Difenbachie (Diffenbachia)
Pěstování difenbachie
Velmi oblíbené rostliny z čeledi áronovitých, které se objevují v našich bytech, jsou různé kultivary difenbachií, které mají listy zelené se žlutými nebo bílými skvrnami nebo smetanově zbarvené listy se zeleným okrajem. Difenbachie se pěstuje poměrně snadno, a když doroste do velkých rozměrů, kdy se nám již nevejde do bytu, lze ji snadno zmladit seříznutím.
Množení difenbachie
Difenbachii můžeme množit krátkými stonkovými řízky, které naležato částečně ponoříme do vlhkého substrátu.
Pozor, diefenbachie je jedovatá! Je bezpodmínečně nutné ji odstranit z dosahu malých dětí.
- Orchideje – klenoty v květináči Dávno již neplatí, že k pěstování orchidejí potřebujeme skleník. Nově vyšlechtěné kultivary lze pěstovat jako pokojové rostliny třeba na okenním parapetu. Hrnkové orchideje jsou skvělými dárky – proto se velmi hodí i k vánočnímu období. V jejich květech se snoubí nadpozemská krása s exotickým vzhledem a luxusem. Původ orchidejí Většina orchidejí pochází z Asie nebo..
- Pokojová rostlina Soleirolia soleirolii neboli Domácí štěstí, Štěstíčko Domácí štěstí neboli Štěstíčko je rostlina s velmi malými lístky na tenkých stoncích. Pěstování Štěstíčka V květináči pokrývá zeminu a plazí se přes okraj dolů. Pochází z Korsiky. V domě nejlépe roste v chladnější místnosti, například v ložnici. Při vyšší vzdušné vlhkosti rychleji roste, ale dobře snese i suchý vzduch. Ani v ostatním není tato pokojová rostlina..
- Lopatkovec (Spathiphyllum) Lopatkovec neboli toulcovka pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Nejznámějším druhem je Spathiphyllum wallisii, která je vysoká asi 30 cm. Je výjimečná tím, že dokáže absorbovat formaldehyd, aceton a benzol. Lopatkovec má bílou až žlutou palici květu, který je kryt bílým toulcem. Listy jsou lesklé tmavozelené s dlouhými řapíky. Květ..
- Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..