Hyacinty v květináčiHyacinty mají stovky odrůd – od bílých, přes žluté, oranžové, růžové až po fialové a tmavě modré.

 

Jak pěstovat hyacinty v květináči?

Cibule hyacintů zasadíme do květináče s mírně vlhkou hlínou a uložíme je do chladu a tmy. Asi po dvou měsících je přeneseme na světlejší místo. Do teplé místnosti je stěhujeme, až kdy se začnou vybarvovat poupata. Od této chvíle hyacinty přihnojujeme hnojivem pro cibuloviny.

Aby hyacinty v květináči kvetly co nejdéle, přeneseme je do chladnější místnosti. V teple se doba kvetení zkrátí.

Co s hyacintem po odkvětu?

Po odkvětu odřízněte květenství, ale nechte rostlinu v květináči, dokud nezaschnou listy. Pokud cibuli zasadíme na zahradu, příští rok nám opět vykvete.

 

Přesazování hyacintů

Hyacinty se nemusí přesazovat každý rok. Pokud cibulky po odkvětu vysadíme na slunné stanoviště, dočkáme se květů i v dalších letech. Nebude to ale jako u rychlených rostlin v lednu nebo v únoru, ale až během dubna a května.

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů

Hyacint v květináči, pěstování hyacintů  • Drobné orchideje pleionky Pleionky jsou drobné orchideje, rostoucí v Tibetu a je známo čtrnáct druhů. Na našich zahradách a skalkách se dobře uplatní ty druhy, které kvetou časně na jaře. Jsou to především druhy Pleione formosana a Pleione Limprichtii, která je plně mrazuvzdorná a bez úhony snáší mráz až do -15 °C. Pleione formosana..
  • Pryskyřník Pryskyřník je plnokvětá květina, která se vyskytuje v mnoha barevných odstínech. Tato květina tvoří přízemní růžici trojčetných listů, ze které vyrůstá několik stonků, nesoucích květy. Péče o pryskyřník Pryskyřníky nejsou dostatečně mrazuvzdorné, abychom je mohli celoročně pěstovat venku. Kvetoucí rostlinu umístíme na světlé, ale chladné místo. Při nižší teplotě vydrží kvést..
  • Jarní květiny do stínu Pro kvetení na jaře lze pěstovat pod stromy, které jsou v té době ještě neolistěné, drobné cibulnaté květiny. Jsou to především sněženky, bledule, talovíny, ladoňky, ladoničky, kandíky, botanické šafrány. Dále se pod stromy daří nízkým, tzv. hajním trvalkám, jako jsou petrklíče, sasanky, kopytníky, plicníky, zběhovce, konvalinky, atd. Podobné články: Jarní práce..
  • Ladoňky – Scilla Ladoňky – drobné cibuloviny Ladoňky patří mezi oblíbené drobné cibuloviny. Kvetou většinou modře, řidčeji i bíle nebo růžově. Zpravidla již počátkem března kvete ladoňka Miščenkova. Její světlemodré kvítky mají uprostřed každého plátku tmavší proužek. O něco později kvete ladoňka nicí, která má zářivě modré kvítky. Jak pěstovat ladoňku Snadno se..