Stříhání jehličnanůKdy stříhat jehličnany

Nejvhodnějším měsícem pro sestříhávání jehličnatých dřevin je srpen.

Jak stříhat jehličnany

V případě živých plotů, platí pravidlo, že strany nesmějí být nikdy úplně kolmé. Živý plot se musí směrem vzhůru zužovat, jinak se začne odspodu vyholovat, čímž vzhled plotu velmi trpí. Na postranních stěnách a také nahoře se často objevují mohutné jednotlivé výhony. Před vlastním sestřiháním je odstřihněte zahradnickými nůžkami několik centimetrů pod zamýšlenou rovinou. Teprve potom sáhněte po plotových nůžkách.

Stříhání jehličnanů

Stříhání jehličnanů

Na úpravu růstu jednotlivě umístěných jehličnatých dřevin používejte pouze zahradnické nůžky.


  • Tvarování borovic Jak tvarovat borovice Tvarování a zaštipování borovic má svá přísná pravidla. Pro tento zásah je nejvhodnějším měsícem květen. Borovice, které jsou vysazené jako solitéry necháváme volně růst, nezasahujeme do jejich tvaru (netvarujeme, nezaštipujeme). Pro tvarování jsou vhodné zakrslé nebo trpasličí borovice, které rostou pomalu. Roční přírůstky jsou podle druhu od..
  • Proč jsou konce tújí hnědé? Co znamenají hnědé túje? Hnědé konce na větvích tújí můžou být způsobené z mnoha důvodů. Na jaře to může být z nedostatku vody v zimě, v kombinaci s mrazivým vzduchem. Hnědé konce postupně zcela uschnou a opadají. Protože je túje stálezelená dřevina, potřebuje přísun vody po celý rok, tedy i v zimě. Jakmile zmrzne půda kolem..
  • Jaké okrasné dřeviny vybrat do zahrady? Okrasné dřeviny vybíráme podle velikosti zahrady, půdních a klimatických podmínek a také podle orientace pozemku na světové strany. Pravidla pro výběr okrasných dřevin: Opatříme si seznam okrasných dřevin, ve kterém je uvedena doba kvetení, barva květů, olistění, plody, nároky na půdu, světlo, vláhu, atd. Podle prostorových možností zahrady vybíráme druhy..
  • Okrasné dřeviny do zahrady Okrasné dřeviny nejen zahradu zkrášlují svým vzhledem, ale mají také ochrannou funkci – brání pohledům zvenčí, ochraňují před prachem, hlukem i slunečním úpalem. Okrasné dřeviny do malých a velkých zahrad Okrasné dřeviny můžou vynikat svým vzrůstem, okrasnými listy, květy nebo barvou. Nejkrásnější se uplatňují jako solitéry a jsou dominantou zahrady...