Nové trendy v dekoraci zahrad – světelné instalace, sochy, atd.V posledních letech se dekorace zahrad stala nejen prostředkem zdůrazňujícím krásu přírody, ale také kreativním výrazem osobnosti a stylu majitelů. Nové trendy v dekoraci zahrad přinášejí inovativní prvky, které transformují prostor do magického a ohromujícího místa.

Světla v zahradě

Jednou z nejpopulárnějších nových trendů v dekoraci zahrad jsou světelné instalace. Světelné prvky, jako jsou LED pásky, solární lampy a dekorativní svítidla, mohou být umístěny po celé zahradě, vytvářejíce zářivou a příjemnou atmosféru. Světelné instalace lze použít k podsvícení cest, zvýraznění stromů a ke zvýšení bezpečnosti ve večerních hodinách. Světlo přidává do zahrady další rozměr a umožňuje využít prostor i večer a v noci.

Světla v zahradě

Světla v zahradě

Sochy a umělecká díla

Dalším trendy prvkem jsou sochy a umělecká díla, která se stávají středobodem zahrady. Sochy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je kámen, kov nebo keramika, a přinášejí do zahrady jedinečný a umělecký vjem. Můžete si vybrat abstraktní sochy, figurální díla nebo dekorativní objekty, které vyjadřují vaši osobnost a styl. Sochy vytvářejí zajímavé body zájmu a dodávají zahradě charakter a originalitu.

Dřevěné a kamenné prvky v zahradě

Další trendy v dekoraci zahrad zahrnují využití přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, pro vytvoření organických prvků. Dřevěné terasy, pergoly nebo kamenné cesty přidávají do zahrady přírodní kouzlo a harmonii. Tyto prvky spojují přírodu s moderním designem a vytvářejí prostor, který je zároveň estetický a funkční.

Vertikální zahrady – zelené stěny

Dalším stále populárnějším trendem jsou vertikální zahrady. Vertikální zahrady umožňují využít vertikální prostor a přidat zeleň do omezených prostorů. Můžete vytvořit zelenou stěnu s pomocí rostlin, květin a šplhavých rostlin. Vertikální zahrady jsou nejen krásné, ale také přispívají k čistšímu vzduchu a zlepšení životního prostředí.


  • Jak přilákat do zahrady živé tvory Pokud chcete do své zahrady přilákat ptáky, můžete umístit krmítka a napáječky, aby měli přístup k potravě a vodě. Kromě toho můžete vysázet květiny, které přitahují motýly a včely, což přispěje k ekosystému zahrady a zároveň zajistí potravu pro ptáky. Pokud máte v zahradě rybník, můžete vytvořit bezpečný prostor pro..
  • Suché zídky na zahradě K čemu jsou na zahradě suché zídky? Suché zídky slouží především k zadržování svahů, vytváření teras i k ohraničení jednotlivých parcel. Pokud postavíme suchou zídku z velkých kamenů, bude působit velmi dekorativně doplněná zelení. Stavba suché zídky Suché zídky stavíme maximálně do výšky 1 metru. Na vymazání použijeme jílovitou nebo hlinitou zeminu. Půda..
  • Mnohokvět – Kniphofia Pěstování mnohokvětu Mnohokvět je trvalka, která má přízemní růžici tuhých stálezelených listů. Dorůstá do výšky 70 až 100 cm, na dlouhých stoncích je husté hroznovité květenství. Květenství je zespodu žluté, směrem nahoru se mění na oranžově-červenou barvu. Vysazování mnohokvětu Mnohokvět se vysazuje jako solitéra, případně do menších skupin spolu s jukou..
  • Lýkovec jedovatý – Daphne mezereum Pěstování lýkovce Lýkovec jedovatý je opadavý keř vysoký až 1,5 m a kvetoucí většinou od poloviny března do poloviny dubna. Má růžové nebo bílé květy, které intenzivně voní. Červené plody (případně žluté u bělokvětého lýkovce) jsou prudce jedovaté. Proto lýkovec nepěstujeme v zahradách, kde jsou malé děti. Umístění lýkovce Lýkovec se..