Pokojové květiny v zimě



Zalévání pokojových květin

Většina pokojových květin v zimních měsících odpočívá – utlumí svoje životní procesy, aby co nejlépe přečkaly dny s minimem slunečního svitu. Zaléváme mírně. Květiny, které přezimují v chladu, zaléváme až po vyschnutí vrchní vrstvy substrátu. Květiny v teplých místnostech zaléváme více, podle potřeby. Pro zálivku používáme odstátou vodu, která má pokojovou teplotu.

Palmy v zimě

Palmám v zimě nastávají těžké dny. Díky nízké vzdušné vlhkosti jim zasychají a hnědnou konečky listů. Můžou se také objevit nemoci a škůdci. Nezapomínáme palmy pravidelně mlžit a pod květináč jim postavíme odpařovací misku s kamínky. Můžeme si také pomoci tím, že sestavíme několik rostlin do skupiny, v níž se udržuje o něco vyšší vlhkost vzduchu.

Pokojové květiny v zimě

Pokojovým květinám a rostlinám nedělá dobře proud horkého vzduchu, který jde z ústředního topení. Pomůžeme si širší deskou než je parapet, kterou podložíme květináče a zvětšíme tak přesah nad radiátorem – odkloníme tak proudění teplého vzduchu. Mezi květináče dejte nádobky s vodou, abyste zvlhčili vzduch. Nad topení nikdy nedáváme chladnomilné pokojové květiny. Pestrolisté pokojové květiny přeneseme na světlejší stanoviště. Pokud nebudou mít dostatek denního světla, barevné listy se promění v obyčejné zelené. U azalek dáváme pozor na přelití, které jim škodí. Nevystavujte květiny ledovému průvanu z otevřených oken.

Kamélie, pokojové květiny v zimě

Kamélie, pokojové květiny v zimě







  • Pěstování bazalky Bazalka je jednoletá bylinka, kterou můžeme mít na záhoně i v květináči za oknem. Pěstujeme ji ze semen na slunném místě. Použití bazalky v kuchyni Přidáváme ji do salátů, octů a zálivek. Výborně se hodí všude tam, kde používáme rajčata, protlaky a kečupy. Podobné články: Zimní spánek u pokojových květin a..
  • Bodláky Bodlák není jen plevel, ale také okrasný druh vhodný do zahrady. Klasické bodláky se vyskytují jak v Evropě, severní Africe, tak i na Kanárských ostrovech a v Asii. Je známo celkem 100 druhů, z toho u nás roste devět druhů, především plevelných. Dobře se jim daří v suché, neúrodné půdě. Celé rostliny jsou chráněné..
  • Rychlení mečíků Kdy začít rychlit mečíky? Mečíky můžeme rychlit od března vysazením do kelímků. Mečíky vykvétají cca za 80 až 100 dnů od výsadby. Velké hlízy s obvodem nad 12 cm, sázíme do vysokých kelímků do hloubky alespoň 10 cm. Zasadíme-li je mělko, rostlina se bude vyvracet. Zalejeme a dáme do tepla cca..
  • Prvosenka – posel jara Prvosenky jsou poslové jara. Mohou kvést v bytě, stejně tak jako na balkoně. Neublíží jim zima ani pobyt v teple domova.   Pěstování prvosenky venku Prvosenky snášejí rozmary zimního a předjarního počasí bez potíží. Vůbec jim nevadí, když je i s květináčem přenesete ven. Vyberte jim částečně zastíněné místo na balkoně nebo na..