Rostliny pro živý plot



Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru.

Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu.

Habr, živý plot

Habr, živý plot

Střemcha vavřínová – vytváří stálezelený plot.

Cypřišek Leylandův – je oblíbený pro svůj rychlý růst. Za pět let může dorůst do výšky až 3 – 5 metrů.

Cypřišek zerav řasnatý – má pomalý růst. Stříháme jej v srpnu.

Ptačí zob – má rychlý růst. Je otužilý a nenáročný.

Bobkovišeň – má husté lesklé listy, vytváří vysoké ploty.

Tis – oblíbený jehličnan, který roste pomaleji. Stříháme jej v pozdním létě. Tis má tmavě zelenou nebo zářivě žlutou barvu.

Hloh – jeho vysazením dosáhneme neproniknutelného plotu, který však není příliš vzhledný. Hloh můžeme kombinovat s bukem, habrem babykou nebo ptačím zobem.

Hloh, živý plot

Hloh, živý plot







  • Muchovník Lamarkův (Amelanchier lamarckii) – okrasný keř Muchovník Lamarkův je keř nebo také strom, který dorůstá do výšky 5 až 8 metrů a šířky 3 až 5 metrů. Je na pěstování nenáročný. Dekorativní jsou květy a listy. Květy mají barvu krémově bílou a objevují se na jaře, v dubnu a květnu dříve, než listy. Rostou v dlouhých hroznech a..
  • Jak rozdělujeme růže Růže obsahují více jak 20 tisíc odrůd a jsou rozděleni podle svých vlastností do několika skupin. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je v barvě, velikosti a tvaru květu, ve výšce rostlin nebo také v použití. Půdopokryvné růže Půdopokryvné růže jsou také nazývány pokryvné. Jsou nenáročné na údržbu, proto jsou vhodné nejen do zahrad,..
  • Čím nahradit buxus Buxus zničený zavíječem Co dělat, když nám krásně rostlý buxus napadl zavíječ? Pokud jsou škody velké a chemický postřik nestačí, je nutné rostliny zlikvidovat a nahradit je jinými druhy rostlin, které jsou proti tomuto škůdci odolné. Čím nahradit živé ploty z buxusu Malé živé stříhané ploty nebo tvarované koule z buxusu..
  • Mandloň nízká – Amygdalus nana Pěstování mandloně Mandloň nízká je keř vysoký cca 1 metr s tenkými větvičkami, které jsou v dubnu bohatě obaleny růžově červenými květy. Pro svůj nízký vzrůst se hodí i do malých zahrádek a velkých skalek. Při výběru stanoviště přihlížíme k tomu, že keř se postupně rozrůstá do šířky, protože vytváří četné výhony z kořenových..