Pokojové květiny s modrými květy
Většina pokojových květin s modrými květy nerozkvétá jasně modrou barvou, ale spíše do fialova. Nejvíce modrá barva vynikne v protisvětle na parapetu před oknem, kde se barvy rozjasní. Modré květy také více zdůrazníme použitím kontrastního květináče v bílé nebo žluté barvě.
Zvonky – nevadí jim tvrdá vodu při zalévání. Zvonek nesnáší přemokření a ni vyschnutí kořenového balu. Při pravidelné zálivce a hnojení pokvete celé léto.
Exacum – hořcovitý keřík se pěstuje jako jednoletá rostlina. Exacum může mít jak modré květy, tak bílé. Má rád světlé stanoviště a bohatou zálivku. Nemá rád vodu stojící v misce.
Brunfelsie – je stálezelená pokojová rostlina, které se nejlépe daří ve stínu na parapetu na východní nebo severní straně. Brunfelsie má ráda vysokou vzdušnou vlhkost. Po odkvětu ji stačí mírná zálivka.
Africká fialka neboli Saintpaulii – má ráda světlo a chladno do 18°C. Je nenáročná na péči. Můžeme ji přihnojovat každý týden. Lze ji snadno množit pomocí řízků.
Modré hortenzie – modré květy se objeví při sázení do kyselého substrátu. Nemusíme ji přesazovat, stačí, když hortenzii přihnojíme kyselým síranem hlinitým. Pokud hortenzie nemá kyselou půdu, květy se vybarví do růžova.
- Šuškarda klasnatá (Liatris spicata) Pěstování šuškardy Šuškarda klasnatá je původem severoamerická trvalka, která působí velmi dekorativně tvarem i barvou květenství. Z tuhých hlízek v zemi vyrůstá přízemní trs úzkých listů a 60 až 80 cm vysoké lodyhy s klasnatým fialově růžovým květenstvím, v němž jednotlivé kvítky rozkvétají shora dolů. Proto se jí lidově říká „shorakvět“. Šuškardě se daří..
- Jaké rostliny sázíme do samozavlažovacích truhlíků? Pěstování rostlin v samozavlažovacím truhlíku Do samozavlažovacích truhlíků sázíme nejen muškáty, petúnie, fuchsie, begónie a verbeny, ale lze v nich pěstovat také zeleninu, např. pažitku, řeřichu, cibuli. Vhodné jsou i pro pěstování bylinek a léčivých rostlin, jako máta peprná, meduňka lékařská, šalvěj atd. Daří se v nich dobře i některým dřevinám –..
- Růže svraskalá Pěstování růže svraskalé Růže svraskalá je nenáročná a v zahradách se používá většinou na volně rostoucí živé ploty nebo jako půdní kryt nerovného terénu. Šípky obsahují velké množství vitamínu C. Jak zpracovat šípky? Můžeme je zpracovat na marmeládu, nebo z nich udělat víno, případně usušit na čaj. Šípky jsou velké, zploštěle kulovité...
- Pokojové květiny v zimě Zalévání pokojových květin Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou..