Ozdobnice na zahraděOzdobnice patří k nejoblíbenějším okrasným trávám v našich zahradách. Pochází z východní Asie. Je mrazuvzdorná a díky tomu i dlouhověká tráva.

Jak pěstovat ozdobnici

Podle druhu dorůstá ozdobnice do výšky 100 až 300 cm. Největší okrasou této trávy je její zbarvení, květenství, ale také celkový vzhled. Květenství na ozdobnici zůstávají dlouho do zimy a zajišťují tak atraktivní zahradu i v tomto nevlídném období.

Ozdobnic existuje celá řada, liší se barvou a tvarem listů. Některé druhy mění na podzim svoji barvu do žluto-červena. Ozdobnice mají rády slunné nebo polostinné stanoviště a živnou nevysychavou půdu. V době sucha je vhodné zalévat.

Ozdobnice

Ozdobnice

Péče o ozdobnici

Ozdobnice své konečné velikosti dosáhne až v polovině léta. Na zimu se trsy trávy svazují. Na jaře, nejlépe koncem března celý svazek u země sestřihneme.

  • Okrasné trávy v květináčích a nádobách Různorodou a pestrou skupinu rostlin představují okrasné trávy. Jsou velmi oblíbené pro svoji nenáročnost. Navíc mají všestranné zahradní použití: lze je pěstovat v květinových záhonech, v nádobách na terase nebo jako solitéru. Okrasné trávy jsou široká skupina rostlin. Lze je pěstovat jak na slunci, tak ve stínu a vlhku. Jak pěstovat okrasné..
  • Pěstování a péče o okrasné trávy Pěstování okrasných trav Vysazujeme nejlépe hrnkované sazenice, které je možné vysazovat v průběhu celé vegetace. Staré trsy okrasných trav můžeme na jaře, v době rašení rozdělit a rozsazovat. Kořeny okrasným trávám nezkracujeme. Ujmutí sazenic podpoříme pravidelnou zálivkou a přistíněním. Jednoleté druhy trav vyséváme přímo na stanoviště, nebo si je můžeme předpěstovat ze..
  • Druhy okrasných trav a jak je pěstovat? Kostřavy (Festuca) jsou nízké trávy, dorůstají do výšky cca 15 až 25 cm. Jsou vhodné především pro plošnou výsadbu dekorativního travního koberce. Kostřavy nejsou na stanoviště příliš vytrvalé, proto se doporučuje zpravidla po třech letech jejich trsy rozdělit a znovu vysadit. Květenství, která nejsou příliš dekorativní, po odkvětu ostříháme. Třeslice..
  • Skočec – Ricinus – Kristova palma Kdy vyséváme skočec? Semínka skočce vyséváme doma do květináče nebo v polovině května přímo na zahradu na záhon. Jak pěstujeme skočec? Skočec je letnička, která vyrůstá až do výšky 3 metrů. Nejlépe roste na teplém, slunném stanovišti, v dobře vyhnojené půdě. Skočec má rád pravidelnou zálivku. Jedovatý skočec Pozor –..