Řez vistárií na jařeAby vistárie bohatě kvetla, je potřeba vždy v předjaří radikálně zkrátit její dlouhé výhony. Pravidelným řezem a zaštipováním docílíme toho, že rostlina přemění listové pupeny na květní.

Kdy řežeme vistárii?

Vistárii řežeme v průběhu března a to tak, že zkrátíme všechny postranní výhony na délku asi 10 cm.

Zaštipování výhonů vistárie

Řez vistárií na jaře

Řez vistárií na jaře

Další péče o vistárii přijde na začátku června a pak opět v srpnu, kdy je potřeba výhony zaštipovat. Při této pravidelné péči se budeme příští rok těšit z bohaté násady květů.

  • Letnička povíjník trojbarevný (Pharbitis tricolor) Povíjník trojbarevný je letnička, která dorůstá do průměrné výška kolem 30 cm. Patří k nejkrásnějším květinám úzkých záhonků. Kvete blankytně modrými květy, které mají tvar trychtýřku. Květy vydrží pouze jeden den, ale rychle rozkvétají další. Kde a jak pěstovat povíjník Nejvhodnější pro povíjník je písčitohlinitá půda- Nevyhovuje mu však ani příliš..
  • Okrasné dělící stěny v zahradě Vertikální prvky jsou v téměř každé zahradě velkým přínosem a dávají řadu možností k výsadbám i svislým směrem. Správně osázená dělící stěna se po čase rozvine v živou barevnou tapisérii, která je nejen funkční, ale i dekorativní. Okrasné dělící stěny v zahradě Nejjednodušší zahradní konstrukce je většinou tvořena jen jedním kusem treláže (příp...
  • Choroby a škůdci plaménků (clematisů) Plaménky jsou velmi oblíbené popínavé rostliny vhodné k vysazování k pergolám nebo zdem. Nemají žádné zvláštní nároky, a proto jejich pěstování zvládne každý. Jaké choroby a škůdci nám můžou překazit naši snahu? Vadnutí plaménků Vadnutí plaménků je způsobené houbovou chorobou. Napadení se projevuje tak, že výhony plaménku celé uvadnou a..
  • Druhy plaménků a jejich výsadba Druhy a kultivary plaménků Z plaménků, zdobících zahradu množstvím menších květů již v dubnu a květnu, se doporučují k pěstování tyto druhy: bíle kvetoucí plamének horský (Clematis Montana), modrofialový plamének velkokorunný (Clematis macropelata) a fialově modrý plamének alpský (Clematis alpina). Z velkokvětých plaménků, vzniklých křížením několika původních druhů, lze např. doporučit: Kultivary kvetoucí v červnu..