Jak přilákat ptáky do zahradyPokud chcete přilákat ptáky do zahrady, můžete vyzkoušet několik jednoduchých a účinných metod.

Potrava, voda, úkryt

Poskytněte jim potravu, zejména v zimě. Instalujte ptačí krmítko nebo rovnou několik krmítek umístěných ve strategických částech zahrady. Naplňte je semeny, ořechy, ovocem nebo sušeným hmyzem. Vybírejte potravu, která je přitažlivá pro různé druhy ptáků.

Přes léto a podzim mějte pro ptáky přírodní krmné stromy s ovocem (např. jabloně) nebo květinové keře s nektarem. Tyto stromy a keře ptáky jistě přilákají.

Dejte jim vodu. Mějte ve zahradě vodní zdroj, jako je malé ptačí koupaliště nebo ptačí fontána. Ptáci si rádi osvěží peří a napijí se vody.

Jak přilákat ptáky do zahrady

Jak přilákat ptáky do zahrady

Vytvořte vhodné prostředí z rostlin, keřů a stromů. Vysaďte stromy, keře a květiny, které poskytují úkryt, hnízdní místa a potravu pro ptáky. Vytvořte různé vrstvy vegetace, od keřů až po vysoké stromy, abyste přilákali různé druhy ptáků.

Poskytněte ptákům úkryt. Umístěte v zahradě ptačí budky nebo hnízdní skříňky vhodné pro konkrétní druhy ptáků. Tyto budky jim poskytnou bezpečné místo k hnízdění.

Pokud je to možné, omezte používání chemických pesticidů ve vaší zahradě. Tyto látky mohou být škodlivé pro ptáky a jejich potravu.

Trpělivost

Pamatujte si, že trpělivost je klíčová. Ptáci si postupně vytvoří povědomí o zdrojích potravy a přírodních úkrytech ve vaší zahradě a začnou ji hojněji navštěvovat.


  • Použití obnovitelných zdrojů energie v zeleninové zahradě Stále více zahradníků a pěstitelů se obrací k obnovitelným zdrojům energie jako udržitelnému a ekologickému způsobu provozování svých zahrad. Využití obnovitelných zdrojů energie v zeleninové zahradě přináší nejen ekonomické a ekologické výhody, ale také možnost větší soběstačnosti a nezávislosti. Použití obnovitelné energie v zeleninové zahradě může nejen snížit závislost na..
  • Zahrady a umění – kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi Kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi se stává stále oblíbenější formou zahradního designu. Umělecká díla mohou přinést do zahrady nový rozměr, poskytnout nové zážitky a vytvořit zajímavé kontrasty a kombinace s přírodními prvky. Navrhnout zahradu s uměleckými díly není snadný úkol. Je důležité zvolit vhodné umístění pro umělecká díla,..
  • Šalvěj zářivá – Salvia splendens Šalvěj zářivá se v našich podmínkách pěstuje jako letnička. Pochází z Brazílie, kde je to trvalka. Šalvěj zářivá bohatě a dlouho kvete od června do října, většinou červeně nebo také bíle, růžově, lososově a modrofialově. Vysazování šalvěje zářivé Semena šalvěje se vysévají do skleníku nebo teplého pařeniště v únoru do misek a rostlinky..
  • Vysévání letniček Vyséván a pěstování letniček Většinu letniček je třeba předpěstovat, jen některé se vysévají přímo na záhon (např. slunečnice, povíjnice, ostrožky, dvoutvárky). Informace o termínu výsevu najdete na sáčku s osivem. Jak vysévat letničky? Do výsevní misky dáme výsevní substrát, semena letniček dáváme v pravidelných intervalech nebo je jemně rozptýlíme. Substrát..