Rhipsalidopsis rosea – pokojová květinaRhipsalidopsis rosea patří mezi epifytické kaktusy a proto vyžaduje lehčí, kyprou půdu s dostatkem rašeliny.

Rostlinu tvoří soustava převislých stonků, jejichž články jsou podobné plochým listům. Keříky jsou bohatě rozvětvené s růžovými květy.

Rhipsalidopsis rosea – pokojová květina

Rhipsalidopsis rosea – pokojová květina

Aby kaktus vykvetl

Aby nám tento kaktus vykvetl, musíme během zimy udržovat teplotu kolem 10 °C. Podle doby odpočinku kvete Rhipsalidopsis rosea od února do května. Kaktus umístíme na světlé místo, nejlépe u okna a během léta přiměřeně zaléváme a přihnojujeme. Chorobami ani škůdci příliš netrpí.


  • Přesazování pokojových rostlin Nejlepší dobou pro přesazování pokojových rostlin je březen. Kdy přesazujeme pokojové rostliny? Pokojové rostliny přesazujeme v okamžiku, kdy je květináč plný kořenů a je tak již nedostatečný. Poznáme to tak, že kořeny nadzvedávají půdu. Jak velký květináč zvolit? Při přesazování volíme květináč cca o 2 až 3 cm větší, než je..
  • Nematanthus gregarius, pokojová květina Nematanthus gregarius je zajímavá převislá rostlina. Jedná se o stálezelený, pěkně rozprostřený keřík, který má lesklé a dužnaté drobné lístky. Pěstování Nematanthus gregarius Nafouklé trubkovité květy jsou oranžové a žluté, rostlina kvete po celé léto. Nesnáší přímý úpal, a proto ji umisťujeme do částečného stínu. V zimě by teplota neměla klesnout pod..
  • Sázení a zálivka bonsají Postup sázení bonsají Na dno bonsajové misky dáme nejprve na odtokové otvory hustou síťku, anebo větší kámen, pak nasypeme asi 1 cm vysokou drenážní vrstvu hrubšího písku jako drenáž, dáme slabší vrstvu navlhčeného substrátu, na něj umístíme stromek a kořeny pečlivě rozprostřeme. Jednou rukou stromek přidržíme a druhou zasypáváme kořeny..
  • Prach na pokojových květinách Jemný prach se u pokojových květin usazuje v pórech listů a znesnadňuje rostlinám dýchání. Květinám s velkými listy, jako jsou fíkusy, filodendrony nebo dieffenbachie, proto občas otřeme listy z obou stran jemným hadříkem. U drobnolistých rostlin je to složitější, zejména u druhů, které mají jemné chloupky, jako např. africké fialky. Můžeme je buďto..