Letnička laskavecPěstování laskavce

Laskavce mají rády teplé a slunné stanoviště. Na záhony je vysazujeme ve druhé polovině květny, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Půda by měla být lehká, humózní, vápenatá. Laskavce kvetou od konce června až do října. Laskavec je vhodný také k řezu do vázy nebo k sušení do květinových vazeb.

Laskavec ocasatý – Amaranthus caudatus

Laskavec ocasatý má dlouhé převislé hrozny drobných květů. Dorůstá do výšky cca 1 metr. Květy mají barvu červenou, červenofialovou nebo zelenou a žlutozelenou. Laskavec ocasatý vysazujeme mezi ostatní květiny jako vysoká dominanta nebo samostatně jako solitérní květina.

Laskavec krvavý – Amaranthus paniculatus

Laskavec krvavý má dvě varianty – červeně kvetoucí s černočernými listy a zeleně kvetoucí se zelenými listy. Listy jsou velmi dekorativní. Hodí se k pěstování v přenosných nádobách na terasách a balkonech.

Laskavec trojbarevný – Amaranthus tricolor

Laskavec trojbarevný je velmi efektní pro svoje pestré listy. Pěstujeme jej ve smíšených květinových záhonech nebo v samostatných skupinách.

Pěstování laskavce

Pěstování laskavce  • Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..
  • Slézovec tříměsíční na zahradě Slézovec tříměsíční – Lavatera trimestris Slézovec tříměsíční je letnička vysoká cca 70 až 80 cm, původem ze Sýrie. Vytváří vysoké rozvětvené trsy s bohatými nálevkovitými květy. Slézovec vysazujeme na slunný záhon s dostatkem vláhy. Můžeme jej pěstovat mezi ostatními květinami nebo jako solitéru. Podobné články: Všelicha iberkolistá – Brachycome iberidigolia Ostálka –..
  • Sázení a hnojení balkonových květin Sázení balkonových květin Připravené sazenice květin opatrně vyklopíme z květináčů tak, abychom nepoškodili kořenový bal. Sazenice sázíme řídce, protože se rozrostou a budou potřebovat dostatek prostoru pro další růst. Do jednoho truhlíku vysazujeme cca 4 až 5 květin. Sazenice sázíme o 2 až 3 cm hlouběji, protože se po první zálivce..
  • Ladoňky – Scilla Ladoňky – drobné cibuloviny Ladoňky patří mezi oblíbené drobné cibuloviny. Kvetou většinou modře, řidčeji i bíle nebo růžově. Zpravidla již počátkem března kvete ladoňka Miščenkova. Její světlemodré kvítky mají uprostřed každého plátku tmavší proužek. O něco později kvete ladoňka nicí, která má zářivě modré kvítky. Jak pěstovat ladoňku Snadno se..