Jak přilákat do zahrady ještěrkyJeštěrky jsou velmi užitečné a v zahradě je uvítá každý správný zahradník. Pokud je chcete přilákat, můžete vyzkoušet následující tipy.

Jaké prostředí ještěrky vyhledávají

Vytvořte pro ještěrky vhodné prostředí. Pro svůj život vyhledávají suchá a slunečná místa. Vytvořte jim ve své zahradě zákoutí s kamennými nebo dřevěnými hromadami, skalnatými oblastmi a hromádkami větví nebo listí, které jim poskytnou úkryt.

Ještěrka

Ještěrka

Některé druhy ještěrek mají rády místa s hustým porostem, jako jsou keře, trávy a nízké stromy. Vysaďte rostliny, které jsou pro ještěrky atraktivní – různé skalkové rostliny, byliny nebo traviny.

Vytvořte umělé úkryty, např. ještěrčí domeček z hromady kamení. Ta poskytne úkryt před predátory.

Pro svoji termoregulaci potřebují ještěrky sluneční teplo. Poskytněte jim dostatek slunečních míst v zahradě, jako jsou vyvýšené kameny nebo plochy s dostatečným osvětlením.

Potrava pro ještěrky

Zajistěte ještěrkám zdroj potravy. Živí se hmyzem, pavouky a jinými drobnými bezobratlými. Můžete je přilákat tím, že zahrádku ponecháte co nejvíce přirozenou a nebudete ji příliš často upravovat

Omezte používání pesticidů – používání chemických pesticidů může být škodlivé nejen pro hmyz, ale i pro ještěrky. Pokud je to možné, snažte se minimalizovat používání těchto chemikálií ve své zahradě.

Pamatujte si, že je důležité respektovat přírodní životní prostředí a umožnit ještěrkám volný přístup do vaší zahrady. Mějte trpělivost, protože ještěrky se obvykle objevují postupně, jak si zvykají na nové prostředí.


  • Jak přilákat do zahrady ježka? Ježci jsou velmi užitečná zvířata, která běžně žijí v okolí zahrad, dokonce i ve městech. Aby se ježek mohl dostat na vaši zahradu, vytvořte malou vstupní cestu – může to být otvor v plotě nebo malá prohlubeň pod ním. Pokud chcete přilákat ježky do vaší zahrady, můžete vyzkoušet následující tipy: Úkryt..
  • Vertikální zahrady pro malé prostory Vertikální zahrady jsou skvělým řešením pro malé prostory, kde není dostatek plochy pro tradiční zahradničení. Tyto zahrady využívají vertikální prostor a umožňují růst rostlin v různých úrovních. Jak vytvořit vertikální zahradu Jednoduchým způsobem, jak vytvořit vertikální zahradu, je použití závěsných květinových košů nebo zeď z květinových boxů. Tyto koše a..
  • Sklízení a skladování mrkve Co potřebuje mrkev Mrkev sklízíme co možná nejpozději, protože až do pozdního podzimu stále dorůstá a snese i slabé mrazíky. Ze země ji vyrýváme pomocí rýče. Uskladnění mrkve Než mrkve uložíme do sklepa, odřežeme nať. Před uložením necháme kořeny několik dnů oschnout na volném místě chráněném před vlhkem. Mrkev ukládáme..
  • Léto na zahradě – srpen Okrasná zahrada v srpnu V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou..