Stříhání jehličnanůKdy stříhat jehličnany

Nejvhodnějším měsícem pro sestříhávání jehličnatých dřevin je srpen.

Jak stříhat jehličnany

V případě živých plotů, platí pravidlo, že strany nesmějí být nikdy úplně kolmé. Živý plot se musí směrem vzhůru zužovat, jinak se začne odspodu vyholovat, čímž vzhled plotu velmi trpí. Na postranních stěnách a také nahoře se často objevují mohutné jednotlivé výhony. Před vlastním sestřiháním je odstřihněte zahradnickými nůžkami několik centimetrů pod zamýšlenou rovinou. Teprve potom sáhněte po plotových nůžkách.

Stříhání jehličnanů

Stříhání jehličnanů

Na úpravu růstu jednotlivě umístěných jehličnatých dřevin používejte pouze zahradnické nůžky.


  • Tvarování borovic Jak tvarovat borovice Tvarování a zaštipování borovic má svá přísná pravidla. Pro tento zásah je nejvhodnějším měsícem květen. Borovice, které jsou vysazené jako solitéry necháváme volně růst, nezasahujeme do jejich tvaru (netvarujeme, nezaštipujeme). Pro tvarování jsou vhodné zakrslé nebo trpasličí borovice, které rostou pomalu. Roční přírůstky jsou podle druhu od..
  • Jak zmladit živý plot Ke zmlazení živého plotu přistupujeme ve chvíli, kdy dojde k jeho bujnému růstu, nebo když nebyl několik let udržován. Zmlazení spočívá v hlubokém řezu, který ovšem zvládnou jen některé rostliny. U ostatních je lepší výměna za nové. Výrazný zmlazovací řez je u živého plotu dlouhou dobu znát, dojde ke snížení výšky. U..
  • Proč jsou konce tújí hnědé? Co znamenají hnědé túje? Hnědé konce na větvích tújí můžou být způsobené z mnoha důvodů. Na jaře to může být z nedostatku vody v zimě, v kombinaci s mrazivým vzduchem. Hnědé konce postupně zcela uschnou a opadají. Protože je túje stálezelená dřevina, potřebuje přísun vody po celý rok, tedy i v zimě. Jakmile zmrzne půda kolem..
  • Jak vysadit okrasné dřeviny v zahradě Jak vysadit jehličnany a listnáče Pokud chceme vysadit jehličnany a listnáče do skupiny, umístíme tmavě zelené jehličnany do pozadí a listnáče dopředu, zvláště pokud jsou nižšího vzrůstu a mají dekorativní listy nebo květy. Tmavých jehličnanů sázíme přiměřeně, necháváme dostatečné odstupy, aby se plně rozvinuly jejich koruny. Živé ploty Mnoho okrasných..