Údržba trávníku



Sečení trávníku

Trávník pravidelně sečeme, zejména v období od dubna do října. Nově vyrostlý trávník poprvé sečeme ve výšce 10 cm, nejlépe kosou. Sekačka by mohla křehkou mladou trávu poškodit. Od dubna do července sečeme nově založený trávník každý týden až deset dní, čímž podpoříme jeho zhoustnutí.

Pravidelná podzimní a jarní péče o trávník

Na jaře a na podzim provádíme pravidelnou regeneraci trávníku. Tj. odstraňujeme odumřelé části rostlin a zbytky pokosené trávy. Také plevel a mech v trávníku časem vytvoří až několik centimetrů silnou nepropustnou vrstvu, která trávník dusí a výrazně snižuje jeho kondici. K provzdušňování trávníku používáme vertikutátory nebo ruční vertikutační hrábě, které jsou vhodné pro zahradních zákoutí, do kterých se s vertikutátorem nedostaneme. Teprve po vertikutaci trávník hnojíme.

Údržba trávníku

Údržba trávníku







  • Zahrady a domácí mazlíčci aneb jak přizpůsobit zahradu pro zvířata Zahrada může být nejen krásným místem pro lidi, ale i pro domácí mazlíčky. Pokud máte zvířata, jako jsou psi nebo kočky, existuje několik způsobů, jak můžete svou zahradu přizpůsobit jejich potřebám a zajistit jim bezpečný a příjemný pobyt venku. Zabezpečení zahrady pro zvířata Prvním krokem je zabezpečit zahradu tak, aby..
  • Zimní práce na zahradě – únor Únor by měl být bílý, aby posílil pole i naši zahrádku. Zalijeme znovu důkladně jehličnany i stále zelené keře, nezapomeneme na skalku, ošetříme trávník. Pod fóliový tunel můžeme už zasít ředkvičku a vysázet sazečku cibule. Pokud hrozí mrazy, přehodíme přes fóliovník ještě jednu vrstvu fólie, nebo starou plachtu, či jinou..
  • Léto na zahradě – srpen Okrasná zahrada v srpnu V srpnu sestřihujeme živé ploty z jehličnatých a stále zelených dřevin, jako je buxus. V okrasné zahradě můžeme začít přesazovat pivoňky. Dbáme na to, abychom jejich hlízy zbytečně neporanili. Pivoňky jsou velmi citlivé na hloubku sázení, která musí být stejná jako na původním stanovišti. Pokud je zasadíme hlouběji, nekvetou..
  • Koniklec trvalka do skalky Koniklec – Pulsatilla je trvalka, která se hodí především do skalek. Má vzpřímené nebo převislé zvonkovité květy. Po odkvětu se listy nápadně zvětší. Koniklec potřebuje ke svému růstu plné slunce a úrodnou půdu, dobře propustnou a bohatou na humus. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Koniklec množíme v zimě kořenovými..