Nákup fontány nebo vodopádu do jezírka
Nákup fontány
V dnešní době není problém zařízení pro fontánu koupit. Sada obsahuje ponorné čerpadlo se seřizovačem toku, fondánovou hlavici a hubici. Tradiční hubice vytváří přepadající sloupec kapek. Kapky by neměly být příliš jemné, aby je neodnášel vítr.
Fontánu můžeme umístit jak do středu jezírka, tak na jeho na okraj. Umístění na okraj nám umožní pěstování leknínů ve vzdálenější části. K dostání jsou fontány vytvářející sloupec přepadajících kapek, vodní deštník nebo vodní zvon. Při používání fontány dodržujeme pravidlo, že výška vodního sloupce nad hladinou nemá být větší jak 1/3 šířky nádrže.
Nákup vodopádu do jezírka
Na rozdíl od fontány je použití vodopádu náročnější. Vyžaduje větší zahradní jezírko a také převýšený terén. Členitý prostor budeme potřebovat pro přepad vody, případně pro vytvoření skalky. S vodopádem musíme počítat již při zakládání jezírka a skalky. Nejlépe se pro stavbu vodopádu osvědčuje speciální fólie, z níž se dá postavit i kaskáda malých studánek s protékající vodou. Vytvarování vodopádu pomocí betonu je náročné, pracuje se s ním obtížně.
- Sázení a zálivka bonsají Postup sázení bonsají Na dno bonsajové misky dáme nejprve na odtokové otvory hustou síťku, anebo větší kámen, pak nasypeme asi 1 cm vysokou drenážní vrstvu hrubšího písku jako drenáž, dáme slabší vrstvu navlhčeného substrátu, na něj umístíme stromek a kořeny pečlivě rozprostřeme. Jednou rukou stromek přidržíme a druhou zasypáváme kořeny..
- Květiny do venkovské zahrady Pro květinové záhony na venkovské zahradě je nejvhodnější pravidelný, zpravidla obdélníkovitý tvar. Jsou-li záhony většího rozměru, mohou být osázeny pravidelně i nepravidelně různými druhy květin – trvalek, letniček, dvouletek nebo cibulnatých květin, aby postupně kvetly po celou dobu vegetace. Vhodné je umístění do koberce nízkých rostlin vyšší druhy jednotlivě jako..
- Budování zahradního jezírka Před budováním zahradního jezírka si musíme nejdříve ujasnit několik zásadních věcí: Rybníček umístíme na volnou, pokud možno nezastíněnou plochu a to z toho důvodu, aby se nám dařilo pěstovat světlomilné, nápadně kvetoucí druhy vodních rostlin. Rozměr nádrže by měl vycházet z celkové velikosti zahrady a našich možností. Pěkný rybníček s lekníny a dalšími..
- Šalvěj zářivá – Salvia splendens Šalvěj zářivá se v našich podmínkách pěstuje jako letnička. Pochází z Brazílie, kde je to trvalka. Šalvěj zářivá bohatě a dlouho kvete od června do října, většinou červeně nebo také bíle, růžově, lososově a modrofialově. Vysazování šalvěje zářivé Semena šalvěje se vysévají do skleníku nebo teplého pařeniště v únoru do misek a rostlinky..