Choroby převislých pelargonií a muškátů
Korkovitost
Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou nahrazeny novými, zdravými.
Plíseň šedá
Plíseň šedá – jedná se o vážnou chorobu pelargonií. Plíseň se objevuje převážně v obdobích vlhka na rostlinách, které nejsou nijak chráněny před deštěm. Choroba se projevuje šedým plísňovým povlakem na všech nadzemních částech. Pelargoniím se nejlépe daří na chráněných místech, kam příliš neprší, např. okenní parapet, zastřešený balkon nebo terasa, výklenek.
Vadnutí a skvrnitost listů
Bakteriální vadnutí a skvrnitost listů pelargonií – bakterie, které rostlinu napadnou, rostlinu oslabí, až dojde k jejímu úhynu – buď části rostliny, nebo celé. Při provedené příčného řezu stonkem, objevíme na řezné ploše hnědé až černé cévní svazky. Listy pelargonií ztrácejí svoji sytě zelenou barvu a křehkost. Takto napadené rostliny již nelze zachránit.

Pelargonie, pro jižní balkon
- Pěstujeme balkonovou květinu nestařec mexický (Ageratum houstonianum) Pěstování nestařce mexického Nestařec mexický je balkonová květina, která vyžaduje lehkou, humózní půdu a stanoviště chráněné před větrem. Dobře se mu bude dařit na plném slunci nebo v mírném polostínu. Pokud nestařec pěstujeme na balkóně, umístíme truhlíky směrem na jih nebo jihozápad. Květy má nestařec v různých odstínech modré barvy. Když budeme..
- Jak pěstovat kejklířku Pěstování kejklířky Kejklířky pěstované ze semen lze vysazovat jak do záhonů, tak za okno. Potřebují dostatečnou zálivku a půdu, která drží vláhu. Venku se nejčastěji pěstuje vytrvalá Mimulus luteus, ve skleníku pak Mimulus Aurantiacus. Prvně jmenovaná se snadno množí. Nové výhony přiléhají k zemi, brzy zakoření a dají se oddělit...
- Muškáty a fuchsie v únoru Péče o muškáty v únoru Pokud nechceme pěstovat nové muškáty z řízků, můžeme použít staré muškáty z předešlého roku. Muškáty (Pelargonium), které jsme nechali přezimovat na suchém místě, koncem února seřízneme a dáme jim novou zeminu. Aby z muškátů byly opět hustě rozvětvené keříky, každý výhon seřízneme na třetinu délky. Přitom dbáme na..
- Truhlíky a květináče pro balkonové květiny Jaké truhlíky a květináče na balkon? Truhlíky, keramické květináče nebo třeba staré hrnce musejí mít pro pěstování balkonových květin dostatečné rozměry. Minimální šířka a hloubka truhlíku je 20 cm. Nezbytné jsou odtokové otvory na dně nádoby, bez nich by se ve spodu držela voda a květina by trpěla zamokřením kořenů...