Skočec – Ricinus – Kristova palma
Kdy vyséváme skočec?
Semínka skočce vyséváme doma do květináče nebo v polovině května přímo na zahradu na záhon.
Jak pěstujeme skočec?
Skočec je letnička, která vyrůstá až do výšky 3 metrů. Nejlépe roste na teplém, slunném stanovišti, v dobře vyhnojené půdě. Skočec má rád pravidelnou zálivku.
Jedovatý skočec
Pozor – skočec je jedovatý!
- Jak pěstovat smilek (Helipterum) Smilek (Helipterum) je letnička, která je známá svými krásnými suchými květy. Lidově se jí také říká slaměnka. V našich zahradách nebývá příliš rozšířená. Rostlina tvoří nízké keříky o výšce 30 až 50 cm s bílými nebo růžovými květy. Pěstování smilku Této letničce se daří nejlépe na humózních, písčitých půdách, které neobsahují vápník...
- Rychlení konvalinek Jak rychlit konvalinky Konvalinky, které již mají zatažené a uschlé listy, na podzim vyryjeme ze záhonu. Jednotlivé oddenky od sebe oddělíme (jsou srostlé) a vybereme jen ty, které mají pupen s květním zárodkem. Poznáme je tak, že jsou největší a nemají pravidelný kuželovitý tvar, v zárodku jsou zřetelné zárodky květu. Konvalinkám před..
- Výsadba růží Výsadba sazenic růží Zakoupené sazenice růží je potřeba co nejdříve zasadit. Pokud to není možné, uložíme je alespoň do chladného sklepa, kde je 2x denně kropíme nebo je můžeme založit do vlhké kypré půdy. Růže vysazujeme od poloviny října do konce listopadu. Vzdálenost mezi sazenicemi se řídí podle vzrůstu jednotlivých..
- Prvosenka – posel jara Prvosenky jsou poslové jara. Mohou kvést v bytě, stejně tak jako na balkoně. Neublíží jim zima ani pobyt v teple domova. Pěstování prvosenky venku Prvosenky snášejí rozmary zimního a předjarního počasí bez potíží. Vůbec jim nevadí, když je i s květináčem přenesete ven. Vyberte jim částečně zastíněné místo na balkoně nebo na..