Co je mulčováníMulčování je zakrývání půdy kolem rostlin s cílem zabránit vysušování půdy. Mulčujeme slámou, posekanou trávou nebo kůrou – tyto materiály se postupně rozkládají a rostliny tak mají přísun organického materiálu a živin. K dalším mulčovacím materiálům patří fólie nebo mulčovací textilie, které mají především zabránit prorůstání plevelů.  • K čemu použít spadané listí na zahradě Spadané listí je přírodním jevem, který se každý rok na podzim opakuje. Mnoho lidí se snaží listí co nejrychleji odstranit. Avšak spadané listí má také své výhody a může být využito pro různé účely. Nevýhody spadeného listí Mezi nevýhody spadaného listí patří estetická nevzhlednost. Pokud se listí nachází na trávníku,..
  • Ekologické hnojení zahrady Ekologické hnojení zahrady je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i prospěšné pro rostliny a půdu. Existuje mnoho způsobů, jak přirozeně obohatit zahradní půdu o živiny a vytvořit zdravé prostředí pro růst rostlin. Je důležité si uvědomit, že chemická hnojiva mohou mít negativní dopad na životní prostředí a zdraví rostlin...
  • Jak se dělá kompost Zásady pro správný kompost Aby byl kompost plnohodnotný, dodržujeme při jeho přípravě tyto zásady: Kompost zakládáme na stinném místě zahrady, aby nevysychal. Rostlinné odpady se vyplatí rozřezat nadrobno, aby se rychleji rozkládaly. Zelené natě a listí ze stromů prosypáváme prachovým páleným vápnem a zahradní zeminou v poměru 5:1 Kvalitu kompostu můžeme..
  • Hnojení rostlin v zahradě Rostliny potřebují ke zdárnému růstu a vývoji devět základních, tzv. biogenních prvků. Potřebu některých z nich mají plně pokrytou z přírodních zdrojů – z půdy a ovzduší. U jiných látek, především u dusíku, fosforu a draslíku a do značné míry i u hořčíku a vápníku, se každoročními sklizněmi, případně jejich vyplavováním vodou do..