Vegetační klid u klívií, kamélií a kaktusů
Klívie
Klívie od konce podzimu potřebuje teplotu do 10°C, zálivku jen velmi omezenou (aby neuvadaly listy) a žádné hnojení. Jakmile u klívie vyraší květ a dosáhne alespoň deseticentimetrové výšky, začneme opět zalévat. Odměnou je záplava květů, které se po chladném přezimování odmění.
Podobně jako klívie, jsou na tom i další pokojové květiny: kolopejka, mučenka, pokojový jasmín nebo gardénie.
Kamélie
Kamélie na zimu ji přeneseme do chladné místnosti, např. na nevytápěnou světlou chodbu. Brzy z jara se kamélie odmění poupaty. S květinou nesmíme hýbat, ani ji otáčet, jinak poupata opadají! Zaléváme mírně a často rosíme listy.
Kaktusy
Kaktusy potřebují několik měsíců zimního spánku. Spát by měly až do března na světlém místě, při teplotě mezi 5 až 10°C. Na začátku jara je přeneste na jejich stanoviště a počkejte, až se probudí, tj. vyhladí se, napnou a nasadí poupata. Pak teprve začneme s pravidelnou zálivkou.

Klívie, zimní spánek u pokojových květin
- Květiny k jídlu Víte o tom, že některé letničky nám přinášejí nejen radost a krásu, ale že je možné je také konzumovat? Nejlepší jsou k tomu květy z vlastní zahrady, u kterých víme, v jakých podmínkách vyrostly a můžeme je jíst bez obav. Květiny vhodné k jídlu Ke květinám, na kterých si pochutnáme, patří: lichořeřišnice větší, měsíček..
- Rychlení mečíků Kdy začít rychlit mečíky? Mečíky můžeme rychlit od března vysazením do kelímků. Mečíky vykvétají cca za 80 až 100 dnů od výsadby. Velké hlízy s obvodem nad 12 cm, sázíme do vysokých kelímků do hloubky alespoň 10 cm. Zasadíme-li je mělko, rostlina se bude vyvracet. Zalejeme a dáme do tepla cca..
- Porofyla – Kabschie Jak pěstovat Porofylu? Porofyla patří mezi nejkrásnější druhy lomikamenů a skalniček vůbec. Tvoří většinou malé bochánky hustých listových růžic a mají květy přisedlé nebo na krátkých stopkách. Jak kvete Porofyla? Porofyla kvete bíle nebo v různých odstínech žluté, růžové, červené nebo fialové. Na jaře vyžaduje dostatek vláhy. Stanoviště má být..
- Příprava růží na zimu Zazimování růží Před zazimováním růží provedeme podzimní ostříhání. Jeho účelem je připravit růže na zimu. Stříháním zkrátíme výhony max. o jednu třetinu. Tím odstraníme nevyzrálé části, které by mráz poškodil. Odstraníme všechny listy růží, které jsou napadené chorobami. Ke keřům přihrneme minimálně 15 cm zeminy. U stromkových růží uvolníme kmínek..