Kokarda – žlutočervená květina



Kdy kvete kokarda?

Žlutočervenými květy zdobí zahradu kokarda. Kvete od poloviny jara do podzimu. Podmínkou dlouhého kvetení je odstraňování odkvetlých květů. Vyšší kultivary se uplatní ve smíšených trvalkových záhonech, nižší odrůdy můžou být umístěny ve skalkách. Květy kokardy jsou vhodné k řezu, protože ve váze vydrží dlouho. Nevýhodou kokardy je, že na jednom stanoviště nevydrží dlouho a musí se pravidelně obnovovat oddenky nebo výsevem semen.

Kokarda, trvalka

Kokarda, trvalka







  • Plamenky – trvalky našich zahrad Plamenky neboli floxy jsou krásné trvalky, které zaujmou svojí širokou škálou barev. Jsou medonosné, tzn. že vytváří velké množství nektaru. Plamenky vynikají rozmanitostí barev, výšek, habitů a doby kvetení. Barva květů je od bílé přes růžovou, lila, fialovou až po modravou. Kvete od června do září a dorůstá do výšky..
  • Pěstování pryskyřníků Pryskyřníky mají plný velký květ v barvě bílé, odstínech růžové, červené, nachové a žluté. Jedná se o plnokvětý kultivar. Co potřebují pryskyřníky Tyto rostlinky nejsou mrazuvzdorné, proto musíme na podzim jejich hlízovité ztlustělé kořeny vyjmout z půdy a nechat v suchu přezimovat. V jarních měsících je pak vysazujeme do větších květináčů. Půda musí být..
  • Čemeřice v zimní zahradě Sníh na zahradě Sníh je pro většinu rostlin velice prospěšný, protože chrání rostliny před mrazem. Rostliny jsou pod sněhem jako pod teplou peřinou. Pěstování čemeřice Pod sněhem kvete čemeřice černá, lidově zvaná „vánoční růže“. Kvete bílými květy, listy jsou vykrajované. Většinou má plno poupat. Některé druhy čemeřice jsou stálezelené a..
  • Hledík – Antirrhinum Hledík má svůj původ ve středomoří. K nám se dostal již v 16. století. Pěstování hledíků Hledíky můžeme sázet na venkovní záhon od konce dubna, snese jarní mrazík. Kvete od června do srpna. Hledíky dorůstají do výšky od 20 do 90 cm, podle odrůdy. Nízké hledíky vysazujeme jako lemy záhonů, vyšší druhy..