Jarní květiny ve skalce
Ve skalkách se již v březnu objevují květy lomikamenů. V dubnu pak jemně fialové nebo červené drobné květy tařičky. Jsou to stálezelené trstnaté trvalky a používají se do písčitých suchých svahů, stěn a skalek. Jsou plně mrazuvzdorné, daří se jim na slunci a v jakékoliv propustné půdě.
Abychom získaly silné, husté, kompaktní rostliny, musíme je po odkvětu seřezat. Tařička se rozmnožuje bylinnými řízky v létě nebo polodřevitými řízky koncem léta nebo na začátku podzimu.

Tařička, skalnička
- Růže – řez, hnojení, zalévání, přezimování Kdy řežeme růže Základní řez růží se provádí na jaře, ještě než růže začnou rašit. V létě se jen odstřihují odkvetlé části opakovaně kvetoucích růží, což podporuje druhé kvetení. Pouze u sadových a botanických růží provádíme průklest jednou za dva až tři roky. Existují rozdíly v řezu velkokvětých a mnohokvětých růží a..
- Škůdci muškátů Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se. Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají. Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují..
- Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..
- Rady a tipy pro pěstování mečíků Jak správně pěstovat mečíky? Mečíky trpí některými stejnými houbovými chorobami jako brambory, okurky a fazole, nepěstujeme je na záhonech po těchto plodinách. V místech s většími srážkami je vhodné hlízy podsypat 2 až 3 dm vysokou vrstvou písku. Rostlina napadené houbovými a virovými chorobami je nutno odstranit a spálit. Poškozené rostliny poznáme..