Choroby převislých pelargonií a muškátů
Korkovitost
Korkovitost – projevuje se během vegetace, hlavně v zimním období, jako zelené a hnědé výrůstky na spodních stranách listů. Tato choroba vzniká nedostatkem světla, nerovnoměrnou zálivkou nebo vysokou vlhkostí vzduchu. Objevuje se hlavně při přezimování pelargonií. Jakmile se rostliny přenesou na venkovní stanoviště, korkovitost většinou zmizí. Staré poškozené listy jsou nahrazeny novými, zdravými.
Plíseň šedá
Plíseň šedá – jedná se o vážnou chorobu pelargonií. Plíseň se objevuje převážně v obdobích vlhka na rostlinách, které nejsou nijak chráněny před deštěm. Choroba se projevuje šedým plísňovým povlakem na všech nadzemních částech. Pelargoniím se nejlépe daří na chráněných místech, kam příliš neprší, např. okenní parapet, zastřešený balkon nebo terasa, výklenek.
Vadnutí a skvrnitost listů
Bakteriální vadnutí a skvrnitost listů pelargonií – bakterie, které rostlinu napadnou, rostlinu oslabí, až dojde k jejímu úhynu – buď části rostliny, nebo celé. Při provedené příčného řezu stonkem, objevíme na řezné ploše hnědé až černé cévní svazky. Listy pelargonií ztrácejí svoji sytě zelenou barvu a křehkost. Takto napadené rostliny již nelze zachránit.

Pelargonie, pro jižní balkon
- Jak pěstovat kejklířku Pěstování kejklířky Kejklířky pěstované ze semen lze vysazovat jak do záhonů, tak za okno. Potřebují dostatečnou zálivku a půdu, která drží vláhu. Venku se nejčastěji pěstuje vytrvalá Mimulus luteus, ve skleníku pak Mimulus Aurantiacus. Prvně jmenovaná se snadno množí. Nové výhony přiléhají k zemi, brzy zakoření a dají se oddělit...
- Anglické pelargonie Pěstování anglických pelargonií Anglickým pelargoniím se lidově říká také velkokvěté nebo angličanky. Květy některých kultivarů mohou dosahovat průměru až 8 cm. Květy jsou většinou jednoduché v barvě od bílé až po černé, s různě zbarvenými oky, se žíháním a lemováním. Listy anglických pelargonií jsou většinou zelené, některé odrůdy mají listy panašované. Anglické pelargonie..
- Clerodendrum Jak pěstovat clerodendrum Clerodendrum je nádherná exotická květina, kterou je možné pěstovat v domácím prostředí. V zimním období jim vyhovuje teplota od 10 do 20 °C. Ale pozor, mohou v tuto dobu i opadat. Zalévají se tak, aby jim nikdy nezaschl kořenový bal. V březnu se loňské výhony seříznou až ke staršímu dřevu, rostlinu..
- Prvosenka jarní květina Na každé jarní zahrádce a předzahrádce by neměly chybět prvosenky (Primula). Všechny druhy prvosenek mají přízemní listové růžice a trubkovité, zvonkovité nebo ploché květy. Primulky se hodí téměř pro všechny stanoviště – lemy záhonů, do skalky, na okraje vodních nádrží, do rašelinových záhonů, atd. Hrnkové prvosenky Pokud si koupíme hrnkovou..