Trávník a roční obdobíLeden – odstraníme z trávníku listí

Únor – obstaráme travní semeno k výsevu holých míst

Březen – posečeme trávník vysoko seřízenými noži

Duben – odstraníme plevel a mech a na holá místa dosejeme trávu

Květen – nastavíme sekačku níž a lehce pohnojíme speciálním hnojivem na trávníky, vše opakujeme po čtyřech až šesti týdnech

Červen – sečeme třikrát během dvou týdnů a místa, kudy chodíme, provzdušňujeme

Červenec – sečeme třikrát během dvou týdnů a odstraňujeme plazivý plevel

Péče o trávník

Péče o trávník

Srpen – ideální doba pro založení nového trávníku

Září – trávník pořádně vyhrabeme, pohodíme pískem a tím ho provzdušníme

Říjen – posypeme trávník kompostovou půdou, již nehnojíme

Listopad – naposledy posečeme a shrabeme spadané listí, pokud mrzne, na trávník nevstupujeme

Prosinec – jílovitou hlínu posypeme vápnem a tím zlepšíme její strukturu


  • Jak odstranit mech v trávníku? Co signalizuje mech v trávníku? Mech v trávníku signalizuje, že došlo ke zhoršení půdních podmínek nebo k zanedbání pravidelné údržby. Podle vzrůstu mechu snadno poznáme, co je potřeba zlepšit. Pokud je mech v trávníku vzpřímený, jehlicovitého vzrůstu, je půda suchá a má kyselou reakci. Pokud je mech plazivý se zeleno až zelenožlutou barvou, znamená..
  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Zakládání nového trávníku Trávník je výraznou estetickou plochou v zahradě, udržovaný travní koberec bývá chloubou majitele. Často bývá trávník v promyšleném kontrastu s okrasnými dřevinami a květinovými záhony. Trávník ochraňuje pozemek před prašností. Zakládání nového trávníku Základem při zakládání nového trávníku je kvalitní příprava půda před jeho založením a pravidelná každoroční péče. Nejlepší půdou pro trávník..
  • Péče o trávník Péče o trávník představuje nejen pravidelné hnojení, provzdušňování, zavlažování a sekání, ale i ochranu proti plevelům, chorobám a škůdcům. Jakou půdu pro trávník Před zakládáním trávníků připravíme půdu, která by měl mít alespoň 10 cm kvalitní zeminy. Je-li půda příliš těžká, můžeme ji vylepšit pískem a rašelinou. Pokud je písčitá,..