Pokojové květiny s modrými květyVětšina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě.

Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek nesnáší přemokření a ni vyschnutí kořenového balu. Při pravidelné zálivce a hnojení pokvete celé léto.
Exacum – hořcovitý keřík se pěstuje jako jednoletá rostlina. Exacum může mít jak modré květy, tak bílé. Má rád světlé stanoviště a bohatou zálivku. Nemá rád vodu stojící v misce.
Brunfelsie – je stálezelená pokojová rostlina, které se nejlépe daří ve stínu na parapetu na východní nebo severní straně. Brunfelsie má ráda vysokou vzdušnou vlhkost. Po odkvětu ji stačí mírná zálivka.
Africká fialka neboli Saintpaulii – má ráda světlo a chladno do 18°C. Je nenáročná na péči. Můžeme ji přihnojovat každý týden. Lze ji snadno množit pomocí řízků.
Modré hortenzie – modré květy se objeví při sázení do kyselého substrátu. Nemusíme ji přesazovat, stačí, když hortenzii přihnojíme kyselým síranem hlinitým. Pokud hortenzie nemá kyselou půdu, květy se vybarví do růžova.

Hortenzie, květiny s modrými květy

Hortenzie, květiny s modrými květy  • Letnička měsíček lékařský (Calendula officinalis) a jeho pěstování Měsíček lékařský je jednoletá rostlina (letnička), kterou můžeme vysévat přímo na záhony. Aby měsíček nenasazoval květy příliš pozdě, vysejeme jej již v dubnu. Pěstování měsíčku lékařského Měsíčku lékařskému vyhovuje téměř každá půda, ale musí být dostatečně zásobena živinami. Na normální záhon (o velikosti cca 1,2 m) vyséváme 5 až 6 řádků...
  • Bylinka měsíček lékařský Pěstování měsíčku na zahradě Měsíček lékařský je letnička, která nenosí svůj název nadarmo. V lidovém léčitelství se používaly především oranžově zbarvené jazykovité květy. Měsíček lékařský zmírňuje záněty sliznic, uvolňuje křeče, působí protizánětlivě a baktericidně. Z drogy se připravuje nálev nebo se používá ve směsi s dalšími bylinami. Zevně měsíček působí proti mikroorganismům způsobujícím..
  • Rychlení mečíků Kdy začít rychlit mečíky? Mečíky můžeme rychlit od března vysazením do kelímků. Mečíky vykvétají cca za 80 až 100 dnů od výsadby. Velké hlízy s obvodem nad 12 cm, sázíme do vysokých kelímků do hloubky alespoň 10 cm. Zasadíme-li je mělko, rostlina se bude vyvracet. Zalejeme a dáme do tepla cca..
  • Balkonové květiny v březnu Balkonové květiny v březnu Truhlíky a květináče s okrasnými druhy trav můžeme na jaře seříznout. Seřezáváme, až jakmile se objeví nové výhonky. Loňská stébla seřízneme přibližně na výšku dlaně od země. Do truhlíku můžeme zasadit první jarní květy – sněženky a krokusy, které můžeme ještě v zimě koupit v květinářství...