Třemdava – Dictamnus albusPěstování třemdavy

Třemdava je trvalka vysoká až 90 cm. Působí velmi ozdobně svými hrozny světle růžových, výrazně tmavěji žilkovaných květů. Některé třemdavy jsou i bíle kvetoucí. Celá květina je porostlá chloupky, které za teplého slunečného počasí vydávají silnou citronovou vůni. Odkvetlé květy Třemdavy včas odstřihneme, aby se se rostliny nevysilovaly tvorbou semen.

Kde třemdavu vysazujeme?

Třemdavě se dobře daří na slunném stanovišti s výživnou vápenitou půdou. Snáší i sucho, není náročná na ošetřování. V zahradě se nejlépe uplatní jako solitéra, která působí mimořádným dojmem. Třemdava se množí ze semen.

Třemdava - Dictamnus albus - trvalka

Třemdava – Dictamnus albus – trvalka  • Červen v okrasné zahradě Práce v okrasné zahradě v červnu U stromkových růží průběžně kontrolujeme, jestli jsou dostatečně zajištěny proti zlomení větrem. Hlízy mečíků můžeme sázet ještě v prvních červnových dnech. Vykvetou v září. K trvalkám s vysokým stonkem dáváme preventivě kůly odpovídající výšky, aby ve větru nedošlo k jejich vyvrácení. Trvalky, které tvoří polštáře, většinou v červnu přestávají kvést...
  • Ozdobné tvarování rostlin Rostliny vhodné pro tvarování Pro ozdobné tvarování se hodí stálezelené rostliny s malými listy, které můžeme sestřihávat do ozdobných tvarů. Jedná se např. o tis, zimolez nebo zimostráz. Pro malé prostory např. balkonů a teras jsou vhodnější jednodušší geometrické tvary, jako např. koule, kužel nebo pyramida. Při pěstování rostlin v nádobě myslíme..
  • Jak vysadit okrasné dřeviny v zahradě Jak vysadit jehličnany a listnáče Pokud chceme vysadit jehličnany a listnáče do skupiny, umístíme tmavě zelené jehličnany do pozadí a listnáče dopředu, zvláště pokud jsou nižšího vzrůstu a mají dekorativní listy nebo květy. Tmavých jehličnanů sázíme přiměřeně, necháváme dostatečné odstupy, aby se plně rozvinuly jejich koruny. Živé ploty Mnoho okrasných..
  • Truhlíky a květináče pro balkonové květiny Jaké truhlíky a květináče na balkon? Truhlíky, keramické květináče nebo třeba staré hrnce musejí mít pro pěstování balkonových květin dostatečné rozměry. Minimální šířka a hloubka truhlíku je 20 cm. Nezbytné jsou odtokové otvory na dně nádoby, bez nich by se ve spodu držela voda a květina by trpěla zamokřením kořenů...