Hyacinty v květináčiHyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.

 

Jak pěstovat hyacinty v květináči?

Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je stěhujeme, až kdy se začnou vybarvovat poupata. Od této chvíle hyacinty přihnojujeme hnojivem pro cibuloviny.

Aby hyacinty v květináči kvetly co nejdéle, přeneseme je do chladnější místnosti. V teple se doba kvetení zkrátí.

Co s hyacintem po odkvětu?

Po odkvětu odřízněte květenství, ale nechte rostlinu v květináči, dokud nezaschnou listy. Pokud cibuli zasadíme na zahradu, příští rok nám opět vykvete.

 

Přesazování hyacintů

Hyacinty se nemusí přesazovat každý rok. Pokud cibulky po odkvětu vysadíme na slunné stanoviště, dočkáme se květů i v dalších letech. Nebude to ale jako u rychlených rostlin v lednu nebo v únoru, ale až během dubna a května.

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů  • Květina kala – pěstování a péče Kala dříve nesměla chybět snad v žádné svatební kytici. Kala se také pěstovala jako pokojová květina. Označení kala je vžité české jméno této rostliny. Správný název je Zantedeschia. Kala je cibulnatá rostlina, která nesnáší mráz, a proto nemůže přes zimu zůstat venku. Jak pěstovat kalu Pěstování kaly není obtížné. Rostlinám musíme..
  • Pěstujeme okrasný česnek Okrasný česnek je vytrvalá bylina, pocházející převážně ze středoasijských a východoevropských stepí. Téměř všechny druhy mají úzké přízemní listy vonící po česneku, jakmile se rozemnou. Nejlépe okrasnému česneku vyhovuje slunné, teplé a chráněné stanoviště s propustnou a vápenitou půdou. Na jaře okrasnému česneku prospívá více vláhy, ve druhé polovině vegetačního období..
  • Podzimní šafrány (krokusy) Pěstování podzimních šafránů Podzimní šafrány jsou v zahradách méně obvyklé než druhy kvetoucí na jaře. Pěstují se různé botanické druhy nebo z nich vyšlechtěné kultivary. Kvetou převážně v září až říjnu v různých odstínech a kombinacích barvy modré, fialové a purpurové, některé jsou i bílé. Vysazují se od července do poloviny srpna, zatímco šafrány..
  • Konvalinky ohlašují příchod jara Rozkvetlé konvalinky můžeme vidět v lese, na zahradě nebo také na balkoně. Pokud kvetou, znamená to, že je zima nenávratně pryč. Kde pěstovat konvalinky V zahradě se konvalinky obvykle vysazují na mírně zastíněné místo kryté korunami stromů. Může se jim však dařit i na slunném stanovišti – potřebují ale kvalitní půdu bohatou..