90 cm, podle odrůdy. Nízké hledíky vysazujeme jako lemy záhonů, vyšší druhy do skupinových výsadeb s ostatními květinami. Hledíky je možné řezat do vázy, kde vydrží velmi dlouho.

Hledíky potřebují pro správný růst slunečnou polohu a půdu bohatou na živiny. Pokud budeme během kvetení odstraňovat odkvetlé květy, prodloužíme jeho dobu kvetení až do konce srpna.

Rozmnožování hledíků

Hledíky se rozmnožují semeny vysévanými do volné půdy v druhé polovině jara. Můžeme je rozmnožovat i stonkovými řízky na podzim.

Na našem trhu je k dostání velký výběr odrůd hledíků. Dovezené odrůdy jsou v našich klimatických podmínkách choulostivé.

Hledík - pěstování

Hledík – pěstování






  • Co potřebují růže pro pěstování na zahradě Růže jsou označovány jako královny květin díky svým květům a omamné vůni. Existuje obrovské množství odrůd, s nádhernými tvary poupat i samotných květů, v pestrých škálách barev a vůní. Jak pěstovat růže Růžím vyhovuje slunné, teplé stanoviště. Pozor musíme dávat u jižních zdí, kde by růže mohly trpět úpalem – trpí také..
  • Venkovní ibišky Ibišek syrský Nejčastěji u nás pěstovaným ibiškem je ibišek syrský (Hibiscus syriacus), který dokáže dobře odolat našim podmínkám. Dorůstá do výšky až 3 m, jedná se o opadavý keř. Kvete od začátku srpna do září. Venkovní ibišky rostou pomalu. Vysazujeme je na slunné stanoviště a do živné, propustné půdy. Stanoviště..
  • Pěstujeme čínskou astru Čínská astra – Callistephus Čínská astra je letnička, která je velmi oblíbená. Používá se k osázení do záhonů květin, do balkonových truhlíků nebo k řezu. Podle druhu je dělíme na nízké astry, polovysoké nebo vysoké. Květy jsou jednoduché, jehlicovité nebo chryzantémové. Čínské astry nikdy nevysazujeme na stejné místo, jako v minulém roce. Podobné..
  • Druhy aksamitníků Existují tři základní druhy aksamitníku. Aksamitník jemnolistý – Tagetes tenuifolia – je nejméně pěstovaný. Má drobné jednoduché úbory a jemné olistění. Květů je velké množství. Používá se nejčastěji v kombinaci s jinými letničkami na květinových záhonech nebo jako obruby záhonů, případně do skalek. Aksamitník rozkladitý – Tagetes patula – nejčastěji pěstovaný aksamitník...