Kamčatská borůvkaPěstování kamčatské borůvky

Kamčatská borůvka je keř vysoký 1,2 až 1,5 metrů, v dobrých podmínkách můžou dorůstat až do dvou metrů. Je nenáročná na kyselou půdu. Na rozdíl od kanadské borůvky roste všude. Plody kamčatské borůvky dozrávají již v květnu, zrají postupně celý měsíc. Je to první ovoce ze zahrady, minimálně 14 dní před jahodami. Chuť mají podobnou jako lesní borůvky. Výnos z jednoho keře může dosáhnout až 5 kg ovoce. Kamčatská borůvka netrpí chorobami ani škůdci.

Keře pěstujeme obdobně jako rybíz, kamčatská borůvka nemá zvláštní nároky na půdu. Důležité je hnojení, kvůli vyzrání plodů a kvůli růstu silných výhonů, které budou příslibem bohaté úrody v dalším roce. Hnojíme brzy na jaře – tj. od poloviny března do konce května, popřípadě až do poloviny června – Cereritem nebo Kristalonem Start.

Plody kamčatské borůvky dozrávají postupně, proto je sbíráme průběžně. V případě suchého jara musíme bohatě zalévat. V půlce června začínají listy usychat a často koncem srpna až začátkem září jsou keře bez listí nebo jen s minimálním množstvím. Kamčatskou borůvku mulčujeme trávou nebo kůrou a udržujeme bez plevelů. Keře jsou odolné proti mrazu. Řez provádíme po třech a pěti letech v případě hustých keřů tak, aby do nich mohlo slunce. Keře kamčatské borůvky po zakoupení ihned zasadíme, nedáváme rašelinu a hnůj.

Kamčatská borůvka, pěstování

Kamčatská borůvka, pěstování
    Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 61

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/126020/virtual/www/wp-content/themes/bresponzive/single.php on line 62