Hyacinty v květináčiHyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.

 

Jak pěstovat hyacinty v květináči?

Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je stěhujeme, až kdy se začnou vybarvovat poupata. Od této chvíle hyacinty přihnojujeme hnojivem pro cibuloviny.

Aby hyacinty v květináči kvetly co nejdéle, přeneseme je do chladnější místnosti. V teple se doba kvetení zkrátí.

Co s hyacintem po odkvětu?

Po odkvětu odřízněte květenství, ale nechte rostlinu v květináči, dokud nezaschnou listy. Pokud cibuli zasadíme na zahradu, příští rok nám opět vykvete.

 

Přesazování hyacintů

Hyacinty se nemusí přesazovat každý rok. Pokud cibulky po odkvětu vysadíme na slunné stanoviště, dočkáme se květů i v dalších letech. Nebude to ale jako u rychlených rostlin v lednu nebo v únoru, ale až během dubna a května.

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů  • Sázení a přesazování lilií Kdy přesazovat lilie Lilii bělostnou musíme přesazovat již v sprnu. Ostatní lilie sázíme nebo přesazujeme v září. Kdy je ta nejsprávnější dobu pro tuto činnost. Jaká půda je vhodná pro lilie Téměř všechny lilie milují teplé, slunné stanoviště a především potřebují půdu, která dostatečně odvádí vodu. Máte-li jílovitou, těžkou půdu. Musíte její..
  • Rozmnožování hvězdníku Množení hvězdníků semeny nebo dceřinými cibulkami Množení hvězdníků semeny je příliš složité. Snadněji je množíme dceřinými cibulkami starších rostlin. Nezískáme sice velké množství rostlin, ale při amatérském pěstování pro radost nám to bohatě stačí. Tyto malé cibulky pěstujeme bez období odpočinku dva až tři roky a potom postupujeme tak, jak..
  • Drobné orchideje pleionky Pleionky jsou drobné orchideje, rostoucí v Tibetu a je známo čtrnáct druhů. Na našich zahradách a skalkách se dobře uplatní ty druhy, které kvetou časně na jaře. Jsou to především druhy Pleione formosana a Pleione Limprichtii, která je plně mrazuvzdorná a bez úhony snáší mráz až do -15 °C. Pleione formosana..
  • Bledule jarní (Leucojum vernum) Bledule jarní je oblíbená drobná cibulnatá květina. Bílé zvonkovité květy mají na špičkách okvětních lístků zelené skvrny. Kde a jak pěstovat bledule Nejlépe se jim daří na polostinném stanovišti s vlhčí humózní půdou. Na nové místo se cibulky bledulí sázejí buď ihned po vyzvednutí ze země, když jim zežloutnou listy, nebo..