Popínavé rostliny do stínuI v zastíněných místech lze vytvořit pěknou okrasnou zahradu.

Břečťan

K popnutí zastíněných, ne příliš pěkných zdí, je nejvhodnější břečťan. Břečťan se sám v omítce přidržuje svými přísavnými kořínky a postupně se dokáže vyšplhat až do výšky 30 metrů. Břečťan lze využít i k ozelenění vysokých holých kmenů nebo jako náhradu trávníku v zastíněném místě.

Podražec velkolistý

Do polostínu se hodí použít podražec velkolistý, který dorůstá do výšky 10 metrů. Je to ovíjivá rostlina s opadavými srdčitými listy velkými až 30 cm. Působí dekorativně jen během vegetace. K ovíjení potřebuje pevnější opěrnou konstrukci.

Podražec velkolistý

Podražec velkolistý  • Řez vistárií na jaře Aby vistárie bohatě kvetla, je potřeba vždy v předjaří radikálně zkrátit její dlouhé výhony. Pravidelným řezem a zaštipováním docílíme toho, že rostlina přemění listové pupeny na květní. Kdy řežeme vistárii? Vistárii řežeme v průběhu března a to tak, že zkrátíme všechny postranní výhony na délku asi 10 cm. Zaštipování výhonů vistárie Další..
  • Vilec šplhavý (Cobaea scandens) Vilec nebo také kobea šplhavý patří mezi popínavé rostliny. Není u nás příliš rozšířen. Má velké zvonkovité květy až 8 cm, modrofialovou barvu a dorůstá do výšky až sedm metr. Roste velmi rychle a potřebuje hodně prostoru. Tato popínavá rostlina pochází z Ameriky – Mexika a Peru. Vilec je víceletá rostlina,..
  • Popínavé rostliny pro pergoly Pergola nebo loubí ovinuté popínavými rostlinami vytvářejí příjemnou, barevně rozmanitou atmosféru na každé okrasné zahradě. Loubinec Mezi oblíbené pnoucí venkovní rostliny patří loubinec, který připomíná vinnou révu. Loubinec je opadavý, kvete v červnu zelenými květy, které mají kovově modré plody. Ty se v říjnu mění na žlutooranžovou barvu. Podražec Další popínavou ovíjivou..
  • Rostliny pro treláže Hlohyně Hlohyně má ostré pichlavé trny, je stálezelená. V létě kvete bílými květy, které se do podzimu změní v oranžové plody. Dokáže pokrýt velkou plochu. Je nutná každoroční prořezávka. Vysazujeme ji do propustné půdy na slunné nebo polostinné stanoviště. Latnatec Latnatci se daří na přímém slunci, vyžaduje ochranu proti silnému větru. Je..