Jak pěstovat slézovec (Lavatera)Slézovec je letnička, která by neměla chybět v žádné venkovské zahradě. Působí velmi okrasně svými květy v zářivých barvách. Kvete bíle nebo karmínově růžově.

Pěstování slézovce ze semínek

Výška slézovce je podle druhu od 60 do 90 cm. Vyhovuje mu dobře zpracovaná zahradní půda, která není přehnojená dusíkem. Nejlépe se této letnička daří na plném slunci.

Pěstování slézovce ze semínek

Pěstování slézovce ze semínek

Pěstování slézovce je velmi snadné, na dobrém stanovišti rychle roste. Můžeme jej vysazovat všude tam, kde potřebujeme zakrýt nevzhledný zahradní kout, např. před zašlé zdi, ploty, atd.

Slézovec vyséváme během dubna na konečné stanoviště, tj. zahradní záhon. Meziřádková vzdálenost musí činit 50 cm. V řádku vysejeme ve vzdálenostech 40 cm 3 až 4 semena do hnízd. Po vzejití ponecháme v každém hnízdě jen jednu rostlinu. Řezané květiny vydrží ve váze poměrně dlouho (1 týden). Doba kvetení sahá od července od září.

 


  • Vysazování letniček v dubnu Příprava půdy pro letničky Půdu pro letničky připravíme tak, abychom již v dubnu mohli vysévat přímo na konečné venkovní stanoviště (zahradní záhon). Většina letniček nesnáší půdu vyhnojenou čerstvým chlévským hnojem. Půdu zpracováváme motykou, aby povrchová vrstva získala jemnou drobtovitou strukturu. Jak vysévat semínka letniček Většinu letniček po vzejití vyjednotíme. Semínka vyséváme..
  • Tařicovka přímořská neboli laločnice přímořská (Lobularia maritima) Tařicovka přímořská je jednoletá rostlina, která dorůstá podle odrůdy do výšky 12 až 30 cm. Je to jedna z nejkrásnějších letniček, které jsou vhodné pro lemy záhonů a jako kvetoucí polštáře. Pěstování tařicovky Tařicovce vyhovuje stanoviště na plném slunci a spíše se sušší půdou, která není příliš bohatá na živiny. Semínka..
  • Pěstování aster Jak pěstovat astry Astry patří mezi krásné letničky, které dokáží být nejen ozdobou zahrádek, ale také se skvěle hodí do vázy. Ve váze květy vydrží až deset dnů bez výměny vody. Astra je letnička, která se vysévá na jaře. Kvete v průběhu léta a na podzim rostlina hyne. Nízké druhy aster..
  • Ostálka – Zinnia Ostálka neboli Cínie je vděčnou letničkou, která zdobí záhony na zahradách. Její pestrobarevné květy mají spoustu tvarů – přes minikvěty až po obří koule. Pěstování ostálky Ostálka dorůstá do výšky 30 až 100 cm. Květy jsou různobarevné – bílé, oranžové, žluté, červené, růžové nebo fialové. Květy jsou jednoduché nebo plné...