Nové trendy v dekoraci zahrad – světelné instalace, sochy, atd.



V posledních letech se dekorace zahrad stala nejen prostředkem zdůrazňujícím krásu přírody, ale také kreativním výrazem osobnosti a stylu majitelů. Nové trendy v dekoraci zahrad přinášejí inovativní prvky, které transformují prostor do magického a ohromujícího místa.

Světla v zahradě

Jednou z nejpopulárnějších nových trendů v dekoraci zahrad jsou světelné instalace. Světelné prvky, jako jsou LED pásky, solární lampy a dekorativní svítidla, mohou být umístěny po celé zahradě, vytvářejíce zářivou a příjemnou atmosféru. Světelné instalace lze použít k podsvícení cest, zvýraznění stromů a ke zvýšení bezpečnosti ve večerních hodinách. Světlo přidává do zahrady další rozměr a umožňuje využít prostor i večer a v noci.

Světla v zahradě

Světla v zahradě

Sochy a umělecká díla

Dalším trendy prvkem jsou sochy a umělecká díla, která se stávají středobodem zahrady. Sochy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je kámen, kov nebo keramika, a přinášejí do zahrady jedinečný a umělecký vjem. Můžete si vybrat abstraktní sochy, figurální díla nebo dekorativní objekty, které vyjadřují vaši osobnost a styl. Sochy vytvářejí zajímavé body zájmu a dodávají zahradě charakter a originalitu.

Dřevěné a kamenné prvky v zahradě

Další trendy v dekoraci zahrad zahrnují využití přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, pro vytvoření organických prvků. Dřevěné terasy, pergoly nebo kamenné cesty přidávají do zahrady přírodní kouzlo a harmonii. Tyto prvky spojují přírodu s moderním designem a vytvářejí prostor, který je zároveň estetický a funkční.

Vertikální zahrady – zelené stěny

Dalším stále populárnějším trendem jsou vertikální zahrady. Vertikální zahrady umožňují využít vertikální prostor a přidat zeleň do omezených prostorů. Můžete vytvořit zelenou stěnu s pomocí rostlin, květin a šplhavých rostlin. Vertikální zahrady jsou nejen krásné, ale také přispívají k čistšímu vzduchu a zlepšení životního prostředí.






  • Pěstování bonsají Bonsaje Bonsaje patří mezi nejkrásnější živé ozdoby nejen bytů, ale i zahrad, balkónů a teras. Jsou to vlastně miniaturizované stromy podle japonské typologie, vytvořené na základě pozorování stromů v přírodě tak, jak je vidíme v nejrůznějších podmínkách a v různých situacích. Aby vynikla krása a tvar pěstované rostliny, potřebujeme pěknou bonsajovou misku. Ale..
  • Rozmnožujeme rostliny pomocí bylinného řízkování Jedním ze způsobů rozmnožování rostlin je bylinné řízkování. Mladé rostlinky vypěstované z řízků jsou větší a robustnější a hlavně jsou identické s hlavní rostlinou. Bylinné řízky odebíráme na jaře nebo v časném létě. K nejběžnějším řízkovaným rostlinám patří vytrvalé a záhonové rostliny. Bylinné řízkování Připravíme si květináč s běžným substrátem a posypeme ho tenkou..
  • Kosatce Pěstování kosatců K další oblíbené trvalce na zahradě patří kosatec bradatý, který kvete koncem jara v mnoha barvách. Nejvíce se pěstují kultivary vysoké 75 až 100 cm, méně často pak 40 až 75 cm nebo nízké kosatce 20 až 40 cm. Nejdůležitější při pěstování kosatců je výběr stanoviště, které by..
  • Skočec – Ricinus – Kristova palma Kdy vyséváme skočec? Semínka skočce vyséváme doma do květináče nebo v polovině května přímo na zahradu na záhon. Jak pěstujeme skočec? Skočec je letnička, která vyrůstá až do výšky 3 metrů. Nejlépe roste na teplém, slunném stanovišti, v dobře vyhnojené půdě. Skočec má rád pravidelnou zálivku. Jedovatý skočec Pozor –..