Pokojové květiny s modrými květyVětšina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě.

Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek nesnáší přemokření a ni vyschnutí kořenového balu. Při pravidelné zálivce a hnojení pokvete celé léto.
Exacum – hořcovitý keřík se pěstuje jako jednoletá rostlina. Exacum může mít jak modré květy, tak bílé. Má rád světlé stanoviště a bohatou zálivku. Nemá rád vodu stojící v misce.
Brunfelsie – je stálezelená pokojová rostlina, které se nejlépe daří ve stínu na parapetu na východní nebo severní straně. Brunfelsie má ráda vysokou vzdušnou vlhkost. Po odkvětu ji stačí mírná zálivka.
Africká fialka neboli Saintpaulii – má ráda světlo a chladno do 18°C. Je nenáročná na péči. Můžeme ji přihnojovat každý týden. Lze ji snadno množit pomocí řízků.
Modré hortenzie – modré květy se objeví při sázení do kyselého substrátu. Nemusíme ji přesazovat, stačí, když hortenzii přihnojíme kyselým síranem hlinitým. Pokud hortenzie nemá kyselou půdu, květy se vybarví do růžova.

Hortenzie, květiny s modrými květy

Hortenzie, květiny s modrými květy  • Základní druhy cínií Druhy cínií Jiřinkokvěté jsou vysoké až 90 cm, úbory mají šířku 10 až 15 cm, jazykovité květy jsou miskovitě prohnuté. Kalifornské obří jsou rovněž vysoké necelý metr a také úbory dosahují šířky až 15 cm. Jazykovité květy jsou střechovitě uspořádané, mírně vyklenuté. Obří kaktusovité cínie jsou vysoké asi 80 cm,..
  • Jak pěstovat minirůže v bytě Zde je několik rad, jak úspěšně pěstovat malé růže v bytě: Během růstového období musíme miniaturní růže držet v místnosti, v níž se teplota bude pohybovat od 10 do 22 °C. Pamatujeme na to, že rostlinky potřebují co nejvíce světla, umístíme je tedy u slunného okna. V měsících s krátkými dny je možné zajistit kvetení..
  • Barevné sasanky – poslové jara K prvním poslům jara patří kromě prvosenek, talovínů a orsejů také další drobné jarní květy. K nim patří také sasanky. V naší přírodě se běžně setkáváme se dvěma druhy sasanek – sasanka hajní s bílými květy a sasankou pryskyřníkovitou s květy žlutými. Méně běžná je sasanka lesní, která je robustnější a najdeme ji na stepních..
  • Květiny na jižní balkon a terasu Květiny na jižní balkon a terasu Pelargonie Dlouhokvět Ozdobnice (pro terasy a velké balkony) Štírovník Dochan (pro terasy a velké balkony) Černooká Zuzana Povijnice Na balkoně můžeme nakombinovat trojici barev – cihlově červené pelargonie, modré vějířovky a oranžovočervené štírovníky. Pelargonie sadíme do druhé řady, aby vějířovky a štírovníky mohly volně..