Květiny vhodné do truhlíků na balkon



Million Bells

Million Bells – květiny s množstvím barevných odrůd – žlutá, červená, růžová, fialová. Má drobné květy, bohatě kvetou od jara až do zámrazu. Million Bells vyžaduje lehký rašelinový substrát nejlépe stále vlhký a pravidelné přihnojování.

Surfínie

Surfínie, převislé petunie – mají dlouhé převisy barevných květů a jsou vynikající ozdobou teras, balkonů a okenních parapetů. Jsou vhodná na slunná nebo polostinná místa. Surfinie špatně snášejí větrné polohy. Ve větru dochází k poškození rostlin. Surfinie potřebují rašelinový substrát a pravidelné hnojení. Kvetou od jara až do zámrazu.

Verbeny

Verbeny – květiny na slunné a polostinné stanoviště. Vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování. Ve vlhkém počasí často trpí padlím. Květy mají různou barvu – od bílé, růžové, červené a jejich kombinace.

Bidens ferulifolia – Balkon gold

Bidens ferulifolia – Balkon gold – nenáročná květina se zlatožlutými květy kvete nepřetržitě od jara až do podzimu, vytváří dlouhé bujné převisy. Bidens dobře roste jak na slunném stanovišti, tak v mírném polostínu. Během růstu vyžaduje pravidelné přihnojování a hojnou zálivku.

Delosperma cooperi

Delosperma cooperi – květina s růžovofialovými květy vhodná na větrná místa. Vyžaduje písčito-hlinitý substrát a přímé slunce. Jedná se o polosukulentní rostlinu, kterou zaléváme jen podle potřeby. Pravidelně přihnojujeme.

Surfinie, květiny do truhlíků

Surfinie, květiny do truhlíků






  • Petúnie – oblíbené balkonové květiny Petúnie patří k našim nejoblíbenějším letničkám. Pocházejí z Jižní Ameriky, dobře odolávají našim klimatickým podmínkám. Tuto letničku je možné koupit pod názvy Surfinie, Superpetunie, Million Bells, Petitunie, Calibrachoa, atd. Druhy petúnií Surfinie jsou převislé, bujně rostoucí a bohatě kvetoucí petúnie. Conchitas jsou drobnokvěté petúnie, které odolávají větru, dešti i nízkým jarním teplotám...
  • Škůdci muškátů Mšice napadají vrcholky rostlin a sají z nich šťávu. Muškáty pak hůře rostou a deformují se. Molice se také mohou na muškátech objevit, zejména v zimě ve vytápěných prostorách. Molice jsou uchycené na spodní straně listů, které v důsledku jejich sání žloutnou a zasychají. Muškáty můžou také napadnout štítenky, které svým sáním způsobují..
  • Nejčastější nemoci muškátů Virus žluté skvrnitosti – způsobuje skvrnitost, deformace a zasychání listů. Napadené rostliny nelze vyléčit, je nutné je zlikvidovat, aby se choroba nešířila dál. Tuto chorobu přenáší mšice a jiný savý hmyz. Bakterie Xanthomonas – způsobuje skvrnitost a hnilobu starších listů. Lodyhy v místě infekce hnědnou a zahnívají. Rez muškátová – vytváří..
  • Sázení a hnojení balkonových květin Sázení balkonových květin Připravené sazenice květin opatrně vyklopíme z květináčů tak, abychom nepoškodili kořenový bal. Sazenice sázíme řídce, protože se rozrostou a budou potřebovat dostatek prostoru pro další růst. Do jednoho truhlíku vysazujeme cca 4 až 5 květin. Sazenice sázíme o 2 až 3 cm hlouběji, protože se po první zálivce..