Trávník a roční obdobíLeden – odstraníme z trávníku listí

Únor – obstaráme travní semeno k výsevu holých míst

Březen – posečeme trávník vysoko seřízenými noži

Duben – odstraníme plevel a mech a na holá místa dosejeme trávu

Květen – nastavíme sekačku níž a lehce pohnojíme speciálním hnojivem na trávníky, vše opakujeme po čtyřech až šesti týdnech

Červen – sečeme třikrát během dvou týdnů a místa, kudy chodíme, provzdušňujeme

Červenec – sečeme třikrát během dvou týdnů a odstraňujeme plazivý plevel

Péče o trávník

Péče o trávník

Srpen – ideální doba pro založení nového trávníku

Září – trávník pořádně vyhrabeme, pohodíme pískem a tím ho provzdušníme

Říjen – posypeme trávník kompostovou půdou, již nehnojíme

Listopad – naposledy posečeme a shrabeme spadané listí, pokud mrzne, na trávník nevstupujeme

Prosinec – jílovitou hlínu posypeme vápnem a tím zlepšíme její strukturu


  • Druhy trávníků Okrasné trávníky Okrasné trávníky plní jedinou funkci – estetickou. Setkáváme se s nimi na menších plochách, v okolí budov a ve spojení s květinovými výsadbami. Jsou založeny na nízkých druzích travin a vyžadují všestrannou a celoroční péči. Krátký vzrůst se udržuje častým sekáním, většinou je nutná i pravidelná zálivka, přihnojování a čištění od..
  • Okrasná zahrada na jaře a uprostřed léta Každý z nás se určitě rád dívá do zeleně zahrady a do pestré krásy květů. Někdy ta krása dá více práce, ale nemusí to být vždy. Kombinace okrasných dřevin, pěkného, dobře ošetřovaného trávníku a trvalek je tou nejméně pracnou variantou. Trávník je základ zahrady Sebeupravenější a pestřejší zahrada se spoustou roztodivných..
  • Okraje trávníku Jak olemovat trávník Aby dlouhé travnaté pásy nevypadaly přísně, potřebují vhodně olemovat. Vybírat bychom měli takové rostliny, které nezarostou do trávy. Ladně zvlněných okrajů docílíme takovými druhy, jako jsou otužilé kakosty, které vytvářejí nízké ostrůvky, jimž se při úpravě trávníku snadno vyhneme. Mezi zajímavé okrajové rostliny patří například kontryhel nebo..
  • Zakládání nového trávníku Trávník je výraznou estetickou plochou v zahradě, udržovaný travní koberec bývá chloubou majitele. Často bývá trávník v promyšleném kontrastu s okrasnými dřevinami a květinovými záhony. Trávník ochraňuje pozemek před prašností. Zakládání nového trávníku Základem při zakládání nového trávníku je kvalitní příprava půda před jeho založením a pravidelná každoroční péče. Nejlepší půdou pro trávník..