Zahrada pro psaPsi jsou často považováni za členy rodiny, a proto je důležité, aby měli své místo v zahradě. Zahrada pro psa by měla být bezpečná, pohodlná a zábavná pro vašeho mazlíčka. Zde je několik tipů, jak vytvořit zahradu pro vašeho psa.

Bezpečnost na prvním místě

Začněte tím, že zajistíte, aby zahrada byla bezpečná pro vašeho psa. Zkontrolujte, zda jsou ploty pevné a neumožňují mu vylézt nebo prolézt. Mějte na paměti, že někteří psi jsou dobří skokani a mohou překonat i vysoké překážky. Zkontrolujte, zda nejsou v zahradě žádné nebezpečné rostliny nebo jiné předměty, které by mohly vašeho zvířecího miláčka ohrozit.

Jaká je vyhovující velikost zahrady

Velikost zahrady by měla být přiměřená velikosti vašeho psa. Pokud máte menšího psa, může stačit menší zahrada. Větší psi potřebují více prostoru k běhání a hraní. Pokud je zahrada menší, měli byste zvážit pravidelné procházky a další aktivity mimo zahradu.

Zahrada pro psa

Zahrada pro psa

Stín a přístupná voda

Zahrada by měla být vybavena stínem, aby pes mohl najít ochranu před sluncem a vysokými teplotami. Měli byste také zajistit přístup k pitné vodě, aby váš pes nemusel hledat vodu jinde.

Údržba zahrady

Zahrada pro psa vyžaduje pravidelnou údržbu, aby byla čistá a bezpečná. Měli byste pravidelně odstraňovat psí hromádky a udržovat zahradu čistou a uklizenou.

Psí hry na zahradě

Zahrada pro psa může být také skvělým způsobem, jak využít jeho přirozené chování, jako je hrabání nebo žvýkání. Vytvořte pro svého psa pískoviště, kde si může hrát a hrabat bez omezení, nebo mu poskytněte kosti a jiné předměty k žvýkání.

Pes bude relaxovat, hrát si a cítit se bezpečně. Pamatujte, že každý pes je jedinečný a vyžaduje individuální přístup. Měli byste se rozhodnout pro vytvoření zahrady pro psa až poté, co zvážíte jeho potřeby, charakter a zdravotní stav.


  • Okrasný barevný keř dřišťál Jak pěstovat dřišťál Dřišťál je trnitý keř, který může být opadavý nebo stálezelený. Je rozšířen po celém světě a obsahuje více jak 600 druhů. Dokáže růst ve velmi skromných podmínkách a vyhovují mu všechny půdy. Navíc je dřišťál odolný vůči suchu. Nejlépe se mu daří v mírně vlhkých půdách bohatých na..
  • Druhy trávníků Okrasné trávníky Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami. Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od..
  • Opěrné zídky na zahradě Kde používáme v zahradě opěrné zídky Svažité pozemky jsou často zpevněné pomocí terasovitě uspořádaných zídek. Tyto zídky můžeme použít i v rovném terénu pro ozvláštnění zahrady. Druhy zahradních zídek Rozlišujeme dva typy zídek – opěrné zídky a vymezovací zídky. Opěrné zídky můžou být vysoké od několika centimetrů po několik metrů. Slouží..
  • Jaké okrasné dřeviny vybrat do zahrady? Okrasné dřeviny vybíráme podle velikosti zahrady, půdních a klimatických podmínek a také podle orientace pozemku na světové strany. Pravidla pro výběr okrasných dřevin: Opatříme si seznam okrasných dřevin, ve kterém je uvedena doba kvetení, barva květů, olistění, plody, nároky na půdu, světlo, vláhu, atd. Podle prostorových možností zahrady vybíráme druhy..