Rychlení konvalinekJak rychlit konvalinky

Konvalinky, které již mají zatažené a uschlé listy, na podzim vyryjeme ze záhonu. Jednotlivé oddenky od sebe oddělíme (jsou srostlé) a vybereme jen ty, které mají pupen s květním zárodkem.

Poznáme je tak, že jsou největší a nemají pravidelný kuželovitý tvar, v zárodku jsou zřetelné zárodky květu.

Konvalinkám před výsadbou musíme přerušit zimní spánek. Použijeme teplou vodu, a to tak, že oddenky namočíme na půl dne do vody o teplotě 32 až 34 °C.

Sázení konvalinek do pilin

Oddenky zasadíme do květináče do vlhkých pilin a vydatně zalijeme a květináč umístíme do temna a tepla (asi 25 °C). Místnost by měla mít vysokou vzdušnou vlhkost. Květináč často zaléváme, protože piliny rychle vysychají.

Rychlení konvalinek

Rychlení konvalinek

Rychlení konvalinek trvá asi 2 až 3 týdny. Jakmile jsou konvalinky vysoké asi 10 cm a mají žlutou světlou barvu, předěláme je do slunečné místnosti. Tím zpomalíme růst a konvalinky se začnou vybarvovat do zelena. Vyrychlené kvetoucí konvalinky pěkně voní.


  • Pěstování sasanek Kdy sázíme sasanky? Hlízky ušlechtilých kultivarů sasanek sázíme od března do června. Než je vysadíme, je třeba hlízky namočit na dvacet čtyři hodin do vlažné vody. Hloubka výsadby je přibližně 5 cm. Naše původní druhy sasanek odolávají zimě velmi dobře. Horší je to s jejich exotickými sestřičkami. Ty pocházejí z oblastí teplejších..
  • Hnojení kaktusů Jak správně přihnojovat kaktusy Pro dostatek živin, a tím i pro správný růst lze kaktusy přihnojovat. Používáme hnojiva, která obsahují méně dusíku a více fosforu. Hnojíme především na jaře, a to ve čtrnáctidenních intervalech. Přesazování kaktusů Kaktusy také jednou do roka přesazujeme – při tom odstraníme poškozené kořeny, případně celý..
  • Verbena neboli sporýš Verbena, sporýš nebo také železník – to jsou jména pro jednu velmi oblíbenou letničku. Pro verbenu jsou typické malé a většinou vonné květy s očkem, uspořádané v květenství na vrcholu stonků. Vzpřímeně rostoucí odrůdy se používají pro osázení záhonů. V poslední době vzrůstá obliba převislých odrůd pro nádoby. Verbena kvete od července do..
  • Květina netýkavka – Impatiens Pěstování netýkavky Netýkavka je jednoletá rostlina. Při dotknutí se k tobolkovým plodům z nich vystřelují semena. Netýkavka má velké květy v různých barvách, bohatě kvete. Je vysoká cca 20 až 30 cm. Můžeme ji pěstovat ve stínu i polostínu, není náročná na stanoviště. Svědčí ji také pěstování v truhlících na okně. Podobné články:..