Proč jsou konce tújí hnědé?Co znamenají hnědé túje?

Hnědé konce na větvích tújí můžou být způsobené z mnoha důvodů.

Na jaře to může být z nedostatku vody v zimě, v kombinaci s mrazivým vzduchem. Hnědé konce postupně zcela uschnou a opadají. Protože je túje stálezelená dřevina, potřebuje přísun vody po celý rok, tedy i v zimě. Jakmile zmrzne půda kolem kořenů, stromy nemůžou přijímat vodu.

Proč jsou konce tújí hnědé?

Proč jsou konce tújí hnědé?

Jak zabránit hnědnutí tújí

Hnědnutí tújí, které je způsobeno jarním suchem, zabráníme silnější zálivkou ke kořenům v období podzimu a nastýláním půdy kolem tújí. Tím půda nezamrzne do větší hloubky.


  • Tvarování borovic Jak tvarovat borovice Tvarování a zaštipování borovic má svá přísná pravidla. Pro tento zásah je nejvhodnějším měsícem květen. Borovice, které jsou vysazené jako solitéry necháváme volně růst, nezasahujeme do jejich tvaru (netvarujeme, nezaštipujeme). Pro tvarování jsou vhodné zakrslé nebo trpasličí borovice, které rostou pomalu. Roční přírůstky jsou podle druhu od..
  • Jak zmladit živý plot Ke zmlazení živého plotu přistupujeme ve chvíli, kdy dojde k jeho bujnému růstu, nebo když nebyl několik let udržován. Zmlazení spočívá v hlubokém řezu, který ovšem zvládnou jen některé rostliny. U ostatních je lepší výměna za nové. Výrazný zmlazovací řez je u živého plotu dlouhou dobu znát, dojde ke snížení výšky. U..
  • Jehličnany do stínu Tis Nejlépe se do stínu uplatní tis, dorůstající do výšky až 15 metrů a vytvářející širokou keřovitou korunu. Řezem jej můžeme velmi dobře tvarovat jako živý plot nebo do různých tvarů – válců, koulí, jehlanů. Některé kultivary mají žlutou barvu jehličí. Samičí rostliny jsou na podzim a počátkem zimy ozdobené..
  • Jaké okrasné dřeviny vybrat do zahrady? Okrasné dřeviny vybíráme podle velikosti zahrady, půdních a klimatických podmínek a také podle orientace pozemku na světové strany. Pravidla pro výběr okrasných dřevin: Opatříme si seznam okrasných dřevin, ve kterém je uvedena doba kvetení, barva květů, olistění, plody, nároky na půdu, světlo, vláhu, atd. Podle prostorových možností zahrady vybíráme druhy..