Vegetační klid u klívií, kamélií a kaktusů



Klívie

Klívie od konce podzimu potřebuje teplotu do 10°C, zálivku jen velmi omezenou (aby neuvadaly listy) a žádné hnojení. Jakmile u klívie vyraší květ a dosáhne alespoň deseticentimetrové výšky, začneme opět zalévat. Odměnou je záplava květů, které se po chladném přezimování odmění.

Podobně jako klívie, jsou na tom i další pokojové květiny: kolopejka, mučenka, pokojový jasmín nebo gardénie.

 

Kamélie

Kamélie na zimu ji přeneseme do chladné místnosti, např. na nevytápěnou světlou chodbu. Brzy z jara se kamélie odmění poupaty. S květinou nesmíme hýbat, ani ji otáčet, jinak poupata opadají! Zaléváme mírně a často rosíme listy.

Kaktusy

Kaktusy potřebují několik měsíců zimního spánku. Spát by měly až do března na světlém místě, při teplotě mezi 5 až 10°C. Na začátku jara je přeneste na jejich stanoviště a počkejte, až se probudí, tj. vyhladí se, napnou a nasadí poupata. Pak teprve začneme s pravidelnou zálivkou.

Klívie, zimní spánek u pokojových květin

Klívie, zimní spánek u pokojových květin







  • Kvetoucí rostliny do vlhkých a podmáčených zahrad Které rostliny zasadit na vlhká místa v zahradě? Upolín – kvete brzy na jaře většími žlutými nebo oranžovými květy, které mají kulovitý tvar. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která roste v trsech. Vrbina tečkovaná – žlutě kvetoucí trvalka, která rozkvétá na začátku léta. Květy jsou uloženy zvonkovitě. Tato trvalka se velmi rychle..
  • Pěstování pryskyřníků Pryskyřníky mají plný velký květ v barvě bílé, odstínech růžové, červené, nachové a žluté. Jedná se o plnokvětý kultivar. Co potřebují pryskyřníky Tyto rostlinky nejsou mrazuvzdorné, proto musíme na podzim jejich hlízovité ztlustělé kořeny vyjmout z půdy a nechat v suchu přezimovat. V jarních měsících je pak vysazujeme do větších květináčů. Půda musí být..
  • Květiny do venkovské zahrady Pro květinové záhony na venkovské zahradě je nejvhodnější pravidelný, zpravidla obdélníkovitý tvar. Jsou-li záhony většího rozměru, mohou být osázeny pravidelně i nepravidelně různými druhy květin – trvalek, letniček, dvouletek nebo cibulnatých květin, aby postupně kvetly po celou dobu vegetace. Vhodné je umístění do koberce nízkých rostlin vyšší druhy jednotlivě jako..
  • Pokojové květiny s modrými květy Většina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě. Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek..