Rostliny pro živý plot



Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru.

Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu.

Habr, živý plot

Habr, živý plot

Střemcha vavřínová – vytváří stálezelený plot.

Cypřišek Leylandův – je oblíbený pro svůj rychlý růst. Za pět let může dorůst do výšky až 3 – 5 metrů.

Cypřišek zerav řasnatý – má pomalý růst. Stříháme jej v srpnu.

Ptačí zob – má rychlý růst. Je otužilý a nenáročný.

Bobkovišeň – má husté lesklé listy, vytváří vysoké ploty.

Tis – oblíbený jehličnan, který roste pomaleji. Stříháme jej v pozdním létě. Tis má tmavě zelenou nebo zářivě žlutou barvu.

Hloh – jeho vysazením dosáhneme neproniknutelného plotu, který však není příliš vzhledný. Hloh můžeme kombinovat s bukem, habrem babykou nebo ptačím zobem.

Hloh, živý plot

Hloh, živý plot






  • Pěstování svídy Svída je velmi dekorativní dřevina a to zejména v zimě, kdy má kůru vybarvenou červeně, oranžově nebo žlutě, podle odrůdy. Nejvíce dekorativní je svída v únoru a březnu. V průběhu vegetace se svída vyznačuje okrasnými listy – většinou jsou bíle panašované nebo žluté. Jak pěstovat svídu Svída je nenáročná okrasná dřevina. Můžeme ji..
  • Péče o révu vinnou v prvním roce od výsadby Jak pěstovat révu vinnou okopáváním révy ničíme plevel a rozrušujeme půdní škraloup. Kypříme opatrně, abychom neulomili mladé výhonky. pokud u révy vyrostou mimo dvou letorostů i další, opatrně je vylomíme. jakmile letorosty dosáhnou délky 10 cm, začneme je postřikovat proti plísni révové a proti padlí. koncem června opatrně zem od..
  • Jak pěstovat mochnu Mochna – Potentilla – patří mezi trvalky a opadavé keře, je oblíbená pro květenství malých miskovitých květů. V případě příznivého počasí otevře svoje květy už v druhé polovině dubna. Vysoké druhy mochny se hodí do záhonových lemů. Zakrslým druhům se bude skvěle dařit ve skalkách. Umístění mochny Mochna je plně mrazuvzdorná, svědčí..
  • Rozmnožujeme rostliny pomocí bylinného řízkování Jedním ze způsobů rozmnožování rostlin je bylinné řízkování. Mladé rostlinky vypěstované z řízků jsou větší a robustnější a hlavně jsou identické s hlavní rostlinou. Bylinné řízky odebíráme na jaře nebo v časném létě. K nejběžnějším řízkovaným rostlinám patří vytrvalé a záhonové rostliny. Bylinné řízkování Připravíme si květináč s běžným substrátem a posypeme ho tenkou..