Stříhání jehličnanůKdy stříhat jehličnany

Nejvhodnějším měsícem pro sestříhávání jehličnatých dřevin je srpen.

Jak stříhat jehličnany

V případě živých plotů, platí pravidlo, že strany nesmějí být nikdy úplně kolmé. Živý plot se musí směrem vzhůru zužovat, jinak se začne odspodu vyholovat, čímž vzhled plotu velmi trpí. Na postranních stěnách a také nahoře se často objevují mohutné jednotlivé výhony. Před vlastním sestřiháním je odstřihněte zahradnickými nůžkami několik centimetrů pod zamýšlenou rovinou. Teprve potom sáhněte po plotových nůžkách.

Stříhání jehličnanů

Stříhání jehličnanů

Na úpravu růstu jednotlivě umístěných jehličnatých dřevin používejte pouze zahradnické nůžky.


  • Tvarování borovic Jak tvarovat borovice Tvarování a zaštipování borovic má svá přísná pravidla. Pro tento zásah je nejvhodnějším měsícem květen. Borovice, které jsou vysazené jako solitéry necháváme volně růst, nezasahujeme do jejich tvaru (netvarujeme, nezaštipujeme). Pro tvarování jsou vhodné zakrslé nebo trpasličí borovice, které rostou pomalu. Roční přírůstky jsou podle druhu od..
  • Jehličnany do stínu Tis Nejlépe se do stínu uplatní tis, dorůstající do výšky až 15 metrů a vytvářející širokou keřovitou korunu. Řezem jej můžeme velmi dobře tvarovat jako živý plot nebo do různých tvarů – válců, koulí, jehlanů. Některé kultivary mají žlutou barvu jehličí. Samičí rostliny jsou na podzim a počátkem zimy ozdobené..
  • Jak vysadit okrasné dřeviny v zahradě Jak vysadit jehličnany a listnáče Pokud chceme vysadit jehličnany a listnáče do skupiny, umístíme tmavě zelené jehličnany do pozadí a listnáče dopředu, zvláště pokud jsou nižšího vzrůstu a mají dekorativní listy nebo květy. Tmavých jehličnanů sázíme přiměřeně, necháváme dostatečné odstupy, aby se plně rozvinuly jejich koruny. Živé ploty Mnoho okrasných..
  • Rostliny pro živý plot Buk – v zelenolisté nebo červenolisté formě je vhodný pro zvláště vysoké živé ploty k ochraně proti větru. Dobře snáší vápenaté půdy. Stříhá se v srpnu, případně v únoru. Habr – vhodný pro souvislý živý plot. Vyžaduje vlhčí půdu. Habr roste velmi rychle. Plot z habru může dosáhnout výšky až 2,5 metru. Stříháme jej v srpnu...