Choroby tulipánůVirová pestrokvětost tulipánů

Virová pestrokvětost je choroba tulipánů, která se ze začátku ani jako choroba netváří. Květy jsou jen barevně žíhané, postupně se rostliny špatně vyvíjejí. Takto napadené rostliny ihned zlikvidujeme, aby nedošlo k napadení i dalších tulipánů.

Houbové choroby tulipánů

Tulipány a především jejich cibule trpí mnoha houbovými chorobami – botrytidou a fuzariózou. Napadení předejdeme včasnou sklizní cibulí a jejich kvalitním usušením.

Tulipány

Tulipány  • Problémy při pěstování kopru Kopr, s jeho svěží chutí a výraznou vůní, je oblíbenou bylinkou ve světě kulinářství. 08 Přemnožení kopru Kopr má tendenci rychle se šířit a občas může vyžadovat kontrolu, aby nedominovat ostatním rostlinám. Semena kopru se snadno samovolně rozptylují a mohou vést k nekontrolovanému růstu. Abychom tomu předešli, doporučuje se pravidelně..
  • Mšice – nezdolný zahradní škůdce Mšice jsou nejčastějším zahradním škůdcem rostlin. Rychle se množí, a navíc přenášejí choroby. Při silném napadení přestávají rostliny růst a deformují se. Ochrana před mšicemi Na menší zahradě, kde se ještě příliš nerozmnožily, můžete z biologických řešení zkusit použít výluh z kopřiv nebo tabáku. Po postřiku je potřeba rostliny opláchnout vodou. Při..
  • Choroby a škůdci listů – 2 Letní popálení listů Při teplém a suchém počasí se někdy na listech objeví hnědé skvrny. Jsou-li suché a nejsou-li příznakem choroby, pravděpodobnou příčinou je popálení sluncem. Po zálivce se tvoří na povrchu listu kapičky, které vypadají jako malé čočky. V létě je nutné zalévat pouze ráno nebo večer. Viry na rostlinách..
  • Silné deště a výkyvy počasí v zahradě Silné deště nebo výkyvy počasí způsobují rozšíření houbových chorob, které pak napadají okrasné a užitkové rostliny na zahradách. Moniliový úžeh květů meruněk Tato choroba se šíří v chladném a deštivém počasí. Způsobuje kalamitu ve formě neúrody meruněk. Blizny květů jsou při nepříznivém počasí a teplotách pod 12 °C, infikovány zárodky houby..