Pampas stříbřitýTravina pampas

Pampas stříbřitý je právem označovaný za jednu z nejkrásnějších okrasných travin. Z trsu tuhých šedozelených listů vyrůstají koncem léta až přes 2 metry vysoká stébla zakončená stříbřitě bílým, u některých kultivarů i růžovým květenstvím, které zdobí zahradu až do jara.

Pěstování a péče o pampas

Pampas je velmi náročný na teplo. Vyžaduje též chráněnou polohu, úrodnou půdu a v zimě ochranu kořenů proti mrazům a vlhku. V zahradě se nejlépe uplatní jako solitéra v travinové partii. Květenství pampasu lze použít k dekorací interiérů.

Pampas, travina, pěstování

Pampas, travina, pěstování


  • Zahrady a umění – kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi Kombinace zahrady s uměleckými díly a instalacemi se stává stále oblíbenější formou zahradního designu. Umělecká díla mohou přinést do zahrady nový rozměr, poskytnout nové zážitky a vytvořit zajímavé kontrasty a kombinace s přírodními prvky. Navrhnout zahradu s uměleckými díly není snadný úkol. Je důležité zvolit vhodné umístění pro umělecká díla,..
  • Březen v okrasné zahradě Práce v okrasné zahradě během měsíce března Jakmile v březnu rozmrzne půda, odstraníme z trvalek zimní ochranný kryt nebo půdu alespoň načechráme. Z růží odstraníme přikrývku chvojí, rozhrneme nakopčenou hlínu a u stromkových růží uvolníme přikopčenou korunku. Můžeme začít s výsadbou okrasných dřevin. Po suché zimě je nutno v březnu vydatně zavlažit pěnišníky a další stálezelené..
  • Čím nahradit pergolu? Besídka – vzdušná stavba bez pevných stěn a podlahy. Altán – volně stojící uzavíratelný zahradní domek s okny a podlahou. Přístřešek – krytý prostor opatřený klasickým pergolovým stropním roštem vhodným pro zaparkování auta. Fasádní mříž nebo treláž – pro zvýraznění nedokonalosti stěn domu nebo plotu. Solitérní konstrukce – umožňuje popínavým rostlinám..
  • Ostálka – Zinnia Ostálka neboli Cínie je vděčnou letničkou, která zdobí záhony na zahradách. Její pestrobarevné květy mají spoustu tvarů – přes minikvěty až po obří koule. Pěstování ostálky Ostálka dorůstá do výšky 30 až 100 cm. Květy jsou různobarevné – bílé, oranžové, žluté, červené, růžové nebo fialové. Květy jsou jednoduché nebo plné...