Okrasné trávy a jejich pěstování
Okrasné trávy patří k výrazným dekorativním prvkům zahrady. Působí v ní zjemňujícím dojmem a to jak tvarem stébel, tak svojí barevností. Listy trav mívají většinou různý odstín zelené barvy, ale jsou také druhy zbarvené do modra, stříbřitě šeda, žluta nebo bronzově hněda. Některé druhy trav se výrazně vybarvují na podzim a přispívají tak k barevnému rázu zahrady.
Jak vysazujeme okrasné trávy
Okrasné trávy můžeme vysadit do trvalkových záhonů, nejlépe se však uplatní v samostatných trhavinových partiích. Nízké druhy okrasných trav vysazujeme ve větších skupinách, aby vytvořily kompaktní koberec. K tomuto účelu se hodí zejména kostřavy. Do tohoto koberce vysadíme v menších skupinách nebo jednotlivě vyšší druhy zajímavé svým olistěním nebo květenství, např. dochan, proso, ozdobnici, pampas, ovsíř, kavyl, atd.
Do této travinové plochy můžeme vysadit i botanické druhy cibulovin a různé trvalky, nejlépe takové, které v létě netrpí suchem.
Trávy působí dobře i ve skalce a vřesovišti, kde rozšiřují sortiment pěstovaných rostlin.
- Třešeň pilovitá, sakura (Prunus serrulata) Jak pěstovat sakuru Sakura je okrasný strom vhodný do malých i velkých zahrad. Dorůstá do výšky 4 až 10 metrů. Šířka koruny je také 4 až 8 metrů. Kvete na jaře od dubna do června, násada květů je velmi bohatá. Květy jsou podle odrůdy bílé, světle až tmavě růžové, jednoduché,..
- Hnojení rostlin v zahradě Rostliny potřebují ke zdárnému růstu a vývoji devět základních, tzv. biogenních prvků. Potřebu některých z nich mají plně pokrytou z přírodních zdrojů – z půdy a ovzduší. U jiných látek, především u dusíku, fosforu a draslíku a do značné míry i u hořčíku a vápníku, se každoročními sklizněmi, případně jejich vyplavováním vodou do..
- Kteří ptáci bydlí na zahradě Naši pozornost si ptactvo určitě zaslouží. Např. taková sýkorka váží asi sedmnáct gramů, ale za den sní tolik potravy, kolik sama váží. Sýkoří pár, hnízdící dvakrát ročně, spotřebuje 75 kg hmyzu za jeden rok. V zimním období dokáží sýkorky koňadry zlikvidovat 50 až 70 % obalečů jabloňových, takže se červivost plodů..
- Jak pěstovat muškáty Pěstování muškátů Muškáty nebo také pelargonie jsou nejoblíbenější balkonové květiny. Mají dlouhou dobu kvetení a poměrně snadno se pěstují. Chorobami a škůdci trpí velmi málo. Muškátům se nejlépe daří na jižní, východní nebo západní straně. Lze je pěstovat také na oknech, která jsou otočená na sever – netrpí zde slunečním..